Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

1 minute ago, Zen Mod said:

i , ima li novosti?

Цитирам лика који зна другог лика који их као продаје - "морам код њега на ракијицу па јавим"...

...ма шта то значило. :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јурим једам пар 15" локално. У ствари, два пара, па видимо шта и како...

...ово је за сваки случај. [emoji4]

 

Pa bilo pre izvesnog vremena u tvojoj tazbini za 400eur , sa sve kabinetima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7.3.2017. at 7:29 AM, InSides said:

А има ли шансе да неко локални иде да то види (свакако, за шетњу частим пиво/вино/јагње или што год), да па види колико би то он ценио само драјвере?

Причао са Зеном ономад... пар нових драјвера од GPA би ме коштао $2400 са све испоруком, а ту не рачунам царину и порез.

Bio sam da vidim i cujem kutije-drajvere.

Drajveri su u zaista odllicnom stanju, mislim da nisu cak ni usvirani.

Jako lepo rade sa onim lampasem, bass je odlican!

Veoma su transparentni-deluje da nema ni najmanjeg muljanja u srednjima/visokima.

Mislim da ne bi prodavao bez kabineta(navodno da ga je izrada kostala oko 600e).

Probaj mu poslati poruku na k-p pa se mozda dogovorite nešto?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, chakija said:

Bio sam da vidim i cujem kutije-drajvere.

Drajveri su u zaista odllicnom stanju, mislim da nisu cak ni usvirani.

Jako lepo rade sa onim lampasem, bass je odlican!

Veoma su transparentni-deluje da nema ni najmanjeg muljanja u srednjima/visokima.

Mislim da ne bi prodavao bez kabineta(navodno da ga je izrada kostala oko 600e).

Probaj mu poslati poruku na k-p pa se mozda dogovorite nešto?

 

sada kljucno pitanje nakon slusanja

da li bi ti dao 2400 EUR za to?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, chakija said:

Teško pitanje...

Da imam toliku sumu na raspolaganju i da nisam čuo beyma/tannoy coax-e verovatno bi dobro razmislio o njima.

Ko vija takav sound, mislim da i nisu toliko velike pare :D.

Bricoje :), koje Beyma coax-e  imaš, ili si imao? Mogu li se na i njima menjati HF komptresioni drajveri kao na Beta 12CX?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Generalno su bolji coax-i gde je membrana bassa istovremeno i horna za kompresioni (kao kod tannoya), naravno ako odziv visokotonaca moze da ispadne dovoljno upotrebljiv.

Ovo kao alteci ili te beyme je u teoriji malo losije jer je drugacija direktivnost, hornica je mala pa ne ide dovoljno nisko, i na kraju jesu na istoj osi ali su fazno pomereni.

Možda bi čak bilo bolje umesto toga ići na neki klasičan trosistemac (15" bass, 10" mid, 10" široka horna) kao JBL.

Mada pitanje je i do prostorije za slušanje, često nisu adekvatne pa je onda pitanje kome se više sviđa koja kombinacija.

Bilo bi lepo probati kutiju sa ovako nečim, http://www.eighteensound.com/Products/Articles/Detail/catid/4065/eid/3313/15ncx1000 ali su dosta skupi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako može replika...

Prvo, to što cone služi kao waveguide nije nužno dobra stvar, jer se isti pomera poprilično, pogotovo ako je mekano vešanje, kutija nisko tjunirana...ovo se veoma dobro čuje kada se malo glasnije čuje u smislu  npr. pojačanog deranja u vokalima.

Takođe, nema konstante direktivnosti i profil membrane woofera nije nužno idealnog profila i za visoke tonove.

Drugo, fazno kašnjenje je neminovno i kod coaxa tipa tannoy. 

Treće (ili četvrto), u pravu si za trosistemac :D 

Na kraju...mrzim likove koji taksativno nabrajaju argumente!

U pravu ste za to da ima sve manje koaksijalaca koji zadovoljavaju i hifi kriterijume, ali ipak moze da se probere nesto u moru drajvera ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, chakija said:

Pa cuo sam alteke u nekih 15tak kvadrata prostoru koliko ima njegova soba...nije merodavno za krajnji utisak...ali ono sto sam cuo mi se svidelo i pre bi njih uzeo. 

Beli, imam 15cxa400Fe. Ima tema ovde na forumu.

 

i dobro, sto ih majstor prodaje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Koja said:

Generalno su bolji coax-i gde je membrana bassa istovremeno i horna za kompresioni (kao kod tannoya), naravno ako odziv visokotonaca moze da ispadne dovoljno upotrebljiv.

Ovo kao alteci ili te beyme je u teoriji malo losije jer je drugacija direktivnost, hornica je mala pa ne ide dovoljno nisko, i na kraju jesu na istoj osi ali su fazno pomereni.

Možda bi čak bilo bolje umesto toga ići na neki klasičan trosistemac (15" bass, 10" mid, 10" široka horna) kao JBL.

Mada pitanje je i do prostorije za slušanje, često nisu adekvatne pa je onda pitanje kome se više sviđa koja kombinacija.

Bilo bi lepo probati kutiju sa ovako nečim, http://www.eighteensound.com/Products/Articles/Detail/catid/4065/eid/3313/15ncx1000 ali su dosta skupi

Tu je previ deo horne, otprilike 1/3, a tu su ujedno i najveci pritisci, od metala. To je ustvari dvostepena horna, gde je prvi deo neki hiperbolicno-eksponencijalni a drugi deo konican. Membrana jeste neki zavrsni deo horne, i jeste kao neki wG, ali tu je vec manji pritisak. Horne uglavnom odredjuje taj prvi deo, A kod WG-a je taj prvi deo horne, isto konus. Izuzev jako kratkog dela manjeg od 10mm primaca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, neskor said:

ok, hajde da suzimo onda izbor

posto si cuo oba, sta bi ti uzeo Tannoy od 15" ili Altec 604G?

@neshkor:nemojmo sad praviti neki extra problem,cuo sam vec odvratno svirajuci DC15"/Berkeley(originalni),u sobi odgovarajucih dimenzija za njih (Pathos Classic),i Arden(originalni) da se ispovracas (JVC AX9) jedne  D700-ke koje nisu bas cvetale sa  M.Levinson 331,svoje D700-ke isto tako na granici povracanja sa jednim Jungson JA88D,Naim 62/160/Avondale PX,Unison Research Secondo...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...