Jump to content

SINEVOICE - or not?


Blade

Preporučeni Komentari

1 hour ago, sax.hifi said:

. . . 

sto se tice i nn i sv, samo propaganda.

. . .

Ovo je tvoje licno misljenje, ali bih morao zbog ostalih clanova i posetilaca ovog foruma upravo kao odgovor na ovu tvoju konstataciju dati i moje misljenje nakon susreta uzivo i sa NN i sa SV i preslusavanja njihovih zvucnih kutija, a koje je dijametralno suprotno od tvog iskljucivo vezanog za propagandu i nista vise od toga.

 

NN -  bio u poseti zahvaljujuci dragom prijatelju Draganu Solaji.

Preslusavali Nenadove landmark kutije Masterpiece vecim delom, a manjim delom tada promovisan model Xenia ( Nenad mi oko ovog modela objasnjavao strpljivo o "time aligment"-u vezanom za RAAL ribon visokotonac i Tesla dinamicki driver, koji je kasnije zamenjen Audio Technology driverom ). x

Jos uvek pamtim zvuk Masterpiece-a sa muzikom Nenadovog favorita, tj. njegovog omiljenog kompozitora Lalo Sifrina. 

Sublimirano u jednoj reci - vrhunski.

 

SV - ako mislis na Sava Velikinca i tu si debelo u krivu i ovde ti jasno izjavljujem da ti komentar nije na mestu da se radi samo o  propagandi.

I ovde sam imao "malu pomoc prijatelja". :)

Zahvaljujuci uvazenom clanu foruma, @Woland-u, bio sam u prilici da sa jos dva clana ovog foruma budem u poseti kod Sava V.

Soba sa vise pari gotovih, zavrsenih, raznih modela njegovih zv. kutija ( to bi se ev. mozda moglo staviti pod ovo tvoje propaganda i nista vise ).

Medjutim, Savo ne bi bio Savo kada ne bi za svoga prijatelja i njegove drugare postavio Visaton Monitor 890 MK II kutije, radjene po nacrtima Visaton-a. Uradio je jos neke modifikacije, pa i jednu iteraciju sa jos jednom hornom po kabinetu ( znaci dve horne ), ali tu vec prestaje moje tehnicko znanje, pa se i o tom paru moze dobiti info.

Amplifikacija ja bio Boulder pojacivac, neki pasivni preamp ( diy ? ), vise razih CD player-a, a naravno tu je bio i jedan Thorens TD 160 Super gramofon.

Sto bi rekao moj dragi dupli kolega ( :) ) @Zflazar, nije mi bilo dobro. A nije bilo dobro ni ostatku ekipe. :roll1:

O obilasku Savinih radionica, pa njegovog licnog audio muzeja, tj. skladista vise komada odlicno sacuvanih vintage uredjaja ( Revox, Phase Linear, Marantz, Quad, cak i Perreaux ) mogu samo reci da je bio dodatni bonus.

I ovde sublimirano u jednoj reci - vrhunski.

 

 - dobro je da se prisetih Tesla drivera. Moracu pitati Nenada N. prvom prilikom zasto je odustao od njih, a ukljucio Dance u igru ? ( moguce bolji lager, nabavka , nesto trece ). Dobro se secam da mi je za Tesle govorio sve najbolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zflazar said:

...btw, nije mi nikad žao para za ulaznicu.

a i na HiFi show u Holiday Inn bilo dobrog zvuka.

McIntosh

A. Invader

Harbeth

MBL - na momente

plaća se inače na ovakvim manifestacijama novo iskustvo i druženje sa ljudima što je neprocenjivo.

NHF

Atc,

Harbeth,

McIntosh,

Miraudio,

Acoustic Invader,

Mbl.

:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I mensecini da je pretezno marketing (propaganda, mada je izraz sa malo losom konotacijom, a ne treba) u pitanju, cim tu nema zrna reci o tehnici, a pogotovo sto se nesto mistifikuje ili krije. A oblast je toliko slozena, da cak i da neko iznese sve recepte, reprodukcija iili kopiranje je i dalje ekstreman problem..a tih 0,1% koji i mogu da kopiraju, takvi to nece ni kopirati, jer su u nekom drugom blatu..i resavace neke detalje na svoj nacin.

