Jump to content

Head Amp


palamudin

Preporučeni Komentari

ako ces DIY - google za cmoy head ampako ces poludiy - rasturi bilo koji dek ili cd koji ima izlaz za to - velika verovatnoca da ima mali pcb sa head ampomako ces nediy - ne znam kako ces :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

idi begaj , Sipi - lepo covek rece da oce brzo ....... a ti bi sad i kuso ........ :buehehe::cheers:

Moze, brzo i lose moze uvek ;)Nego je napisao brzo-dobro-jeftino, a to bez dodatnih podataka ne ide (pored trazenih dobro bilo i znati koliko brzo, koliko dobro i koliko jeftino ?)E sad, sto si ti vidovit, a ja nisam - jebiga... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako neće brzo, a u skladu s naslovom teme, jedna od bahanalija koju sam spremio još u vreme kada je bilo "sveže", pokupovao delove, zalemio i nikada uključio... Falile mi slušalice... Malo kasno shvatio... http://www.jogis-roehrenbude.de/Verstaerker/PCL805-KH-Amp/PCL805-KH.htmEdit: posle sam to prodao i kupac je to koristio. Ispostavilo se da LF351 i LF356 naprosto nisu dobri za namenu (slušno) ali ne mogu da se setim šta je stavljeno posle TL071 koji je stvarao mnogo manje šuma... Godine, šta ćeš... :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ja cu da pretpostavim da palamudin ima nisko-omske sluske (od 32 do 100 oma), dakle takve za koje mu ne treba naponsko pojacanje vec samo strujno. Sluske su dosta intimna stvar, idu pravo na uvo a po mom iskustvu, od svega sto ima chipove glava pocinje da boli posle pola sata. Zato predlazem fini SE Source Follower, mirna struja oko 200mA.Prvo - ovaj headamp je jeftin. Svi delovi mogu da se kupe u kelco.rs (Timocka 18) i najskuplji je IRF610 (56 din.). Za hladnjake su dovoljni oni sa starih CPU (1 po kanalu, bez ventilatora). Napajanje za stereo verziju je 12V/1A (i toga ima budzasto).Svi otpori su 1/4W. Ulazni i izlazni sprezni kondovi ne igraju preterano (MKP, MKS, neki pristojan elektrolit...) - ko zeli egzotiku, zna gde ima...Drugo - moze da se napravi lako i brzo, krajnje je prosta sema pa ne treba stampana plocica. Point-to-point ili perfboard varijanta je gotova za sat-dva.Trece - dobar je headamp, cak vrlo dobar. Jako fino zvuci, kao i svaki posteno bias-ovan Single-Ended MOSFET buffer u A klasi - znacajno bolje nego bilo koji chip.Ulazna impedansa je nesto manje od 150k u paraleli sa Ciss MOSFETa. Poterace ga lako svaki pristojan izvor. Kliping pocinje negde na oko 4,5Vpeak, mada vec sa 2V moze sasvim fino da se ogluvi ;)post-20-097427000 1284567627_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Idi bre Sipi, kako sam pročitao tvoj vrli opis o'ma sam dobio inspiraciju za ovog mališu.

Toliko si ga lepo prezentovao... ma idi begaj.

Imam ja jedno malo pojačalce za sluške, ništa pretenciozno, pa se mislim da ti jednom prilikom dam da ga pogledaš.

Koliko znam u radnom je stanju a ti bi mogao da mu nadješ manu, naravno ako se složiš sa predlogom.

Ponekad ću ga koristiti, koliko da ne ćuti u ćošku.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nesto nije u redu sa mnom ;evo - slazem se sa Sipijem , do zadnje reci .:buehehe:

Pa moras i ti ponekad da budes razuman, jel' tako? :buehehe::cheers:

...pa se mislim da ti jednom prilikom dam da ga pogledaš....

Leo, kao i do sada - kad god si raspolozen za druzenje, vidimo se! :good2: Naravno, kao i uvek, ima mesta za poboljsanja (znatno linearniji 2sk2013 umesto IRF610, teranje maka na konac sa napajanjem, CCS-om, kondenzatorima, ubacivanje JFET buffera ispred kako bi i najkilaviji izvor mogao da ga potera... itd.) - ali onda izlazimo iz zadatih brzo-jeftino okvira...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd sad nacrtaj i napajanje - ne bi li se iskoristio potencijal konceptaneki reg ili bar cap multi:Viannen_loungelizard:

Palamudin ima PC servis pa verovatno ima po dva 12V/1A napajanja u svakoj fioci. Ko nema moze da stavi nesto sa LM317 (ima sve u datasheet-u) ili ovakav Cap-Multi (svi kondovi 16V osim C4 - taj treba da je za 220V AC):post-20-036414200 1284571587_thumb.gifNaravno, moze i neki shunt, al' to ce da bude "malo" kabastije i toplije...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...