Jump to content

Lepota dizajna


Fukushima

Preporučeni Komentari

Otud i moja "sporost" u "ocenjivanju" opreme. Otud i to da su retki DAC-ovi koji kod mene prođu "test opterećenja". Nema prvotnog ushićenja i naknadnog razočarenja. Ide se na "duge staze"... Pozdrav svim, znanim i neznanim, istomišljenicima i hvala svima koji su mi to omogućili... Oni, već, znaju koji su...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I beg to differ. Makar kod mene u system-u to nije slučaj. Jutro počne "na n sati", završi se, veče, "na mnogo više od n"... Možda zato i kažu da F3 zvuči tube-like...

Mislim da dobar SS Amp u A klasi izbegava taj`efekat`smaranja` usiju na `duge staze`,ipak dobar omanji Tube OTL je za taj 24/7 zahtev nezamenljiv,mozda je ovo dosta subjektivno zapazanje,neki ce se sloziti samnom neki sigurno nece ali ovo sam zaklucio posle jedno 35 god slusalackog staza.Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Ima jedan `efekat` kod SS Ampova kada je u pitanju slusanje na `duge staze`(24/7):kako vreme protice tako ruka sama poseze ka Volume pot-u i smanjuje jacinu reprodukcije,dok kod dobrih OTL Tube Ampova to nije efekat,....

Ima istine u ovome kada se radi o konfekcijskim i lose projektovanim SS ampovima. Kod dobro projektovanih SS ampova (najcesce u A klasi) ovaj efekat "zamora" izostaje. Medjutim, ima nas kojima je 100-200W i vise neprekidne toplotne emisije (muzika mi svira ceo dan) tokom leta neprihvatljivo (nervira me ventilator od klima uredjaja) pa sam trazio resenje i u AB klasi rada za ovaj 24/7 rezim i sasvim je ok onaj SuSy amp sa OPA549 i opa1632/THS4131 (preko njega vec drugu godinu slusam tuner i TV i nisam osetio potrebu da ga zamenim necim drugim).Dakle, nije u pitanju problem koji se moze generalizovati, samo se treba malo potruditi oko nalazenja resenja. Inace slazem se da je cevima lakse postici to, neobavezno, nezamarajuce slusanje - kod zahteva za ozbiljnom reprodukcijom, stvar je obrnuta - sto kazu colovnjaci: "horses for courses"...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepa, opuštena, tema pred nedeljni ručak. Baš mi prija...Evo, da ne bude off-topic, i jedno lepo pojačalo, koje, slučajno, nađoh...http://www.kupujemprodajem.com/O-T-L-2-X-20W-Cevno-Pojacalo-u-klasi-A-338892-oglas.htm?filter_id=845654Naravno, biće jasan detalj koji me je privukao da ga, detaljnije, pogledam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...... Medjutim, ima nas kojima je 100-200W i vise neprekidne toplotne emisije (muzika mi svira ceo dan) tokom leta neprihvatljivo (nervira me ventilator od klima uredjaja)....Dakle, nije u pitanju problem koji se moze generalizovati, samo se treba malo potruditi oko nalazenja resenja. Inace slazem se da je cevima lakse postici to, neobavezno, nezamarajuce slusanje - kod zahteva za ozbiljnom reprodukcijom, stvar je obrnuta - sto kazu colovnjaci: "horses for courses"...

Драги колега и колегеЗамлаћујем се цевима ево пар година,не би ли добио ко зна шта.И кроз све те моје експерименте сам дошао до закључка да уколико се не иде у ширину са захтевима која изискује дубину у џеповима са цевима се скоро увек и без неке посебне муке може добити не замарајући звук.Топологија није толико битна.Битно је испоштовати нека основна начела и као резултат је увек слушљив уређај на дуге стазе.Почнемо ли да се замлаћујемо рекла казала митовима добија се све друго осим пристојног звука,а најчешће нешто муљевито.Трудио сам се да направим цевни уређај за строге критеријуме и нисам успео,јер нисам био спреман да проверавам дубину џепа,јер џаба такав уређај ако на крају ланца нема и звучника тог квалитета да то испоштују.Оно што сам добио неки су имали прилику да послушају па нека они о томе пишу ако су вољни,ја сам веома задовољан и срећан јер сам своје слободно време утрошио на нешто конструктивно...Расписах се а хтео сам да кажем да се са цевним уређајем не може добити незамарајући звук а да се при томе не извуче из мреже тих 100-200W.У принципу не може никакав,јер цеви како год радиле морају да се греју.Дакле ево ја као цеваш дајем свој глас за SS скаламерије гледајући критеријуме од којих смо почели.(али и даље волим топао цевни звук,нарочито преко зиме) :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daudio, tvoj amp cemo da opisujemo kad napravis onaj razmestaj u dnevnoj sobi, da one kutije dobiju sansu da se malo vise razmasu a bas bih voleo da cujem tvoj amp zajedno sa onim Slobinim 300B na njegovim Sonidima, jer ta je kombinacija ostvarila cilj koji je Sloba zamislio - bilo bi interesantno, jer mislim da ti je amp mnogo bolji i od izvora i od kutija koje trenutno imas...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daudio, tvoj amp cemo da opisujemo kad napravis onaj razmestaj u dnevnoj sobi, da one kutije dobiju sansu da se malo vise razmasu a bas bih voleo da cujem tvoj amp zajedno sa onim Slobinim 300B na njegovim Sonidima, jer ta je kombinacija ostvarila cilj koji je Sloba zamislio - bilo bi interesantno, jer mislim da ti je amp mnogo bolji i od izvora i od kutija koje trenutno imas...

