Jump to content

Novosti iz Sonido radionice


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Ma ljudi nemojmo biti uskih pogleda. Danas čitam da je Fidelinka otišla u stečaj... Eeeeej, FIDELINKA :connie_nutzo: To je, za one koji ne znaju, ona velika fabrika u Subotici u kojoj se proizvodi brašno, hleb, testenine. Ono osnovno za jelo.Lopovi spustili vrednost da bi je neko kupio...PU... Kakva crna Ei fabrika. U gorem smo mi sosu nego što vidimo i mislimo.

Nema sta da se cudimo - takve prodaje (a to je definitivno profitabilna fabrika, papiri o likvidnosti se naprave kakvi hoces) se rade da bi se neko omrsio o proviziju, i to je jedini interes glodara na vlasti - da se ja namaznjavam sta mogu dok je za mog vakta a posle mi svejedno (zatvora se ne boji jer su to radili i oni pre njega, a radice i oni posle)...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kaže se stolica... a sad, dal' je Sveta Stolica ili samo pristojan, da ne rečem medikamentalistični izraz, ne bih umeo da procenim... Ronjenje se ovih dana ne preporučuje po slatkovodnim oblastima, ribama narasli zubi...http://videoteka.novatv.hr/multimedia/pirane-i-u-dunavu.htmlhttp://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/pirane-u-srbiji-44032.phpDakle, izmet, stolica ili govno bar ne ujeda.... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW ona 12" SWR bruka lici na Ei dvanajsticu(membrana ,trubica i vesanje) samo ne mogu da se setim oznake. Mislim da je AZ1204 ili tako nesto...Naravno, ni u jednom momentu nisam mislio na slicnost u zvuku :) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW ona 12" SWR bruka lici na Ei dvanajsticu(membrana ,trubica i vesanje) samo ne mogu da se setim oznake. Mislim da je AZ1204 ili tako nesto...Naravno, ni u jednom momentu nisam mislio na slicnost u zvuku :) .

svi zvucnici sa trubicom i platnenim/papirnim/tankim neoprene vesanjem i ribbed konusom lice jedni na druge :buehehe:neki cak i slicno svirajuali - za pomenuti EI i ovaj - siguran sam da ni izdaleka ne mogu isto da sviraju :sarcastic_hand:nije omalovazavanje EI drivera ....... ali vrlo dobro znam te "instrumentalne" EI drivere - nagledao sam ih se i napopravljaoizvestan broj u zivotu ;membrana je preteska za bilo kakvo poredjenje , a donji centrator pretvrdbili su prijatni na uvo samo zato sto im je membrana bila premekana da bi bilo strasnog break-up -a
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo! Upravo takav utisak je i taj Ei ostavio kod mene. Glindzava i teska membrana kao i kilav magnet, ucinili su da taj zvunik deluje prijatno na uvo bez kutije, ali problem je sto ne moze da odsvira nista vise od 100Hz od 4KHz. Uglavnom, za taj zvucnik veze me period od 18-22 godine kada sam dj-isao po lokalnim kafanama i rodjusima.Kako ta sonido 12" svira, veoma sam radoznao da cujem ! (kad razmislim, nisam cuo ni jedan sonido do sada :P)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

dakle - stigose novosti/informacije direktno od G. Varge ;

za pocetak cenovnik franco Budimpesta - dakle bez ikakvog shipinga , licno preuzimanje

> PRODUCTS PRICE LIST 2010.

SINGLE DRIVER

SFR series full-range a design for back-loaded horn application.

> SFR 145-8/F - 70,-EUR

> SFR 145-8/A - 90,-

> SFR 175-8/F - 108,-

> SFR 175-8/A - 129,-

> SFR 200-8/F - 153,-

> SFR 200-8/A - 173,-

SWR series wide-range design for bass-reflex application .

> SWR 200-8/F - 143,-

> SWR 200-8/A - 168,-

> SWR 250-8/F - 172,-

> SWR 300-8/F - 180,-

SCW series papir cone bass-and middle range driver for bass-reflex

application.

