Jump to content

SINEVOICE - or not?


Blade

Preporučeni Komentari

Postoje neke skicice, naravno da ce se objaviti finale, jedna opcija je sa komprimovanim vazduhom, malo kabastija, a druga sa prelivom ulja. E ta je nezgodna za smanjivanje.

27 minutes ago, Zflazar said:

a počneš da se ponašaš kao sav normalan DIY svet

A kakav je profil tog "normalnog DIY sveta",

Neki imaju imaju iza sebe dvadesetak uradjenih pojacavaca, nekoliko zvucnih kutija(i tu sam krajnje nezadovoljan epilogom), sto se audio diy tice, osam profesionalnih lab uredjaja, i to dva u poslednje tri godine, i jedno petnaestak restauriranih sprava..pa da licim na njih :) 

Apropo nerotkinja? :) I apropo nekog moguceg ushicenja(eto ne koristim rec hajp ni u negativnoj  ni u pozitivnoj konotaciji :) )sa nekim skutijanim izratkom.

Ali to je neka moja proslost, zaista sam mislio sam da cu da se vratim u audio istim kolosekom, mozda kao normalan DIYer(mada je tesko biti normalan kada predjes nekoliko pustinja), ali se doslo do nekih drugih ideja, posto se slabo odmaklo u nekim detaljima..slabo imam ushicenja kada sastavim pojacalo na klasican nacin.

Ali mogu da pomognem normalnim diyerima da finalizuju svoje ideje na klasican nacin, a i sticem uvid koji su pravci zabave, valjda se dosta njih smorilo klasikom u poslednjih 50 god.. :) 

Ne mogu posle ovih godina da budem "normalan", ili ne daj boze prosecan diyer, ni pod razno. :D 

Da se ne misli(da se slucajno ne pomisli) da nesto podcenjujem momke i momcine, kada odrade nesto, naprotiv, uvek podrzavam, minimum verbalno, a ako je potreba i prilika, cime raspolazem, ali ja sam vec isao tim stazama, vise puta, i nemam potrebe da ponovo krecem, osim ako nije neka ekstra avantura..

Ima jos nekih zapocetih sitnica, ali pocecu da licim na velikog isporucoca obecanja, pa ce da mi bude muka..

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mnogo vam zahebano to švajsovanje

ako ne radiš, što ne radiš, ako radiš, a što nisi ovako nego (bljak) tako, bolje bi ti bilo...itd itd...na kraju se uvek završi nečijim banovanjem

mislim, lepo je znati te stvari i većina vas zna (neko više neko manje), ali vam je komunikacija i razmena znanja malo, da tako kažem, neobična :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, crni. said:

mnogo vam zahebano to švajsovanje

ako ne radiš, što ne radiš, ako radiš, a što nisi ovako nego (bljak) tako, bolje bi ti bilo...itd itd...na kraju se uvek završi nečijim banovanjem

mislim, lepo je znati te stvari i većina vas zna (neko više neko manje), ali vam je komunikacija i razmena znanja malo, da tako kažem, neobična :) 

+1

Svima nama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema razloga za banovanje ako se imaju razliciti pogledi. Svako ima i ima prava na svoj stav. Meni ponekad lici da Zlatko zeli nekog ratnog veterana da tretira kao gustera i da mu broji sklekove kao uspeh.

Ali to je njegov stav. Njegovo nepoznavanje cinjenica, i njegovi kriterijumi.

Ali njegovi kriterijumi ne znaci da su referentni i opsti.

Mislim da je samo odsustvo razumevanja, nema tu zle namere.

A ionako je zabava, pa su sve razmazenosti i pozeljne i dozvoljene. :) 

 

P.S.

Zato sam i naveo i spomenuo Notax M zvucnike, izuzetno uradjeni, izuzetno dobre komponente, izuzetno veliki trud, probe i merenja, testirani u raznim okruzenjima i pokazali se vrhunski, i?

Zaboravljeni? I kao primer ultravrhunskog, autorskog diy.

Kriterijumi su ostali u pricama, tracevima, reklamama, marketingu...od peska se ne vidi dragulj..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

Meni ponekad lici da Zlatko zeli nekog ratnog veterana da tretira kao gustera i da mu broji sklekove kao uspeh.

podsećanja radi, ratni veterani i gušteri nisu iz iste nomenklature.

To valjda ne treba da obrazlažem.

i veruj mi, najiskrenije se nadam da ću biti svedok objavljivanja (barem) jednog tvog DIY projekta na ovom forumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I onda sta? Sta ce se to bitno promeniti? Ja cu steci "strahovito iskustvo" sto cu ispuniti nekakav tvoj kriterijum? (Ponovo, po trideseti put? :) )

A pre svega me zanima sta je to diy projekat, podrazumevamo audio? Sta se to tretira kao projekat? Pa jos DIY? Sto recimo drugi ispunjavaju sa par gotovih plocica, majstor uradio mehaniku, ostalo ozicenje i srafljenje?

Da li je to "projekat", ili ima neku drugu dimenziju. Recimo slozenost, vecu od tih "sklekova"...

I jel. moram da sredim sto da bude ko Wolandov iz apoteke, ili moze i kreativni haos :) 

Posto vidim, zadovoljan si i tim uradcima, ne dajes primedbe kako to nije dovoljno...za diy zajednicu.

Zato i pitam, sta bi tacno zeleo, sada sa objasnjenjem..sta bi po tebi bio diu uradak? Da ne kazem projekat, tu vec ulazimo u terminolosku gresku, slabo ima projekata, vise ima izradaka.

Ili ne znas u stvari sta bi da preciziras, pa nista unapred nece biti dovoljno, nego tek onako...proglasio si nebitan detalj za bitan, i sada to eto pricamo..

Reci sta si to recimo zamislio kao projekat, ili uradak, za inicijaciju u DIY:)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako si procitao link, 

Quote

Alternatively, a DIYer may take an existing manufactured item of vintage era and update or modify it. 

ali ti to na primer ne racunas, sto JA vidim, tako da moje pitanje (i dalje) stoji...

 

2 hours ago, Woland said:

@vladd highwolanderova tezga je bila sređena dok nije puštena u rad :)

Samo udri, ne moze posao da ispadne dobro, a bez kreativnog haosa :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ab-Co-axial said:

Kopiraj neku semu, proglasi za svoj projekat, a mozes i da napravis logo i postanes konstruktor i to domaci :)

Jel' semu s Megatrenda :) 

Pa da dobijem gadan nadimak.. :) 

 

Sramota, nemoral, kome treba takva karijera..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbg tezga je univerzalna, može i za audio.. a i lopata mož da bude višenamenska :) no, dobro si me setio da odnesem negde krupan električni alat na čišćenje iznutra i pregled četkica na motorima.. sve fini plavi Boš iz najboljih godina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vladd, vidim da nam komunikacija ne ide preko tastature baš najsjajnije a voleo bih da nesporazume razjasnimo što pre i što jasnije jer mislim da si dobar čovek pre svega.

Sa moje strane imaš poziv za Zrenjanin da mi budeš drag gost. Detalje možemo dogovoriti preko foruma ili preko PP/maila, štogod.

 

pozdrav iz Zrenjanina,

zflazar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja mislim da je nezgodna komunikacija, pocistice nas Zen za trolovanje teme. I naravno, i ja mislim da si jako dobar covek, i sve nejasnoce cemo razjasniti.

Hvala na pozivu, ako bude prilike, cucemo se i videti...ja ovih dana panicno uklapam termine za pecanje, pa ne raspolazem sigurnno sa vremenom.

Tema ovo nije zasluzila, iako je pre nas gadno potonula...

:friends:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...