Е то се дефинитивно неће десити у тој соби.Дефинитивно мењам стан, разлога је пуно а нове си сазнао ових дана.Могу једино само за ту прилику да поставим кутије да слободно машу. :rolleyes: Није мојих руку дело поента већ да се једино са SS топологијом може нешто постићи а да се оде испод 100W. :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima istine u ovome kada se radi o konfekcijskim i lose projektovanim SS ampovima. Kod dobro projektovanih SS ampova (najcesce u A klasi) ovaj efekat "zamora" izostaje. Medjutim, ima nas kojima je 100-200W i vise neprekidne toplotne emisije (muzika mi svira ceo dan) tokom leta neprihvatljivo (nervira me ventilator od klima uredjaja) pa sam trazio resenje i u AB klasi rada za ovaj 24/7 rezim i sasvim je ok onaj SuSy amp sa OPA549 i opa1632/THS4131 (preko njega vec drugu godinu slusam tuner i TV i nisam osetio potrebu da ga zamenim necim drugim).Dakle, nije u pitanju problem koji se moze generalizovati, samo se treba malo potruditi oko nalazenja resenja. Inace slazem se da je cevima lakse postici to, neobavezno, nezamarajuce slusanje - kod zahteva za ozbiljnom reprodukcijom, stvar je obrnuta - sto kazu colovnjaci: "horses for courses"...

Mislim da OTL Atmasphere MA2 ( all Triode A class-220w max out)moze da zadovolji i najstroze zahteve reprodukcije zvuka + da zvucno ne `smara`na duge staze a i `Outfit`( mehanicki dizajn)nije los.Mana: Svaki Monoblock Trosi 800w na `leru`,tako da svaki Monoblock ima dva `Gajtana` za napajanje strujom :Viannen_loungelizard: Nije lose za zimu ne treba dodatna `vuruna` u sobi :D A tek koliko kostaju.....Ipak treba biti skromniji i iskreno reci da za 24/7 zahtev slusanja i dobar SS A Class Amp reda 2x10w ili OTL Tube Amp 2x10w potpuno zavrsavaju posao.Nevezano sa efectom 24/7 primetio sam jos jedan efecat:Efekat `trece sobe`,radi se o sledecem,neki Ampovi zvuce OK u samo u sobi gde su instalisani sve zajedno sa Zvucnim Kutijama i ostalom `skalamerijom` gde se sve to zajedno i slusa dok vec u hodniku ili u `trecoj sobi` zvuce Mutno,muljavo,za razliku od takvih Ampova(obicno konfekcijski SS ili Tube)pravi Ampovi Ispunjavaju ceo rezidencijalni prostor uvek prijatnom Muzikom,cak i deo dvorista(kada su prozori u letnjem periodu obicno otvoreni),Mozda je ovo ipak nebitan `efekat`ali to su neka moja zapazanjaPoz :D

post-556-013640100 1287321461_thumb.jpg

post-556-036354900 1287321477_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Banat, slazem se da OTL moze da bude potpuno resenje ali i mane koje si naveo su u "normalnim" uslovima zivljenja nepremostiva prepreka - moj je imao 16 kom. 6AS7, bio je veliki kao manja TA pec i skoro isto toliko je grejao.Ovaj "efekat rece sobe" zaista postoji al' cenim da nema puno veze sa ampom - desavalo mi se da pustim neki solo vokal i moja zena izadje iz druge prostorije i kaze: "ucinilo mi se da pricas s nekim" ili da drugar dodje i sa stepenista kaze:"kad si kupio klavir, ko to vezba...". A opet, jedan od nasih drugara sa foruma koji ima sirokopojasne zvucnike, muku muci sto mu se visoki gube tri metra desno od sweet spot-a... Dakle, sklon sam da verujem da kombinacija prostor/zvucnici ima mnogo vecu ulogu od amp-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...