Jump to content

Moj sistem :)


zeljkor

Preporučeni Komentari

...Utisak je pre svega na dinamici. Cela ona prica oko detalja ovde je pala u vodu. Bukvalno to "samara" dinamika i moram da kazem da su svi nasi sistemi daleko od realnosti. Dobro to smo i znali , mozda neki nemaju snage da to i priznaju. Ipak moram da priznam da suprotno zeljama ljudi da cuju svetao zvuk on to nije u realnosti. Prosto imas utisak da nema visokih :)

moj utisak je da je ovo jedan od najiskrenijih postova koji sam čitao poodavno a na temu percepcije svirke na licu mesta. Kao i naših očekivanja od zvuka iz muzičke konzerve kad je otvorimo u sobi: sa- ili bez aditiva? podgrejano ili ohlađeno? prstima ili escajgom?

da li kobaltni set babe ili cepter za 6 osoba (vintage v.s. high tech)? itakodaljeitakodaljex2

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz sve to , kao slag na tortu dodje tuzna istina da na kraju veoma mali broj ljudi slusa muziku. Vise se paznje posvecuje nekim totalno pogresnim detaljima.

 

moj utisak je da je ovo jedan od najiskrenijih postova koji sam čitao poodavno a na temu percepcije svirke na licu mesta. Kao i naših očekivanja od zvuka iz muzičke konzerve kad je otvorimo u sobi: sa- ili bez aditiva? podgrejano ili ohlađeno? prstima ili escajgom?

da li kobaltni set babe ili cepter za 6 osoba (vintage v.s. high tech)? itakodaljeitakodaljex2

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz sve to , kao slag na tortu dodje tuzna istina da na kraju veoma mali broj ljudi slusa muziku. Vise se paznje posvecuje nekim totalno pogresnim detaljima.

 

Istina je, tzv audiofili slušaju komponente, tonove itd... muziku slabo  :good2:

 

Uzgred... dosanjao si svoj san, šta sada? Mislim, ima li života posle :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kao sto neki znaju midovi na mom sistemu nisu pravi 2202. U to vreme nisam imao srece da nabavim recone posto se isti vise ne pravi. 2202 recone je napravio legendarni edgewound sa lh foruma a stavljeni su u korpe od E120 koje imaju nesto veci magnet a samim tim i BL factor. Sada su stigli originali pa sam ih danas ugradio. Cudno je ali zvuk je TOTALNO drugaciji. Vise je mrtav, taman i dobio je onaj zvuk koji su imali 4345 da nema odusevljena pri slusanju. Nekako je vise sve "previse" ravno i dosadnije. U svakom slucaju sada je sve 100% po originalu. Iskreno meni se vise svidja stariji zvuk sa kvazi 2202 pa moram da razmislim sta cu da uradim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao sto neki znaju midovi na mom sistemu nisu pravi 2202. U to vreme nisam imao srece da nabavim recone posto se isti vise ne pravi. 2202 recone je napravio legendarni edgewound sa lh foruma a stavljeni su u korpe od E120 koje imaju nesto veci magnet a samim tim i BL factor. Sada su stigli originali pa sam ih danas ugradio. Cudno je ali zvuk je TOTALNO drugaciji. Vise je mrtav, taman i dobio je onaj zvuk koji su imali 4345 da nema odusevljena pri slusanju. Nekako je vise sve "previse" ravno i dosadnije. U svakom slucaju sada je sve 100% po originalu. Iskreno meni se vise svidja stariji zvuk sa kvazi 2202 pa moram da razmislim sta cu da uradim.

 

Ako je bolje sa rikonovanim, vraćaj. Nemoj po svaku cenu ići na originalnu izvedbu ukoliko su rezultati bolji onako.Bar bih ja tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ostaje da prenoci , da malo odmorim glavu pa da sutra ponovo poslusam. Nesto su mi ovi "originali" sumnjivi. Videcemo.

 

 

 

Ako je bolje sa rikonovanim, vraćaj. Nemoj po svaku cenu ići na originalnu izvedbu ukoliko su rezultati bolji onako.

Bar bih ja tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da napisem nesto u vezi gorepomenutog, zive svirke, slusanja muzike , a ne komponenti itd, naravno iz licnog iskustva :-). Meni je uglavnom zvuk na hifiju previse svetao, pogotovu rok i hevi metal, u odnosu na ono sto sam uzivo slusao mnogo puta. o zivim instrumentima da ne pricam, nikad mi na nekom koncertu zive muzike nije smetalo neko pistanje i slicno. Kad sam poceo da slusam A klasu malo se  popravilo, ali jos uvek nisam zadovoljan. S druge strane da bi se muzika slusala, i u njoj uzivalo, po meni muzika odnosno hi fi uredjaji moraju da prenesu emociju koju je neko imao kad je nesto snimao, ako sistem to nije u stanju onda nema ni uzivanja. Mada svako od nas ima zutu minutu, i pesme koje mu lepo zvuce cak i na tranzistoru :-). A sto se srednjetonca tice , i ja bih slusao onaj koji mi lepse zvuci , mada sta ja znam :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio Zvu i zajedno smo zakljucili na nesto nije kako treba kada se stave 2202 "original". Usput ja sam posle te  prikacio na 60Hz  na 4V cca i cuje se da grebe. Nije pod rukom toliko osetno ali kada smo malo vise probali da setamo membranu u +/- osetilo se :( Drugi je ok na test signalu ali se isto pod rukom blago oseti. Moguce da je sundjer poceo da trune i da je upao. Druga opcija je da je posto su bili u PA upotrebii u nekim hornama , pocela deformacija tela kalema od toplote. Ovaj sto grebe vise ima Fs 55Hz , ovaj drugi je na 52Hz. Re je za oba 5.7Ohm sto je ok. Ovih dana cu da izmerim ostale stvari.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Deluje da su preživeli Hirošimu iako bi se to spolja teško moglo zaključiti.

 

Kad se membrana povuče na gore malo češka (a malo slovačka), a u zvuku se to manifestuje zavesicom preko srednjih tonova. Kad je vraćen rikonovani drajver u kutiju - the magic was back again. 

 

Ako se kojim slučajem ispostavi da su zvučnici potpuno ispravni (što bi me jako iznenadilo) te da je ono zvuk origigi JBL 2202H, ne bi ih vraćao u kutije jer su inferiorni u svakom pogledu u odnosu na rikonovani E120 sa membranom JBL 2202H. Mada njihova ispravnost je u pitanju - rekao bih 98%. Ostavljam ona 2% da grešim i da je JBL napravio grešku što je u toj klasi drajvera prilično teško ali videćemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...