Jump to content

Novi amp sa 2SK2013/2SJ313


Sipi

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 167
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ili nabavi nove hladnjake...ovo će da bude u svakom slučaju...

Da, to ce da bude - ti hladnjaci bash nisu zgodni za ovu pricu. 4 kom. po kanalu je malkice overkill a 2 je premalo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko se greju IRFP044N u multiplieru ? Završio sam pločicu, predviđeno je da se šrave na donju ploču, međutim moja donja ploča je vrlo tanka - ni milimetar, čini mi se, da li je potreban neki hladnjak ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не треба ти хладњак. Ја сам радио други Сипијев појачавач са два cap multiplier-а са IRFP140N и, док је био на дасци, ставио сам оба транзистора и грец на хладњак. Био је једва млак. Само зашрафи на дно кутије и уживај.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko se greju IRFP044N u multiplieru ? Završio sam pločicu, predviđeno je da se šrave na donju ploču, međutim moja donja ploča je vrlo tanka - ni milimetar, čini mi se, da li je potreban neki hladnjak ?

Vds je tipicno 4V. Id je (sa jednim parom IRFP044N u stereo ampu) jednaka zbiru mirnih struja oba kanala. Dakle ukupna disipacija (po svakom HEXFETu) je 10W.Kao sto rece Dobrivoje, ako je amp normalne velicine u pitanju (bar 20x20cm dimenzija dna + dno u termickoj vezi sa hladnjacima) dovoljno je da ih zasrafis za dno. Pri tome, kao i u svakom drugom slucaju, od debljine hladnjaka ne zavisi nista osim termicke inercije tj. vreme koje je potrebno da hladnjak postigne radnu temperaturu. Presudna je povrsina, ne debljina.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poučno kao i uvek :respect: Kada sam krenuo da vidim gde da ga montiram našlo se zgodno mesto na gvozdenoj šasiji koja je prišrafljena za dno kutije debljine oko 3mm pa sam tu izbušio rupe. Posle malo muke sa ožičenjem i dosta obrtanja kutije od 20 kila odlučio sam da završim radove sutra :sleep2: U svakom slučaju probao sam na kratko multiplier bez opterećenja i radi :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi, druže. Odlučio sam - ja ću ovaj amp definitivno da napravim :wink2: , ali malo modifikovan, u suprotnom, ne bi mi bilo zanimljivo. Uz moju ideju za modifikaciju i naravno nakon konsultacije sa ZM, shvatio sam da nemaš niti jednu LED diodu, a to ne može da svira dobro, ukoliko nema LED doda. :wink2: Dakle, ideja mi je da idem sa dupliranim i kaskodiranim LTP-om, a dodatno bih se rado poigrao sa linearizacijom LTP funkcije (dodatak 4R7 u sorsove 2SJ74) na osnovu dokumenta u prilogu (pdf), koji sam skinuo sa big DIY: To zahteva i promenu vrednosti raznih otpora (NFB), pa sam razmišljanja preliminarno uneo u schemu. Za mene je ispravljački deo, na način kako si ga ti projektovao, nešto novo, pa tu ne bih ništa dirao, i rado ću ga isprobati, jedino ću ja ići sa dual mono konstrukcijom. Eventualno pitanje - Ima li smisla ići sa nekim drugim Mosfetom u napajanju. Na primer razmišljam se o IRFP064N, koji ima Rds On 0,008 Ohma. U odnosu na IRFP044N, to je oko 2-3 x bolje. (0,020 Ohma IRFPN044N) Bilo bi mi drago da (primarno) čujem (tvoje) mišljenje na prikazanu schemu.

post-3-0-43149800-1311421870_thumb.png

Input JFET Variants.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz moju ideju za modifikaciju i naravno nakon konsultacije sa ZM, shvatio sam da nemaš niti jednu LED diodu, a to ne može da svira dobro, ukoliko nema LED doda. :wink2:

E pa, prsnuću... Da vas nema, trebalo bi vas izmisliti a potom obožavati do imbecilnosti... :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... Na primer razmišljam se o IRFP064N....

Rds podatak je bez znacaja ovde (jer se ne koristi kao prekidac) a sto se tice ostalih osobina sve je OK. Koristi ga slobodno.

...da (primarno) čujem (tvoje) mišljenje na prikazanu schemu.

Ja to ne bih tako, mnogo je nasilja u toj semi. Ne bih da detaljisem - napisacu roman. Uglavnnom, radice, ali ne ocekuj da svira bolje od obicnog F5 sa IRFP240/9240.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja to ne bih tako, mnogo je nasilja u toj semi. Ne bih da detaljisem - napisacu roman. Uglavnnom, radice, ali ne ocekuj da svira bolje od obicnog F5 sa IRFP240/9240.

OK, čućemo se oko detalja. Hvala za odgovor.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne ljutim se. Ovo će sigirno ovako da bude napravljeno, pa ćemo da vidimo gdi su problemi i kako ih rešavati. Ako ništa, opet ćemo (po ko zna koji put) nešto naučiti. p.s. možda napravim i ulazni deo u obe kombinacije, pa da imam mogućnost da uporedim i poslušam obe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne ljutim se. Ovo će sigirno ovako da bude napravljeno, pa ćemo da vidimo gdi su problemi i kako ih rešavati. Ako ništa, opet ćemo (po ko zna koji put) nešto naučiti. p.s. možda napravim i ulazni deo u obe kombinacije, pa da imam mogućnost da uporedim i poslušam obe.

Imas ti viska vremena, vidim ja... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...