Jump to content

Vinyl again in Serbia!


Preporučeni Komentari

Po običaju, šetam magare po gradu dok mi ćera na baletu. Na mestu gde je nekada davno bila prodavnica Jugoton a posle, godinama, mnoge druge sa sličnim imenom (Jug-O-Ton, Jugo-Ton itd), konačno je opet prava i originalna prodavnica. Minus iste, prodaju samo izdanja Jugotona i Croatia-Recordsa. Plus? Originali, veliki izbor, i naravno, NOVE GRAMOFONSKE PLOČE! Trenutačno je izbor više nego skroman, Dino Merlin sa duplim albumom za 950 dinara (cena je izuzetno fer) i nešto sa Šerbedžijom i još nekim. Kaže ljubazna prodavaljka od koje je moj auto stariji da proverim šta me eventualno zanima na sajtu već spomenutih izd. kuća i da će ona to proveriti da li može da se dobavi. Ju-hu. Sad samo da namaknem novce i završim grnafor i pojačalo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 60
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U svakom slučaju, zamoliću prodavačicu da mi sazna šta se od Cro-Rec može kupiti u Srbiji... Na vinilu... (dogovor je bio da ja odaberem naslove na sajtu, dam joj spisak naslova a ona proveri sa Beogradom šta ima "na lageru"...) ...Iz ovoga mi sa da zaključiti da je sedište zastupništva-predstavništva Cro-Recordsa u Bg a samim tim bi bilo logično da ima bar jedna prodavnica, jel'... :aikido:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U Beogradu je njihova radnja na istom mestu gde je bila i pre ratova, tj. u Nušićevoj ulici kod opštine Stari Grad. Takođe, dvojica prodavaca su isti oni koji su tu bili poslednjih nekoliko decenija. Ne poznajem te ljude lično, ali se iz viđenja znamo praktično oduvek ... Međutim, sedište firme nije u BG, već u nekom manjem gradu u Vojvodini, valjda blizu granice. Ako treba mogu da saznam, mada mislim da to nije od većeg značaja.Što se tiče izbora vinila stvar se nije promenila od ponovnog otvaranja radnje prošlog leta. Dakle, to što ima u Subotici ima i kod nas. Da li će biti novih izdanja nisu umeli da mi kažu. Inače, ona ploča na kojoj peva Šerbedžija je urađena u saradnji sa našim poznatim gitaristom Miroslavom Tadićem koji živi i radi u Kaliforniji, a povremeno dolazi ovamo da snima i nastupa, npr. poznata je njegova saradnja sa Vlatkom Stefanovskim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Ja sam malo šetao po gradu i iskoristio priliku da sebi omogućim malo materijala da osvežim temu. Uz Prljavo Kazalište koje sam već kupio onomad, evo još tri nova naslova na vinilu, a sve iz Jugotonove prodavnice u Subotici. Novo:post-13-001784400 1283621179_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nikad!btw - steinika - izdao me mobilan , a kraj moonshining stroja nemam uticnico .... :buehehe:

E, onda i ti pimpek na rame.... :sarcastic_hand:(ovo me podseća na onu: "Zar i ti sine Nokia..." :buehehe: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, šala je prošla :)

nikad!

Šala nije prošla?Znači, admin nam je izgubio gradomjer, pa je morao ocjenjivati palinku kušanjem, pa je nakon što je ispekao treći kotao obukao kožni šos iiiii...... sad nema šale! :buehehe::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šala nije prošla?Znači, admin nam je izgubio gradomjer, pa je morao ocjenjivati palinku kušanjem, pa je nakon što je ispekao treći kotao obukao kožni šos iiiii...... sad nema šale! :buehehe::buehehe:

ya fookin nutz ?:rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...