SCW 300-8/F (12")- 96,-

SCW 400-8/F (15")- 146,-

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mmmmmmm... :rolleyes:Raste im cena, polako se (cena) priblizava kvalitetu. No za "ekskluzivnu" robu - bice takva i cena, pre ili (bolje za nas) kasnije. Tako da ko je razmisljao da ih kupi a pre su mu bili ckupi... :frusty:No i dalje verujem da vrede svaki cent (i vise! - za jedan model mogu da (po)tvrdim!).:wub:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Ma ljudi nemojmo biti uskih pogleda. Danas čitam da je Fidelinka otišla u stečaj... Eeeeej, FIDELINKA :connie_nutzo: To je, za one koji ne znaju, ona velika fabrika u Subotici u kojoj se proizvodi brašno, hleb, testenine. Ono osnovno za jelo.Lopovi spustili vrednost da bi je neko kupio...PU... Kakva crna Ei fabrika. U gorem smo mi sosu nego što vidimo i mislimo.

I, šta bi' sa Fidelinka-om? Vidim da je ima svuda... Što gotovi proozvodi, što vozila, što isturene pekare po mega-market-ima... Je l' to to, il' je nešto drugo?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I, šta bi' sa Fidelinka-om? Vidim da je ima svuda... Što gotovi proozvodi, što vpzila, što isturene pekare po mega-market-ima... Je l' to to, il' je nešto drugo?

Fidelinka radi, to što se neko zeza sa knjigovodstvom očigledno ne menja na činjenici da narodu treba 'leba i igara... Iskreno rečeno, ja njihov hleb baš i ne gotivim, posle pola dana se sav raspada i mrvi. A i imam tri pekare u blizini pa nekako uvek bude lakše uzeti hleb i ne čekati u posluzi u redovima zbog pola vekne. Nego, nije mi jasno kakve veze ima Fidelinka sa Sonidom... :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fidelinka radi, to što se neko zeza sa knjigovodstvom očigledno ne menja na činjenici da narodu treba 'leba i igara... Iskreno rečeno, ja njihov hleb baš i ne gotivim, posle pola dana se sav raspada i mrvi. A i imam tri pekare u blizini pa nekako uvek bude lakše uzeti hleb i ne čekati u posluzi u redovima zbog pola vekne. Nego, nije mi jasno kakve veze ima Fidelinka sa Sonidom... :scratch_head:

Izvinjavam se, neko je pomenuo Fidelinka-u, ja vid'o, danas, a bunch of njihovih vozila, pa sam se setio i tako je krenulo. Obrišite... Sada je sve jasno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dakle - stigose novosti/informacije direktno od G. Varge ;

za pocetak cenovnik franco Budimpesta - dakle bez ikakvog shipinga , licno preuzimanje

> PRODUCTS PRICE LIST 2010.

SINGLE DRIVER

SFR series full-range a design for back-loaded horn application.

> SFR 145-8/F - 70,-EUR

> SFR 145-8/A - 90,-

> SFR 175-8/F - 108,-

> SFR 175-8/A - 129,-

> SFR 200-8/F - 153,-

> SFR 200-8/A - 173,-

SWR series wide-range design for bass-reflex application .

> SWR 200-8/F - 143,-

> SWR 200-8/A - 168,-

> SWR 250-8/F - 172,-

> SWR 300-8/F - 180,-

SCW series papir cone bass-and middle range driver for bass-reflex

application.

SCW 300-8/F (12")- 96,-

SCW 400-8/F (15")- 146,-

Dobija li koji od ovih drivera (i kutija za koje su gotovi nacrti) preporuku za 4x4x2.5m sobu u kojoj je od namještaja samo trosjed, fotelja, stolić, stalak za hifu i police na zidovima?

Kutije mogu izvući do 100 cm od zida i "mnogo bi voleo" da mogu da rade sa tek nekoliko watta.

Zerowatt...ovoga...Zerowaf bi bio jako zahvalan na mišljenju svekolikog članstva! :character13:

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...