Boki toki voki je recimo napravio ekstremno dobre minimonitore od zvucnika, i ulozio silno znanje i merenje...Medjutim, ocito je da je marketing dominantna crta, veoma dominantna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mene, na primer, ne zanima marketing.

ne padam na zvucna imena i propagandu.

ne palim se na maglu i mambo dzambo.

ne volim mistifikaciju.

topla voda je vec izmisljena.

da li me neko voli ili ne voli zbog toga - ne hajem.

na primer, volim da pravim custom uredjaje.

meni, nekom drugom, trecem ...

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, vladd said:

I mensecini da je pretezno marketing (propaganda, mada je izraz sa malo losom konotacijom, a ne treba) u pitanju, cim tu nema zrna reci o tehnici, a pogotovo sto se nesto mistifikuje ili krije. A oblast je toliko slozena, da cak i da neko iznese sve recepte, reprodukcija iili kopiranje je i dalje ekstreman problem..a tih 0,1% koji i mogu da kopiraju, takvi to nece ni kopirati, jer su u nekom drugom blatu..i resavace neke detalje na svoj nacin.

Boki toki voki je recimo napravio ekstremno dobre minimonitore od zvucnika, i ulozio silno znanje i merenje...Medjutim, ocito je da je marketing dominantna crta, veoma dominantna.

Boki je ekstremno puno uložio u marketing ali sa negativnim predznakom pa je oterao svakog sa dobrom voljom i dobrim buđelarom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, sax.hifi said:

mene, na primer, ne zanima marketing.

ne padam na zvucna imena i propagandu.

ne palim se na maglu i mambo dzambo.

ne volim mistifikaciju.

topla voda je vec izmisljena.

da li me neko voli ili ne voli zbog toga - ne hajem.

na primer, volim da pravim custom uredjaje.

meni, nekom drugom, trecem ...

:BeerMugCheers:

Da li se ti u ovom postu nekome pravdas nesto, potom poentiras oko ljubavi ili nemanja ljubavi prema tebi, da bi poslednja dva reda pre smajlija predstavljala neku tvoju promociju ?

Zaista te ne razumem ?

 

Inace, floskule tipa " padanje na zvucna imena . . . ", " paljenje na maglu . . ", "mambo dzambo" , te "topla voda" su toliko puta upotrebljavane da su postale stereotipi.

Audio sistem i audio komponente, izbor muzike, kolekcionarstvo, slusanje, te vezano za sve to - intenzitet svidjanja, voljenja, svega toga, je individualna disciplina. Zar ne ?

Mogu se sloziti da kao i u drugim hobijima, interesovanjima, kao i u samom zivotu ima i preterivanja, hiperbolisanja, idolopoklonstva, a naravno i koristoljublja.

:BeerMugCheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, Zflazar said:

Boki je ekstremno puno uložio u marketing ali sa negativnim predznakom pa je oterao svakog sa dobrom voljom i dobrim buđelarom.

To vec ne znam, a i nisam neki strucnjak za marketing, moguce je da je napravio gresku.

Medjutim, nevezano za kupoprodaju, postoji efekat spoznaje da je nesto dobro uradjeno, to je valjda ljubiteljima bitno...ili je samo trgovina bitna.

Nemam ja nameru da kupim zvucnike od Bokija, ali mi je dovoljno da znam kako mogu malci da sviraju, nije prakticno nedostizan nivo, ovozemaljski, diyerski, ali je istina visok. Za mene prakticno nedostizan da napravim nesto takvo..

Sta me briga sta Boki prica, zvucnici su rekli svoje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zflazar said:

stvarno pitanje ukusa, Crni.

na poslednjem HifiShow u Holiday Inn-u nakon što sam ušao u sobu Dejana Dobrina nakon 3,3 sekunde sam se setio da je život suviše kratak a ulaznica na show suviše skupa da traćim vreme + novac na zvuk iz te sobe.

