Jump to content

Marshall JCM 800 restauracija


Indie

Preporučeni Komentari

Koji lak je najbolji da se natope limovi da ne zuje...Jedno 2-3 lima nisam na kraju mogao da naguram tako da su ostali vani i imam 1,3 mm krace jezgro

idi pitaj coveka koji ti je motao/domotao trafo ;nesto mi se javlja da bi on mogao imati kanticu odgovarajuceg ......... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji lak je najbolji da se natope limovi da ne zuje...Jedno 2-3 lima nisam na kraju mogao da naguram tako da su ostali vani i imam 1,3 mm krace jezgro

Ma možeš ti to, samo nećeš :)Ako imaš finu bravarsku stegu, a ti lepo malo pritegni limove, malo jednu, malo drugu stranu, nekoliko puta, potom zabodi preostale limove (tako da poslednjih nekoliko koje zabadaš ne budu uz samo telo špulne) i malo po malo, daščica i mali čekić i tuc-tuc. Ako nikako ne ide, nije kraj sveta... Jesi li sve limove očistio od viška laka po obodima? To može da smeta neviđeno... Ako te ne mrzi, povadi sve limove i prebriši čistom krpom, i pređi ženskom najlonkom po površini. Ako čarapa zapne, imaš viška laka na limu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ zensam sam motao trafo koristio sam se samo njegovim alatom i zicom...on lakira parket lakom.....poliuretanskim.......ja sam pitao koji treba da ide jer ne znam a zanima me.....koji je onaj tamni koji inace stavljaju......da li je to shelak?@steinNisam cistio od laka.....ima delova gde je lak bio izmedju limova i vidi se .....jedino da ih operem u alkoholu premda je ovo po njima izgleda shelak....Medjutim tolko sam cvrsto nabio da bi sada ponovna demontaza bila prava mora.....vec sam jedan koji nije hteo da se ukuca vise od polovine, pokrivio....tako da ne znam kolko je pametno sad da razvaljujem??....da sam znao da ce doci do ovoga ocistio bi ih sve pre sklapanja....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jesam jezgro je bas bas nabijeno ........sa strane E limova malo dishe....ali zuji dosta sunac mu zareni......videcu sta ce biti kad stavim poklopce i stegnem srafove......na zalost ovaj trafo stezu samo dva sredisnja srafa...

Ako bude potrebe za zalivanjem ...moze li shelak ? Njega imam na stanju :)

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo Majstore :crazyrocker: Iz prakse:Ti Marshall mreznjaci hoce da` zuje` ako se dobro ne stegnu srafovima,sve zajedno sa svim limovima i poklopcima,taj `shelak`vise sluzi za Tropikalizaciju Trafoa(zastitu)da ne bi rdjali,manje sprecavanju `zujanja`, ipak i to izlakiraj na kraju kad Trafo sklopis.Sve jedno ipak moras da vratis bas svaki lim nazad u telo namotaja,ako treba upotrebi alkohol ili benzin za pojedinacno ciscenje ostataka laka sa limova.Za 6,6V ~ napon grejanja se ne sekiraj-Kad budes `ubo`sve cevke u postolja, bude taj napon `potaman`(oko 6,3V~),mereno na postoljima Cevki,sa onim dobijenim malo vecim Anodnim naponom zbog 240V~ mreze isto se ne sekiraj,imaces koji Wat vise ka Zvucnicima.Poz :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Banat hvala na savetuDakle sutra opet razvaljujem cistim lak sa limova.....probacu da uguram sve...ida ispravim ovaj jedan sto sam iskrivio....... fale mi dva ''I'' komada izgleda da ih je zagubio ovaj predhodni prepravitelj trafoa...ali ok kad uguram zadnja dva E lima ...moze tu i da fali po jedan ''I''....ili da nacinim od necega?Nesto mi se cini da su limovi presvuceni nekim filmom sa sivim prelivima...jer tu gde se iskrivi malo pobeli ....ili se varam?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je taj sloj laka homogen i po svim limovima isto rasporedjen onda to Ne Diraj,nego pokusaj da se snadjes i uguras ostatak limova u taj` paket`.Ukoliko imas grube i neravnomerne slojeve laka na limovima koji smetaju da se `paket `limova slozi onda ces morati da ih poravnas/ocistis.Za tih par I profila sto ti fale : Videces da li to zaista fali tek kada spakujes ceo `paket`limova u telo,ako fali, odaberi slican I profil sa nekog odbacenog mreznjaka,pa makaze za pleh u ruke pa rezi to na potrebnu dimenziju,turpijom odstrani ostre ivice ako ih bude.Poz :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to sam se bojao da ne pukne kalemsko telo bas je napregnuto......ne znam kako da uguram jos ta 4 komada.......bez njih je 1,3mm manje....I ja cenim da je bolje da sve stane ...jer predpostavljam da je taj koji je prepravljo trafo predhodno isto izostavio koji lim....Videcu smislicu nesto....nisam razumeo za stege.....ako stavim stegu ne mogu da uguram lim od nje...ako stavom sa druge strane....onda mo sabija samo tu stranu...Ako stavim sa strane...onda mi sabije samo strenice slova ''E''....Nemam ideju kako da sbijem jezgro i ovo sto sam uspeo da nabijem sam jedva nabio......poslednji koji sam pokusao sam iskrivio......koristio sam mali nozic koji zabodem da malo napravi luft pa zabodem lim pored njega i posle izvucem nozic ukucavam lim...... ali na kraju vise nije moglo ni tako....Nije ravnomeran sloj laka nego ostaci onog sto je ostalo kada je prvi put zapecen u peciPreko limova ima kao nekakav sivi film kao posivelo gvozdje mat je nije sjajan i nije metalik...Ili da se ociste limovi ili da se ostavi ovako.....ako se ne ociste prosto vise ne moze da stane....Mogu da probam da preslozim jos jedared....mozda stane jedan dva plus.. nem pojma?!?!?Provereno mi fale dva ''I'' komada videcu da to nadomestim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam da li si obratio pažnju pri slaganju limova na njihove strane.

