Jump to content

Mrezni transformatori


dranix

Preporučeni Komentari

Čudna stvar se dešava sa torusom na pojačalu

......

Nešto od ovoga gore navedenog je u pitanju?

Уобичајена појава код цевних исправљача је да се чује зујање-брундање док исправљачица излази на радни режим.

Дакле или стави полупроводничке диоде или се помири са зујањем.

:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel sa zalivenom rupom ili folija na suvo?

bem li ga, sa rupetinom a ne rupom :yikes:

Уобичајена појава код цевних исправљача је да се чује зујање-брундање док исправљачица излази на радни режим.Дакле или стави полупроводничке диоде или се помири са зујањем. :wink2:

:hi:ako je uobičajno će se pomirim sa tim :wink2:

ili da odmota foliju i zalije rupu.

da ne odmotavam ništa e mi ga je dosta oko njega bilo nervoze :suicide2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А ако би се време укључења анодног напона повећало са тих 20сетак секунди на рецимо 1-2 минута брундање се не би чуло.Мислим да је мало 20сетак секунди за исправљачицу да буде на грејању.Мада ако убедиш себе да ти не смета не дирај ништа.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1.ne diraj nista , sve u redu

2.izbaci sve timere - vreme/k-ka zarenja ispravljacice je dovoljan soft start/delay sam po sebi ; sa timerom u anodnom kolu nema soft starta

3.produziti vremm timera , i dalje vazi napomena da tako nema soft starta

sve tri varijante su podjednako dobre , za svakodnevnu amatersku upotrebu uredjaja - nije u pitanju profesionalna oprema i obavezan prolaz torture testova propisanih za iste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za svakodnevnu amatersku upotrebu uredjaja - nije u pitanju profesionalna oprema i obavezan prolaz torture testova propisanih za iste

Znalački napisano. Tek da se crv sumnje umiri, al' ne da se i ubije... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znalački napisano. Tek da se crv sumnje umiri, al' ne da se i ubije... ;)

recimo da fabricki FM predajnik (cevni izlaz , 2,5KW) ima sve zastite - prenaponska , podnaponska , brownout ; (obavezna zastita antenskog kola od udara groma nije zanimljiva za ovaj slucaj )tek nakon izrade dodatne zastite za blackout se postiglo da se odrzavanje svodi na redovno obilazenje sa ciljem izduvavanja od prasine , i nista vise ; dovoljno jednom u 2 meseca .do tad se desavalo da se , u zimskom periodu , i 2 puta dnevno mora provozati do predajnog mesta i ukljuciti prekostrujna sklopka koja je iskocila ; s obzirom da je predajno mesto bilo udaljeno 18 km (dotur modulacije linkom ) ....... nije problem samo gorivo , nego i pauza u predaji i obavezan angazman coveka koji nije u smeni ........dakle - polje eksploatacije je veoma bitna stvar ; u ReVox-ovom slucaju se svodi na to da li ce menjati ispravljacicu jednom u 5 ili jednom u 8 godinaelem - ima resenje i za ReVox-ov slucaj - staviti 10-15K/3W otpor preko kontakata releja za kasnije ukljucenje anodnog napona
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1

2.izbaci sve timere - vreme/k-ka zarenja ispravljacice je dovoljan soft start/delay sam po sebi ; sa timerom u anodnom kolu nema soft starta

3.

Да ли се драги колега слажете да под овим неће избећи брундање трафоа у моменту полаганог пуштања напона у функцији времена грејања.

Ја на мом сокоћалу сам ставио тако без ичега и увек знам кад је изашао високи напон-јави се трафо управо онако како га Ревокс описује.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po meni nema razloga za brigu - neka brunda kad oce , samo da nije stalnoeditovao sam post - neka ubaci jedan otpor pa ce imati soft

То и ја кажем,са брундањем је романтичније и употпуњује топлину цевног звука.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А ако би се време укључења анодног напона повећало са тих 20сетак секунди на рецимо 1-2 минута брундање се не би чуло.

Мислим да је мало 20сетак секунди за исправљачицу да буде на грејању.

Мада ако убедиш себе да ти не смета не дирај ништа.

ubjeđujem sebe al da li će poć za rukom će vidimo :training1:

1.ne diraj nista , sve u redu

2.izbaci sve timere - vreme/k-ka zarenja ispravljacice je dovoljan soft start/delay sam po sebi ; sa timerom u anodnom kolu nema soft starta

3.produziti vremm timera , i dalje vazi napomena da tako nema soft starta

sve tri varijante su podjednako dobre , za svakodnevnu amatersku upotrebu uredjaja - nije u pitanju profesionalna oprema i obavezan prolaz torture testova propisanih za iste

neće diram ništa ne šekiraj se, e kao ja budem dirao ima bijeli dim da se pojavi :rofl:

Znalački napisano. Tek da se crv sumnje umiri, al' ne da se i ubije... ;)

jel ti to mene tješiš iz izkustva ili onako teoretski :friends:

vidiš kao to Zen fino objasni

šakom u čelo :msn-rofl: i sve ti bude jasno :msn-rofl:

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onda ne valja ;ako je uradjen po specifikaciji za odredjen uredjaj , platio si djubre .

rađen je po gornjoj specifikaciji ali je izgleda TRAFCO napravio ĐUBRE i pored sve priče.pošto je evo poslije par mjeseci prozujobem ga i TRAFC-a i trafojedino rješenje je da se radi novi?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja reče da zaliješ rupu. manja gnjavaža no reklamacija.

daje li to efekta?čime zaliti?mada kad se prisjetim svaki torusni trafo /u rotelu, cyrus ..../ bio je zaliven unutra nekom tvrdom plastikom ili čim li već!vjerovatno iz istog razloga.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dvokomponentni epoksi ili poliester, svejedno. kada ne zvrnda jezgro onda zvrnda samo spoljna, debela žica.priča motanja je da obično najdeblja žica ide spolja (nije pravilo al rekoh uglavnom je tako)e, sad stvar je proizvođača kolko će da našteluje zatezanje žice , obično je manje no što misliš da ista ne bi ugnječila tanku u sloju ispod sebe.dodaj tome da je slaganje u rupi najgore i onda ti jasno gde je trafo najpevljiviji. natezanje tanjira za stezanje to neće utišati u nekoj meri a kako rekosmotorus i baš ne voli da se gnječi. ako zalivaš, a trafo ti je iovako "unutra", odmotaj mu foliju jer onda epoksi bolje kvasi žice u rupi.das firma pa da i vakumiraš da izvučeš vazduh, al kad nisi , smešaš sporiji epoksi, pa naliješ.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...