Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

7 hours ago, paja959 said:

@neshkor:nemojmo sad praviti neki extra problem,cuo sam vec odvratno svirajuci DC15"/Berkeley(originalni),u sobi odgovarajucih dimenzija za njih (Pathos Classic),i Arden(originalni) da se ispovracas (JVC AX9) jedne  D700-ke koje nisu bas cvetale sa  M.Levinson 331,svoje D700-ke isto tako na granici povracanja sa jednim Jungson JA88D,Naim 62/160/Avondale PX,Unison Research Secondo...

:)

neskor nije pitao za odnos zvučnik/pojačalo nego za poređenje Tannoy/Altec ili mozsda grešim?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zflazar said:

neskor nije pitao za odnos zvučnik/pojačalo nego za poređenje Tannoy/Altec ili mozsda grešim?

pa,jasno,a ja sam medj redovimo napisao da ni Tannoy DC,koji se preferira,uvek i u svakom slucaju (od nekih),ne mora da bude dobitna kombinacija u vidu zlatnog jajeta za svakog,i u svakom sistemu..licno nemam nista protiv ni jednog,ni drugog,al nemojmo praviti jedanaestu zapovest,ni od jednog,ni od drugog..ja sam trckarao vec u kuci sa colstokom u ruci,merkajuci,'oce li 620A stati u farbrickoj kutiji ispod zidne konzole od mog gramofona....na istom mestu gde su bile 620A,bio i predivan primerak Tannoy Classic monitora....i ladno bih uneo i jedan i drugi i u 15m2,i lepo bih pokazivao srednji prst zaljubljenicima minimonitora sto se izvlace na 35-40m2 na sred sobe,da bi imali famoznitrodimenzionalni stage...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Zflazar said:

imaš bolji predlog za 60EUR? :) 

Ako neko kupi Tannoy 15-ce imace verovatno malo vise budjeta od 60€       

A moze i ovako,sto je puno bolje od obicne iverice

Kupi brezov sper 18mm, seci po meri, sklopi kako umes i znas to ce biti toliko mozda vise 10-20€.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mislim da Tannoy i nema kabinete od sper ploce ili panel ploce,vecinom je to iverica furnirana po zelji.Ali dobro,to i nije bila tema,nego sam dosta toga pravio,pa kad bi sve troskove sabrao i trud dok se dovede do ovog stanja ,spremno za furniranje,onda je ovo povoljno.Mislim da ne moze covek ni sam sebi jevtinije da ih uradi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Okibokis said:

Ja mislim da Tannoy i nema kabinete od sper ploce ili panel ploce,vecinom je to iverica furnirana po zelji.Ali dobro,to i nije bila tema,nego sam dosta toga pravio,pa kad bi sve troskove sabrao i trud dok se dovede do ovog stanja ,spremno za furniranje,onda je ovo povoljno.Mislim da ne moze covek ni sam sebi jevtinije da ih uradi

OK izgleda da imas vise iskustva sa Tannoy kutijama i furniranjem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

akusticki - iverica je tek malo losija od najprcanijega spera ...... a oba su ihaj bolja od mediapana , koji proizvodjaci koriste jer je najekonomicnije u celom procesu do gotovog proizvoda

ne bih se nadgornjavao oko materijala , nego bih vam obratio paznju da je kao projekat Arden kutija daleko ispod potencijala drivera koji se ugradjivao u nju

 

jos samo da dodam - lepota ne svira

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, Zen Mod said:

akusticki - iverica je tek malo losija od najprcanijega spera ...... a oba su ihaj bolja od mediapana

naročito ona, tzv ''visokonasipna iverica'',  koja je nehomogene strukture - spolja glatka, a iznutra  poput obične iverice,  sa grubljom teksturom - za razliku od MDF-a koji je homogen

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hajde da rasčistimo terminološki šta je šta:

-LDF

-MDF

-HDF

http://sppd.pl/en/mdf,-ldf,-hdf.html

?

...šta vam je šta, iverica, univer, medijapan...

sorry svako se u svojoj crkvi moli ali prosto mi je neverovatno da su ljudi u Tannoyu bili genijalni za zvučnike, osrednji za skretnice i debili za kutije?

uvek može lepše i bolje ali preko određene granice uloženog novca/materijala/truda mi sve liči na mačiji seks, nit veće dreke nit manje penisa...

...iste drajvere i skretnice sam trošio u fabričkim Devon i sada u Cheviot kabinetima, ima razlike, nije da nema. Ali da će biti spektakla sa prostom činjenicom da istu kutiju napravim od ovog-ili-onog šperaivericeblažujke, a bez menjanja drugih parametara, fala fino, baš ne verujem.

više mi je iskreno doprineo stalak za zvučnik, njegovo dobro pozicioniranje u sobi i nemali doprinos gradnje ostalih komponenti po mom ukusu.

eto, tolko o mom 12" iskustvu o Devon v.s. Cheviot...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...