Jump to content

Novi amp sa 2SK2013/2SJ313


Sipi

Preporučeni Komentari

Ako mislis na semu napajanja iz posta #25 ovog thread-a (zasto je uvek tako tesko navesti na koju se post/semu misli i pretpostavljati da je sagovornik telepata?) naravno da moze, ali je besmisleno - dzaba mucis i trafo i diode (bacanje love da ne pominjem), a i onako posle tih kondova dolazi cap. multipler. To sto sam nacrtao smatram optimalnom varijantom, a svakom na volju da radi na daljem prilagodjenju svojim zeljama...

Sipi izvinjavam se zbog tog propusta, napravio sam ga zato sto sam u temi Pomoc oko Alepha 5 postavio i pitanje i link sa semom(samo sto je to trebalo da uradim u ovoj temi :connie_nutzo: ). Juce sam polozio ispit koji sam spremao danonocno pa sam poceo da pravim neke greske jer mi se mozak preopteretio. Jos jednom izvini.

E sad, znam da bi ovo bio tezak zadatak trafiou i diodama ali fora je u tome sto ovaj elko od 100mF kosta 18e a ovaj panasonic od 33mF kosta 10e, e sad predpostavljam da ne bih morao posle cap. multipler da stavljam 33mF nego moze i nesto manje, tako da mu dodjem na kraju na "slicnu" ukupnu cenu za elkose. Ispravi me ako gresim u ovoj zamisli, ne bih da zajebem performanse napajanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 167
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

... Juce sam polozio ispit koji sam spremao danonocno...... ne bih da zajebem performanse ...

Nek' je sa srecom, cestitam za ispit ! :cheers:Nije taj zadatak za trafo toliko tezak koliko je nepotreban - bilo bi to suvisno nasilje...Nije dobro da razmisljas u kategorijama ustede mimo razumevanja price o mostu i cupriji - ne moze se negde staviti vise zato da bi drugde stavio manje. Tako se prave dve greske. Sve stvari u pojavnom svemiru imaju svoju optimalnu meru - kada je sve taman i radi kako treba. Postoje tolerancije, pita moze da se rasteze ali samo donekle - preko te mere dolazi do pucanja...Kad je u pitanju sema napajanja iz posta #25 ovog thread-a: pre cap multiplier-a nema boljitka od stavljanja vecih vrednosti od 47mF, zaludno je. Posle cap. mullt. od 22mF do 33mF je optimalna zona. Manje od toga ne vrsi posao dobro, a vise od toga pocinje da pravi problem. Treba posmatrati uredjaj kao celinu i komponente u funkciji celine...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čestitke za ovaj rad.Koji preamp koristiš odnosno preporučuješ?

Mislim da ćeš na odgovor da sačekaš jedno dve nedelje dok se Sipi vrati sa odmora... :beach:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čestitke za ovaj rad.Koji preamp koristiš odnosno preporučuješ?

Preamp sa BF862Napisa čovek u 1. postu da je svašta probo, a ovo radi. Ne garantujem da nije promenio, preamp ima skoro godinu dana a Sipi svako malo izlemi nešto novo. 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nek' je sa srecom, cestitam za ispit ! :cheers:Nije taj zadatak za trafo toliko tezak koliko je nepotreban - bilo bi to suvisno nasilje...Nije dobro da razmisljas u kategorijama ustede mimo razumevanja price o mostu i cupriji - ne moze se negde staviti vise zato da bi drugde stavio manje. Tako se prave dve greske. Sve stvari u pojavnom svemiru imaju svoju optimalnu meru - kada je sve taman i radi kako treba. Postoje tolerancije, pita moze da se rasteze ali samo donekle - preko te mere dolazi do pucanja...Kad je u pitanju sema napajanja iz posta #25 ovog thread-a: pre cap multiplier-a nema boljitka od stavljanja vecih vrednosti od 47mF, zaludno je. Posle cap. mullt. od 22mF do 33mF je optimalna zona. Manje od toga ne vrsi posao dobro, a vise od toga pocinje da pravi problem. Treba posmatrati uredjaj kao celinu i komponente u funkciji celine...

Hvala na cestitkama.Posto nisam znao neke od navedenih detalja, sada se pogledi na svet menjaju. Dakle pre cap. mullt. 33 do 470mF, posle 22 do 33mF, pre cap. mullt. moze biti veci, ali nikako manji od onog posle cap. mullt. :pioneer: Ako igde procitas ovo, zelim ti da se lepo se provedi na odmoru..........
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ako hoces da ga vozas na relaciji P.B. - Zemun, ja 30.6. idem na more i vracam se 13.7. a ti za to vreme slusaaaaj... :D

Pošto se sutra vraćaš sa mora, da znaš da ti je pojačalo od vikenda kod mene :Viannen_loungelizard:Odlično si ovo napravio, i rekoh dj Niku, da slučajno ne znam da je ovo sipi pravio i da sam samo čuo pojačalo na nevidjeno, ja bih odmah rekao "ovo je sipijev ručni rad".Jednostavno, to se oseti.Pojačalo svira zaista na način kako si ga i ranije opisao - precizno, transparentno i fokusirano i nema ni najmanje zrnosti u reprodukciji.Nemoj zameriti, ali moj utisak je (mada ima sasvim, sasvim, dovoljno basa), da u poredjenju sa Babelfishom FJ2, za nijansu ima manje dinamičke rezerve u bas deonici. Sve drugo je potpuno u istom rangu, iako su topološki različita pojačala u pitanju.U svakom slučaju, ako ti nije neka frka, do vikenda ovo ostaje kod mene, da uživam ponajviše u gabaritima i milozvučnom ugodjaju.Još jednom - Svaka čast !:crazyrocker:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešto se razmišljam...Istini za volju, može biti da moj utisak o dinamičkoj rezervi u bas području potiče iz proste činjenice da je Babelfish FJ2 napravljen kao dual-Mono konstrukcija, dok je tvoj primerak pojačala sa zajedničkim napajanjem za oba kanala. Dakle, napraviti ovo pojačalo sa dual-mono konstrukcijom napajanja i odmah na crtu sa najboljim svetskim pojačalima.:respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Dakle, napraviti ovo pojačalo sa dual-mono konstrukcijom napajanja i odmah na crtu sa najboljim svetskim pojačalima.

:Viannen_loungelizard: Biće... ...drugar što je motao trafo nije imao deblju žicu pa ispalo tako. :sarcastic_hand: Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čestitke za ovaj rad.Koji preamp koristiš odnosno preporučuješ?

JFET buffer sa pot-om mi je dovoljan...

... zelim ti da se lepo se provedi na odmoru..........

Hvala B_N, bash sam se dobro proveo, Egej nije bio vruca bara kao obicno, sit sam se napliv'o :good2:

....utisak o dinamičkoj rezervi u bas području ...

Pisao sam o tome (post #65) - znaci moze i tako, moze i ovako, kako god ko voli... :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne baš... osim ako ne smanjiš bias ili odlučiš da dobro zagreješ hladnjake.

Hladnjaci su 216 x 150 x 76 mm i greju se na +21 C u odnosu na T_amb pri 53 W disipacije (po kanalu, tj. po hladnjaku).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...