Jump to content

DOo0oJO by ninja


ninja

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 593
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 1 year later...

Znao sam ja i od ranije da su tenoji dobri samo kao bas-trap ili zamka za stacionarne ....nisam imao dokaze , ali sada je sve jasno .....fotka memorisana na hard disk , ključić i oštampana u 100 primeraka :smesna: da se slučajno ne izgubi ....tenoji su tenoji ali skanovi ipak rade . Neću ni da pitam koja bolje radi , vidim i sve mi je jasno :imase:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svidjava mi se tepik :laugh1tooht:

Merino

mdakako sad ispada - poredjenje T i Rdetalji , space , scale ?

Pa R mi je po svemu bolji, realniji. Zatvorim oci i nema ih u sobi samo su muzicari tu, zakucani na svojim mjestima. T ima nesto vecu sliku. Ostalo na strani Responsa.Mali problem je bas koji mi je malo uznemirio sobu ali je veci problem za komsije nego za mene :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znao sam ja i od ranije da su tenoji dobri samo kao bas-trap ili zamka za stacionarne ....nisam imao dokaze , ali sada je sve jasno .....fotka memorisana na hard disk , ključić i oštampana u 100 primeraka :smesna: da se slučajno ne izgubi ....tenoji su tenoji ali skanovi ipak rade . Neću ni da pitam koja bolje radi , vidim i sve mi je jasno :imase:

Ne znam samo kako da in tuniram na odredjenu fekvenciju :wink2:Slika malo laze, ali ne puno, ovaj Respons je te velicine i dubine, masivan, ca 65-70 kg/komad, duple kutije zaljepljene nekom gumenom masom, SS sa samo top komponentama u filteru. -3 dB 28 Hz, 200 - 20 kHz +/1 dB ... malo ih ima takvih. A mogu ih i frizirati kod ribara za BR diskantom i novim filterom :hot:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam samo kako da in tuniram na odredjenu fekvenciju :wink2:Slika malo laze, ali ne puno, ovaj Respons je te velicine i dubine, masivan, ca 65-70 kg/komad, duple kutije zaljepljene nekom gumenom masom, SS sa samo top komponentama u filteru. -3 dB 28 Hz, 200 - 20 kHz +/1 dB ... malo ih ima takvih. A mogu ih i frizirati kod ribara za BR diskantom i novim filterom :hot:

A za koju frekfenciju zavisi od prečnika rupe ......u ovom slučaju tenoj je rupa ....uglavnom ja sam se malo zezao sa tenoistima .........a šta ću , kad su oni umeli da naprave zvučnik ......samo se treba vratiti u istoriju i razumeti da kad su ih englezi proterivali tamo , niu oni mogli poneti bogznašta od nacrta .....nego to šta je bilo onda .....i to je to :offtopic: Što se tiče BR sa diskantom , to ti ne preporučujem , jer ćeš onda imati još oštriji pad , a već sa ovim kako sam razumeo imaš problem ......pad prema dole bi trebao da bude što manji da bi se što bolje uklopio u prostor .....probaj da razgovaraš s njim u vezi toga i kakav pad trenutno ima .....uglavnom ciljaju na Butterworth 3 .....nešto između kompresione i klasičnog B4 .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svidjava mi se ribarov radmislim - vise nego Mr. Hornavog ; nije bas morao da svede T na prosti bass reflex i fabricku semu skretniceista je prilagodjena za max snagu koju T moze podneti , pri recimo max level monitoringu ili upotrebi u Wildcat serijiza kucu mora i moze jednostavnija skretnica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rade, ovaj zadnji dio te nisam puno razumio. Nemam ama bas nikakva iskustva sa izradom/konstrukcijom.

BR diskant sam mislio berilijum scan speak diskant kojiRespons ima u naj novijoj verzji Granda, sa potpuno novim filterom. Mjerne karakteristike su im iste.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svidjava mi se ribarov radmislim - vise nego Mr. Hornavog ; nije bas morao da svede T na prosti bass reflex i fabricku semu skretniceista je prilagodjena za max snagu koju T moze podneti , pri recimo max level monitoringu ili upotrebi u Wildcat serijiza kucu mora i moze jednostavnija skretnica

http://responsaudio.com/history.html
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rade, ovaj zadnji dio te nisam puno razumio. Nemam ama bas nikakva iskustva sa izradom/konstrukcijom.

BR diskant sam mislio berilijum scan speak diskant kojiRespons ima u naj novijoj verzji Granda, sa potpuno novim filterom. Mjerne karakteristike su im iste.

Postavljena slika

Ja sam mislio da hoćeš da staviš pasivnu membranu ...pošto sam BR protumačio sa basrefleks a spominjao si problem oko niskih frekfencija pa sam ja to tako povezao.....a ono BR berilijum .........onda ništa ......mada ni za berilijum nemaš neke posebne potrebe.....osim ako si čuo pa ti se sviđa .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...