Jump to content

Lepota dizajna


Fukushima

Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...

Zanimljivo, doduše, nije mi jasna svrha protivtega na ručici jer je u ovakvoj poziciji ručice apsolutno kontra-produktivan. Gazna sila igle mora drugačije da se reši (ovde gravitacija nema šta da radi po pitanju gazne sile) pa je nešto drugo posredi, pride, nešto mora da pomera ručicu i da kontrira težini tega sa donje strane. Dakle, ručica izgleda kao, ali ako ova skalamerija uopšte radi, ručicu oko pivota pomera nešto drugo a ne gravitacija + brazda ploče. Al' ajd da vidimo gde će da završi, hoće li ga biti u decembru ove godina kada bi trebalo da bude u prodaji...

 

https://www.kickstarter.com/projects/gramovox/floating-recordtm-vertical-turntable

 

Ko još misli da ga dobije za 389 dolara, ima još par komada da se rezerviše :) (u redovnoj prodaji, cena će biti nekih 500 usd veća)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Video na kikstarteru pokazuje nagib same ploče (nije vertikalno postavljena) pa onda još i može da radi... Recimo da je izvodljivo. Sa potpuno vertikalno postavljenim tanjirom bi naprosto bilo

 

mythbusters_busted_spray-1.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skoro svi vertikalni gramofoni za koje znam  (osim  par njih-ovaj i ion)  imaju tangencijalnu rucku. Ni  meni nije jasno kako ovo radi.

Mozda  i ne radi.  Trazili  50 000$ za pokretanje biznisa,dobili 600  000$.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skoro svi vertikalni gramofoni za koje znam  (osim  par njih-ovaj i ion)  imaju tangencijalnu rucku. Ni  meni nije jasno kako ovo radi.

Mozda  i ne radi.  Trazili  50 000$ za pokretanje biznisa,dobili 600  000$.

 

Pa kažem, ploča je nagnuta nekih desetak stepeni u udnosu na vertikalu, taman dovoljno da se može primeniti princip gravitacionog naleganja igle na ploču. Teg je verovatno ultralagan ali to i nije bitno ako sprava radi. Simpatično, ali ću se zadovoljiti svojim Tehniksom, pa sve i da nije najbolja sprava :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

staticki balansirana rucica koja ima gaznu silu postignutu oprugom moze da cuci i naglavce

 

a sto se tice nagiba tanjira .......... ma uostalom ta igracka nije vredna rasprave

 

dobro i hiltovku nisu spakovali u isto kuciste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene i ne kopka kako svira nego čisto sa "inžinjerskog stepena izvodljivosti"...

Ponekad je loše implementirana, ali dobra ideja vredna za "ukrasti" i implementirati je negde drugde na primereniji način gde dobija na vrednosti ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde  je i postavljeno ( s'  moje strane)  samo kao interesantno  dizajnersko resenje.

 

Naravno :)

Ovo i jeste kutak za takve stvari. Zanimljivo i drugačije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jedan  interesantan gram.Sve levitira na magnetima

void01.jpg

 

 

Igla i elektronika  su  u crvenom klikeru.

Apropo tangencijalnihrucki ja sampristalica aktivnognavodjenja ubrazdu( B&O  , SONY)

Evo jednog inzenjerskog ( sto bih ja rekao ) izivljavanja. Aktivno navodjenje sestarske rucke .

web-tt-3.jpg

web-tt1.jpg

 

 

http://www.cratekings.com/turntable-pilot-remote-controlled-stylus-and-tonearm/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jednog inzenjerskog ( sto bih ja rekao ) izivljavanja.

 

Mislim da je ovo samo čisto iživljavanje. Al' eto, ko ima vremena i malo para te viška resursa... Neka ga, nek' se zabavlja :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...