Plus su puštali muziku sa nekih rezanaca-CD-a što sam video u 2. sekundi i tu smo imali uvod, razradu i zaključak.

znači, ako OO-riš za j e d i n i hifi show u našoj zemlji, znači da

-ne voliš hifi ili

-ne voliš svoje zemljake koji posećuju show, možda ni svoju otadžbinu prema tome?

-ne voliš ni dobar zvuk jerbo ono što se čulo onda za tih 1/20 minuta mog boravka kod krupnog-prezentera-sa-sitnim-pojačalom-i-sitnim-zvučnicima-a-crnim-cedeeima me nije baš ubedilo da Dobrini cene dobar zvuk.

Naprotiff ofakfom zfuku da ne ispadnem strani paćenik, kod fighter-pilota-ruskog-samoleta uvaženog Gorana Vidića zvanog Giđga je zvuk bio ihahaaaj bolji a nivo predrkanosti u komunikaciji manji.

da ne bude zabune , Dayens znam iz doba kad ih je predstavljao Dobrin Senior i mislim da dok nisu sa Srajanom počeli da mešetare i da prave Ampino i Tizo uradke da su (možda) imali više muzike za manje para.

Čim promene crne rezance i kostime za posetioce u vidu french maid-a imaju svu moju pažnju.

NHF - razočarenje br. 1 u Holiday Inn-u je bio meni Dayens. Zato što sam puno očekivao od njih. A dobio mlohavog. Zvuka.

mislim da sam već pisao o toj dayensovoj prezentaciji i već sam rekao da mi se nije dopao taj mali zvučnik

nisam ja njihov idolopoklonik ali premium mikra, tizzo, grande poccolo i naročito moji bivši premium monitori su stvarno dobri zvučnici. te moje monitore dejan je apgrejdovao na njegov zahtev i potpuno besplatno i taj zvuk je slušaoce ostavljao bez daha, bukvalno. ja sam bio zapanjen. kad sam ih za koju godinu stavio na oglas prvi koji je došao da ih čuje je izvadio pare i otišao kuči presrečan.

možda sam bio malo prestrog prema domaćim proizvođačima zvučnika, sigurno ima ljudi koji znaju da naprave dobar zvučnik, ali mislim da su dobri brendirani zvučnici nedostižni za diy zajednicu iz razloga koji su opštepoznati pa da ih ne navodim.

naravno, situacija se menja ako neko zna znanje i radi isključivo za sebe pa ga zabole za sve razloge ovog sveta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li se ti u ovom postu nekome pravdas nesto, potom poentiras oko ljubavi ili nemanja ljubavi prema tebi, da bi poslednja dva reda pre smajlija predstavljala neku tvoju promociju ?

Zaista te ne razumem ?

nisi jedini koje me ne razume.

:BeerMugCheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ljubav, spoznaja, ljubitelji ne hrane decu i ne plaćaju režije 1. u mesecu.

Ako hoćeš od nečeg da živiš, onda se time baviš 24/7.

Ako se tim baviš a praviš se da se ne baviš s tim onda obmanjuješ ili sebe ili druge.

kakva ljubav, zaboga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, crni. said:

dobri brendirani zvučnici nedostižni za diy zajednicu

Na primer Yamaha NS10, krs jedan od mid fi zvucnika, ali 80% audiofila bi seklo vene da ih ima, posto imaju tesku pricu, iako odabrani kao krs, da docaraju prosecan kucni sistem i prema tome prilagodi modelovanje zvuka u studiju..

Diy ne moze da dostigne takav renome, ali bar pola diyera moze da napravi bolji zvucnik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, sax.hifi said:

mene, na primer, ne zanima marketing.

ne padam na zvucna imena i propagandu.

ne palim se na maglu i mambo dzambo.

ne volim mistifikaciju.

topla voda je vec izmisljena.

da li me neko voli ili ne voli zbog toga - ne hajem.

na primer, volim da pravim custom uredjaje.

meni, nekom drugom, trecem ...

:BeerMugCheers:

Sve to stoji, ali ne vrti se svet oko tebe!

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...