Jump to content

P: Pioneer PD8500 CD player


Zen Mod

Preporučeni Komentari

mehanizam linearni magnetni

laser PWY1011 , stanje fabricko - cita i programske diskove sa buvljaka

DAC = PCM63P po kanalu , IV konverzija sa operacionim , sledi JFET buffer

celokupno stanje fabricko - nepreradjivan .

ne posedujem daljinski , pa ni univerzalni ; koliko se secam - radi sa univerzalcem ,ali ne pamtim kod .

slike random - mix sa neta i moji blur snimci

cijena prava sitnica - 185 trazim , spustam na 175 :clap:

razlog prodaje - dosadio mi , imam previse digitalnih izvora , mrzi me ubacivati trafoe u njega

ovako - netretiran - iznenadjujuce prijatan zvuk - moze se slusati 7dana/7 noci , ali je realno nista u odnosu na to kako sviraju PCM63 tretirani sa duznom paznjom .

ukoliko je neko spreman da plati da se lisim odgovarajucih Telefunken signalnih trafoa , i ugradim ih u isti - mozemo se dogovarati

:clap:

EDIT:

kontakt via PP , ili na >[email protected]<

EDIT :

damping cena za vorumdzije - 150 E

post-2-127127235499_thumb.jpg

post-2-127127236075_thumb.jpg

post-2-12712725572_thumb.jpg

post-2-127127259365_thumb.jpg

post-2-127127267608_thumb.jpg

post-2-127127268122_thumb.jpg

post-2-127127269026_thumb.jpg

post-2-127127269693_thumb.jpg

post-2-12712727044_thumb.jpg

post-2-127127270919_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 35
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Није ми јасно зашто су млади јапански пионири стављали онај бакарни лим око кондова. Да ли су то хладњаци, кондоми, Фарадејев кавез, украсне маске или "изгледа-шашаво-али-делује"? Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Није ми јасно зашто су млади јапански пионири стављали онај бакарни лим око кондова. Да ли су то хладњаци, кондоми, Фарадејев кавез, украсне маске или "изгледа-шашаво-али-делује"? Postavljena slika

CD je izvor gomile smetnji visoke frekvencije pa mu ta bakarna folija dodje kao kavez da ne probiju unutra. Ovo inace deluje narocito kod ovakvih prljavih potrosaca.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

obicno se stavljaju na kondenzatore u audio delu a ne u digitalnom pa prema tome sprecavaju smetnjama da udju unutra, jer u digitalnom domenu i vodovi rasipaju prljavstinu. Na ovom Onkyu se vidi da su oklopljeni samo kondovi koji su tik uz dac-ove http://www.diyaudio.rs/topic/620-tweak-onkyo-dx6750/ pa pretpostavljam da smatraju da je tu najvise smetnji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kondovi se vec smestaju u aluminijumsku kosuljicu koja je i odozgo zatvorena. Ove bakarne cevcice obuhvataju samo okolo a gore i dole ne, pa ne znam koliko su korisne. Ne vidim da su uzemljene. Smetnje ulaze i preko vodova a ne samo RF putem. Uvodjenje jos jedne elektrode u kondenzator ce verovatno izmeniti njegove karakteristike. Ipak mi ovo lici na snake oil.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupljeno ako ga Impuls tvikuje! Imam neki filing da bi tu 2 Nicikon Mjuza resila poso i da bi mrcina prosvirala. :friends:

ali te mjuzove moras staviti sa spoljne strane na cd da se vidi da postoje. Najbolje zakaciti kao privezak za kljuceve na vrata pa kad menjas disk da se klate u ritmu muzike. Najbolje je ne lemiti ih uopste nego ih vezati koncem zbog sto elasticnijeg vesanja.a da ti malo ispustis Impulsa iz svojih pisanja da ti ne bi i pumpkin i shunty i lightspeed i hafler 9505 zavrsili u kontejneru
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...