savetujem ti da posiveli sloj ne stružeš ni na koji način.

sivi film kao posivelo gvozdje mat je nije sjajan i nije metalik... predstavlja tanak sloj oksida koji električno izoluje svaki limčić za sebe. Ako je nanet samo sa jedne strane limova, moraš vraški da se trudiš da poslažeš limove tako da budu po obrascu "oksidisani-neoksidisani-oksidisani-neoksidisani" sloj po sloj.

no, neka ti detalje i razloge ovakvog slaganja limova (da budu izolovani jedan od drugog) ipak pobliže objasne učenije i tehnički potkovanije glave od mene.

edit: Ako čarapa zapne, imaš viška laka na limu... pre ovakve intervencije ne zaboravi da iz čarape odstraniš noooogu na što nežniji način.

Možda te čak i prođe volja za tuckanjem limčića.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нема ме пар дана и направисте хаос човеку.Да видим ја те стручњаке који су успели да при ручном мотању врате све лимове из језгра.Тврдим да нема шансе и да је узалудан посао то покушавати,јер пре ће пући шпулна него што ће лимови ући на своје место.Заборавља се јадна ствар,а врло је битна.Кад се ради серија трафоа и лимови се стежу одговарајућим пресама те одатле вишка лимова.Дакле стегнути лимове,без та 2 што јаче и нема потребе ни за премазивањем,јер ћеш се после сам себи мајке кад ти падне на памет да нешто премоташ,или не дај боже нешто прегори па мораш да растураш.Лимове никако не стругати због разлога које смо већ прочитали.И најважније уживај и не бригај за пар лимова. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 5 years later...

Godinama nisam mogo da se logujemna forum prijavljivao mi je npostojece korisnicko ime.... Par puta sam pisao Adminima jer sam samo tu opciju imao kad mi odbije login.... I tek danas mi je stigla poruka od foruma da je izmenjen login foruma...

 

I tek sad sam se normalno ulogovao sa starim korisnickim i lozinkom....

Tako da se javljam evo posle 6 godina.

 

Marshall je tada sklopljen i proradio je ali ni dan danas nisam uspeo da ga dovedem u potpuno ispravno stanje... Na maloj snazi radi ok...cim se pojaca puca pisti probija..... okacicu snimak da cujete...

Pozzz

 

P.S. bilo je zanimljivih projekata u medjuvremenu pa cu naceti jos neke teme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Nisam znao gde da pitam,pa bi ovde mozda bilo prikladno. Trazim elektrolite za jednog slicnog Marshalla,treba mi 4kom 2x32uF 450-500V,dva su inace iz izlaznog ,dva iz napajanja.

Ako bi neko mogao da me uputi gde da trazim,ili ima voljan je da proda,zainteresovan sam(ako je razumna cena,naravno :D)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zen Mod @vladd Hvala na savetima!

Bas su u pitanju bili ti matori elektroliti,a inace pomazem stricu da sredi njegovog marshalla,a on zapeo da nadje originale,iako je to gotovo nemoguce :D 

Prosledicu mu ovo,videcemo sta ce da kaze :haha:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...