Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

...kad je vlada dzet imao emisiju na 202, za vas magnetofon,...

Radnim danom u pola osam uvece, pre hita nedelje - pa subotom uvece izbor hita na Tas-u uzivo .... nemoj crni vise da me vracas u te dane, odma' mi nostologija dodje :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Sećam se emisije na RTS-u, intervju Vlade JETa u njegovom stanu.Prikazali su i njegovu ličnu kolekciju gramofonskih ploča koja je brojala par hiljada komada.Ostalo mi je u sećanju da je kazao kako od većine izdanja, koje poseduje, ima po tri komada.Jedna se čuva ganc nova, u omotu, i ne koristi se za slušanje, već za istoriju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sećam se emisije na RTS-u, intervju Vlade JETa u njegovom stanu.Prikazali su i njegovu ličnu kolekciju gramofonskih ploča koja je brojala par hiljada komada.Ostalo mi je u sećanju da je kazao kako od većine izdanja, koje poseduje, ima po tri komada.Jedna se čuva ganc nova, u omotu, i ne koristi se za slušanje, već za istoriju.

Leo, koje godine je bio taj intervju na RTS-u?U intervjuu koji je dao Peci Popovicu u tadasnjem casopisu "Pop Rock" (oko 1985.g.) izmerili su kolekciju ploca Vlade Jet-a kod njega u stanu i covek je tada imao 14 metara ploca (mereno uzduz a ploce slozene uspravno, jedna uz drugu). Ako je album debeo oko 5mm dodjemo na brojku od oko 2500 - 3000 ploca a to je bilo pre 25 g. Dzet je legenda...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i ja se secam tog intervjua, ali sam mislio da se radi o 12m plocano nema veze, covek je legenda...ko zna sta sad ima. secam se kako je stalno dolazio u skc na berzu i da sam se uvek pitao sta ovaj covek trazi kad sve zivo imamalo mi cudno da se skroz okrenuo hevi metalu. ne znam u kom je sad fazonuinace, jos jedan veliki kolekcionar muzike je i voja pantic, samo sto je on vise orijentisan bluzu i dzezutu je i pera dzo koji ima prodavnicu cd-apa dejan djurovic sa kolekcijom klasike i tako...ima ih, sto i nije cudno s obzirom na posao kojim se bave

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi, moram te razočarati negativnim odgovorom.Verovatno u prošlom veku. :buehehe: Moram priznati da strašno zvuči izraz " metar LP ploča " iako se ne ložim na kvantitet.

Sta da radis, ne moze se cesto ni sopstvenom pamcenju potpuno verovati - evo kad crni rece da je 12 a ne 14 metara ploca i ja se kolebam da li se bas tacno secam koliko je bilo...A kad covek ima toliko ploca, verovatno ih je mnogo lakse kvantifikovati metrom nego brojem komada - ne znam, nikad nisam imao 1000 LP ploca (200-300 uvr' glave) - CD-i mi se mnogo brze kote, pogotovu otkad se "kupuju" na net-u :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta da radis, ne moze se cesto ni sopstvenom pamcenju potpuno verovati - evo kad crni rece da je 12 a ne 14 metara ploca.

А јел неко размишљао колико 14 метара плоча има Килограма?Ја лично не могу ни да предпоставим :buehehe: стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А јел неко размишљао колико 14 метара плоча има Килограма?Ја лично не могу ни да предпоставим :tongue10: стоН_Колд

U metar 300 komada mjerio - brojao - provjereno14x300= 4200 komada lpsvaki lp minimum 300 gr ali ima i težih računaj sa omotom 400grispada da je 14 metara 1680 kgMalo li jeTo najbolje znaju fizikalci kad su me preseljavali iz stana u stan Manjih paketa a težih nisu nosili i uvjek pitanje Je li brate šta ti je ovo u paketimaNosi i ćuti Đe da im objašnjavam da je 80% paketa ploče i knjige :buehehe:

"Stepenice" kojima se redje ide, ali svaki korak vredi.Stanley Jordanhttp://www.youtube.com/watch?v=HjXN3OLgoqs

Jugoton mu je izdao prva dva albuma čim su izašli1985 magic touch i 1988 flaying home licence blue note i emi recordsoba kupljena tada i još u upotrebii zamislite cijenu prvog lp-a ondašnjih 2.226 dinara.To je tada bio šokPola gitarista nije vjerovalo da čovjek nije nasnimavan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U metar 300 komada mjerio - brojao - provjereno14x300= 4200 komada lpsvaki lp minimum 300 gr ali ima i težih računaj sa omotom 400grispada da je 14 metara 1680 kgMalo li je?

