Jump to content

SINEVOICE - or not?


Blade

Preporučeni Komentari

Pa, sad...super bi bilo da je to tako jednostavno. Samo kupiš dobre jedinice, i eto ga dobar zvučnik.Pričam uopšteno, a ne o pomenitim jednim i drugim kutijama. A za njih, pa rekoh da bi bilo zanimljivoprobati i uporediti, ne znam kakav bi rezultat bio, i kakvi bi i utisci bili.

Da ne ostanem nedorecen. Mislio sam na jednog dobrog stolara i tebe sa Scan Speak drajverima,naspram Rankova sa onim žutim kevlarskim koje uglavnom koristi.Zato sam i napisao da ovde ima ljudi koji umeju i hoće.Mislim da ni drvenarija ne bi bila nikakav problem, čak i da je potrebna CNC obrada.Znam barem 3 člana ovog foruma koji imaju CNC mašine.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto se vrtis oko JBLa, oni su pocinju sa ponovnom proizvodnjom svojih klasicnim studio monitorima. Znaci novo, sa garancijom, iz prodavnice ... za cijenu se raspitaj, a za prevod google je dovoljan  

Добар предлог, да се не млати са прављењем!Ако већ није нешто договорио.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto se vrtis oko JBLa, oni su pocinju sa ponovnom proizvodnjom svojih klasicnim studio monitorima. Znaci novo, sa garancijom, iz prodavnice ... za cijenu se raspitaj, a za prevod google je dovoljan :headphone:http://www.bildochljud.se/nya-klassiska-jbl-hogtalare.4814993-50713.html

cijena, prva sitnica.. eto npr 4365 cirka 10.000e ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinevoice najmanji model sam slušao kod Siniše i to je stvarno više nego dobar zvučnik. Pošto je Siniša bio raspoložen za druženje sedeli smo i ćaskali oko 5 sati. Za to vreme promenio je ne znam ni sam koliko diskova i mogao sam da se uverim da stvarno ima dobru muziku. Razgovarali smo o svemu a ponajviše o muzici, mada mi je dosta toga rekao i o konstrukciji zvučnika, kako svojih tako i komercijalnih i nekih legendarnih modela. Tako sam saznao da obožava te čuvene bele basove iz JBL 4312. Uglavnom za svoje modele bira drajvere koji su više nego solidni i koji su odlična baza za prepravke odn. poboljšanja. Skretnice pravi stvarno profesionalno a samo tjuniranje radi pomeranjem bas reflex otvora po visini i ako je potrebno izmenama u skretnici, koja je pristupačna jer se nalazi ispod kutije. Kutije su jako teške i imaju fenomenalne za njih predviđene stalke. Veći model mi se nije dopao a razlog je 99,99% bio za njih premala prostorija od 16 m2 tako da smo se vratili na najmanji model. Repertoar je stvarno bio izvanredan. Napominjem da su izvor i amplifikacija bili niskobudžetni NAD CD i amp koji se zajdeno na SH tržištu mogu naći za 300 eur. Važna stvar je i što na svoje proizvode daje doživotnu garanciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako sam saznao da obožava te čuvene bele basove iz JBL 4312.

Da, izgleda da ih zaista visoko ceni i ne samo on, ti drajveri poslednjih godina dobijaju kultni status, kako zbog zvuka tako i zbog prakticne neunistivosti i izvanredne trajnosti.Takodje, vecina muzike sedamdesetih :wub: je miksovana na JBL monitorima koji svi redom imaju taj drajver. Verovatno cu mu traziti da i meni pravi zvucnike sa njima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...