Jump to content

JBL pomoc


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

E ovako. Ovo je moja prva tema ovde (ako ne racunamo prestavljanje). Dakle, dobio sam od drugara neki subwoofer marke JBL model SUBCONTROL 1G. E sad, sta se dogodilo sa njim pre nego sto je dosao u moje ruke, taj drugar je priklucio ovaj woofer na neko pojacalo za auto koje je prilicno snazno i odvrnuo muziku i uspeo da pokida vesanja na zvucnicima u ovom wooferu. Moja zamisao ja da ova DVA zvucnika servisiram (nisam napomenuo da ih ima dva u bandpass kutiji sa dva bas refleksa razlicitih precnika, po jedan u svakoj od polovina kutija) i iskoristim za dve dvosistemske kutije u paru sa npr. nekim Monacor visokotoncima.Evo jos malo podataka o zvucnicima:impendansa 8 Ohmprecnik oko 13 cmsvaki od ovih zvucnika je imao svoju skretnicu i terminal za povezivanjem sa pojacalom Posto je ovo sve sto znam o navedenim drajverima, moja molba za pomoc je usmerena ka ostalim podacima (ako ih neko u opste zna)i uputstvima oko izgradnje kutije, skretnice i izbora visokotonca.Ne bih da ulazem nesto puno novca, posto sam student, ali ako je moguce da ideju ostvarim, uradicu sve sto je u mojoj moci.U napred hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

savet :servisiraj , sastavi i prodaj ;ili - samo sastavi i prodajza te pare onda uzmi neke kulturnije drivere od bar 7" ........ti malci ce prilicno jadno da sviraju sve sto je iznad bas frekvencija ;elem - previse su mali da bi stavljao neki srednjak iznad njih , a oni sami su projektovani za korektan rad max do 500-inak Hz ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sad se bolje vidi, i tako celim obimom. Dakle membrana je skroz odvojena od vesanja. Vesanje je sundjerasto, a i membrana je od nekog sundjerastog materijala.

Помислио сам да је то вишак лепка!И да ставиш поново сунђераста вешања десило би исто након мало јачих сигнала!Мој савет: ставити гумена вешања!Ни један озбиљан СВ звучник нема сунђераста вешања!Мада ни тај није нешто, ал кад је џабе  :good2:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nisam ni mislio da stavljam sundjerasta vesanja (ali pitam se sta ce se desiti sa ovim mekanim membranama kada se stave gumena vesanja i dovede jaci signal na njih).E bas zato sto su free (moja omiljena rec od ka sam student) mislio sam da nesto poradim sa njima.Z nam i ja da su malecki, ali veci kostaju. A moj Gainclon vec celu godinu ceka zvucnike za druzenje.Izgleda da ce da se naceka. :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ukoliko si za neki trade sa tim zvucnjakom , javi se na PPnesto se razmisljam - mozda bi mi legao u z par C1 koje imam - taman uz racunjara ja verovatno imam nesto sto bi tebi prileglo bolje od woofwoof :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Ljudi, imate li neki lepak za preporuciti da nalepim ova vesanja?Kupio sam neki kao kvalitetan, i prodavac mi kaze da je sporovezujuci, i probao da nalepim jedan zvucnik kad on lepi u momentu. Inace i pise da mu treba 15-20 min da pocne da vezuje.I jos jedno pitanje, da li vesanja da stavim bas kao sto su bila ili moze sa vidljive strane membrane da se nalepi unutrasnji venac vesanja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi, imate li neki lepak za preporuciti da nalepim ova vesanja?Kupio sam neki kao kvalitetan, i prodavac mi kaze da je sporovezujuci, i probao da nalepim jedan zvucnik kad on lepi u momentu. Inace i pise da mu treba 15-20 min da pocne da vezuje.I jos jedno pitanje, da li vesanja da stavim bas kao sto su bila ili moze sa vidljive strane membrane da se nalepi unutrasnji venac vesanja?

Ako si kupio gumena vesanja mozes i sa obicnim neostikom.Vesanja zalepi kao sto su i bila, mislim da ti to ne predstavlja problem.Prvo zalepis unutrasnju stranu pa kad se osusi lepis spoljnu stanu i centriras zvucnik.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 years later...

Sedam godina kasnije ovo čudeslo osvane kod mene :D

Stvarno su čudesni putevi... Doduše, sad ja imam situaciju, nedostaju originalni komadi cevi (za BR) uspeo da snimim dužine komada sa slika koje jedva iskopah iz nekog oglasa, ali ako neko slučajno ima baš ova dva komada plastike, a baš mu ne trebaju, znam ja kome treba :D Pretpostavljam da Ninja, Beli nema... Tek toliko da ne moram da filozofiram i iznova pravim odpočetka...

Merenjem ustanovljeno da su rupe prečnika 73 i 103mm na samoj kutiji pa mu to dođe cca fi 70 i fi 100 nominalno a sa slika se može videti da su cevi toliko dugačke da idu u dubinu do ivice magneta zvučnika što je nekih 110-115mm od ruba kutije.

Na KP ima oglas http://www.kupujemprodajem.com/bas-refleks-cevi-48146088-oglas.htm?filter_id=89302351

pa cenim da ako originala ne bude, mogu i tako da rešim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...