Добро је да ми не пада на памет да се селим :tongue10: мене би физакалци :buehehe: за пример!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To najbolje znaju fizikalci kad su me preseljavali iz stana u stan Manjih paketa a težih nisu nosili i uvjek pitanje Je li brate šta ti je ovo u paketima

Mene su provalili pa su me, malo-malo, pitali da li sam ja sve te knjige pročitao... i ploče, preslušao. Posle trećeg pitanja sam prestao da komuniciram, u vezi s tim. No, kada su došli ormani iz vremena I sv. rata i slično, tražili su da nose knjige...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Добро је да ми не пада на памет да се селим :tongue10: мене би физакалци :buehehe: за пример!стоН_Колд

Naravno ako imaš više od 10 metaraJa sa ova 3-4 metra nisam imao tih problema osim što sam morao platiti malo više.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene su provalili pa su me, malo-malo, pitali da li sam ja sve te knjige pročitao... i ploče, preslušao. Posle trećeg pitanja sam prestao da komuniciram, u vezi s tim. No, kada su došli ormani iz vremena I sv. rata i slično, tražili su da nose knjige...

Ista priča Samo bez ovog zadnjeg mislim na ormane i namještajToga tada nije biloE sad kad smo trebali da proširujemo stan /40m2/ i kupimo veći jedan od razloga radi čega sam odustao od toga i kupio još jedan od 30m2 bio je i taj.Selidba.Pakovanje, knjiga, ploča, uređaja, bogami sad i ponešto namještaja šta ti ja znam više čega.Ovako mi bi lakše.Jes da me koštalo opremanje drugog ali bar nisam morao da selim.Jedno od bisernih pitanja mlađe ćerke dok je bila bepče kad prođemo pored neke od zgrada gdje smo živjeli /12 postanarskih stanova/Tata je li se nama potroššššio ovaj stan?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super je to 14 meteri somota od vinila.To je baš dosta muzike.Stvari se komplikuju kada se pređe na znatno teži šelak.3.5 + 3.5 minuta na ploči prečnika 25 santimetara.Potpuno druga droga.Pa ti vidi koliko je to metara.A ne možeš ni da skupljaš tri primerka.Može samo po jedan, jer je to neretko jedini koji postoji... :tongue10:Mada dobro, meni je drago što se može još u ovom dobu pljuvanja po CDovima skupiti dosta toga.Šifra: dolazim sa kamiJonom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jes', rotkve mu strugane.Žena ionako prigovara kada ću da prestanem da dovlačim svo to đubre u kuću...Vrlo loš WAF faktor :tongue10:Pravo pitanje je postoji li neko na ovom forumu kome žena ne prigovara?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jes', rotkve mu strugane.Žena ionako prigovara kada ću da prestanem da dovlačim svo to đubre u kuću...Vrlo loš WAF faktor :tongue10:Pravo pitanje je postoji li neko na ovom forumu kome žena ne prigovara?

Da ne vjeruješ postoji i to moja.Poslije zvocanja od 20 godina zadnjih pet je batalila.Da ne vjeruješ.Samo sam i ja batalio sa dovlačenjem svega i svačega.Što sam donio donio i sad je mir :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pravo pitanje je postoji li neko na ovom forumu kome žena ne prigovara?

Meni. Već odavno. Ne idem po kafanama, ne opijam se, ne pratim fudbal, prenose skupštinskih zasedanja, trke F1, karate filmove, ne duvanim u kući, radim, zarađujem, cepam drva, ložim, plaćam račune na vreme... ostavila mi je prostor da se zabavljam pravljenjem pojačala i zvučnika, slušanjem muzike...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...