Jump to content

Cene zvučničkih jedinica u Srbiji...


Zvu

Preporučeni Komentari

Ja zaista cenim gosn. Dobrinov rad, ali stvarno ne mogu da verujem u cene Scan Speak drajvera koje on ima.

 

http://www.scan-speak-store.dk/en/tweeter/80-d2905-950000.html (cena sa uračunatim PDV). Ovaj je kod njega 170€........... da naručiš samo jedan komad poštarina iz Danske je 35€, a ista je poštarina i za 2 komada.

Dakle sa uračunatom carinom izađe na 250€, znači 125€ komad.

Da lli gosn. Dobrin uopšte nema dilerske cene od dobavljača, nego naručuje kao i svaki običan čovek (a ne firma)?

 

p.s. Što je još žešće, imam njegov cenovnik u XLS-u iz 2005. godine, i tada je ovaj visokotonac bio oko 115€ :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj ni pokušavati da shvatiš. Imaš tri mogućnosti:

 

1. kupi

2. ostavi

3. kupi negde drugde...

 

Pokušaj da razumeš ko kako funkcioniše i posluje vodi u ludilo i izbezumljenost a potom ili u frustraciju ili depresiju... Dakle, tražiš gde ti je najpovoljnije i kupuješ... Ili ne...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za svaku cenu je kriv kupac osim za one proizvode koji su u monopolu drzave

prilicno sam siguran  da on ne bi imao takve cene da to niko ne kupuje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prvo, da narucujes sa scan speak sajta pored cene, postarine i carine drmnuce te i spedicija...imaj to na umu. Najbolje da pazaris odavde: www.audio-hi.fi

oni su zvanicni distributeri za SS, ujedno salju obicnom postom, za neke artikle ima i free shipping...treba videti.

drugo, Dayens vise nije distributer za SS...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja zaista cenim gosn. Dobrinov rad, ali stvarno ne mogu da verujem u cene Scan Speak drajvera koje on ima.

 

http://www.scan-speak-store.dk/en/tweeter/80-d2905-950000.html (cena sa uračunatim PDV). Ovaj je kod njega 170€........... da naručiš samo jedan komad poštarina iz Danske je 35€, a ista je poštarina i za 2 komada.

Dakle sa uračunatom carinom izađe na 250€, znači 125€ komad.

Da lli gosn. Dobrin uopšte nema dilerske cene od dobavljača, nego naručuje kao i svaki običan čovek (a ne firma)?

 

p.s. Što je još žešće, imam njegov cenovnik u XLS-u iz 2005. godine, i tada je ovaj visokotonac bio oko 115€ :connie_nutzo:

Racunica ide ovako:

sam driver 98Eur

slanje 35Eur

carina 10% na  (98+35) 13Eur

PDV  20% na (98+35+13)  28Eur

Ukupno 98+35+13+28=174Eur

 

Nije ni on covek bas kriv. Na ovo nisam ni racunao 70Eur za spediciju koja  je obavezna.

Meni je TNT spedicija htela da otme 60Eura za polovu lemilicu koa je kostala sa prevozom 50Eur pa sam se ja pre odreko lemilice nego da jos platim i harač.

 

Poydrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sam driver 98Eur

slanje 35Eur

carina 10% na  (98+35) 13Eur

PDV  20% na (98+35+13)  28Eur

Ukupno 98+35+13+28=174Eur

 

Ja sam računao ovako:

 

sam driver 98Eur

slanje 35Eur

carina 10% na  (98+35) 13Eur

PDV  je plaćen tamo, cena je sa PDV-om

Za 2 drivera je ista cena slanja, pa je 98+98+35+10% = 254€

Ukupno za jedan zvučnik 127€

 

Tek kad dodam još jedan par cena poštarine je 50 i nešto.

 

Ne razumem tu špediciju, šta je to?

 

E i da, kako sam čuo, od januara ove godine carina se ne naplaćuje za zemlje EU.... pa bi trebalo da 114€ ispadne jedan driver...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Ja sam računao ovako:

 

sam driver 98Eur

slanje 35Eur

carina 10% na  (98+35) 13Eur

PDV  je plaćen tamo, cena je sa PDV-om

Za 2 drivera je ista cena slanja, pa je 98+98+35+10% = 254€

Ukupno za jedan zvučnik 127€

 

Tek kad dodam još jedan par cena poštarine je 50 i nešto.

 

Ne razumem tu špediciju, šta je to?

 

E i da, kako sam čuo, od januara ove godine carina se ne naplaćuje za zemlje EU.... pa bi trebalo da 114€ ispadne jedan driver...

 

Ne znam sta da ti kazem. Skroz si neupucen. Uvezi nesto preko 50Eura pa ces da vidis kako se racuna i da li je PDV tamo placen i sta je špedicija.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kada stavis u korpu artikl, da je prodavnica u EU a destinacija Srbija, videces da ti skidaju njihov PDV, koji neces da platis njima nego nasoj carini.

spedicija je usluga kurirske sluzbe koju naplacuju zbog skladistenje paketa i carinskog postupka. Krece se u zavisnosti od kurirske sluzbe Fedex, Tnt, Ups,...i koliko znam nije manja od 50 eur.

Kada ti se salje obicnom postom, nasa posta ne naplacuje spediciju i zato sam ti dao link onih finaca jer su najpovoljniji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala. Jes povoljniji, još i za onaj scan speak visokotonac poštarina fraj (običnom poštom) pa kontam da kad se doda PDV i carina ne može da izađe više od 250e za par :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Sa audio-hi.fi: We are awfully sorry, but currently we are not allowed to ship Scan-Speak products to your Country. We kindly ask you to contact the local Scan-Speak distributor or Scan-Speak directly.

 

??? :sclerosis:

 

P.S. A evo i distributera za Srbiju:

 

46e49c0c94e146a19fa9d9ef21728b85.png

 

Džaba gledate spisak, nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može direktno iz SS store, poštarina DHL 50€ za par visokotonaca. Mogu da zamislim dodatne troškove ovde.

imas drugu varijantu, franc. kuca TLHP je ogroman izbor za diy...Nekoliko puta sam narucivao od njih. Imaju i SS na ponudi, trenutno samo nekoliko modela, cudno je da za cene SS moras slati upit a za sve ostalo su date cene...Cene svega su povoljne i verovatno da ti mogu naruciti koji hoces SS. odbijaju odmah porez, i postarinu za dva fostex-a fe 126 en, sam platio 16e + 9e osiguranje. Inace 1 fostex je tamo bio 46e. 

Mana - salju profakturu u paketu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.aos-lautsprecher.de/pdf/preise/PDFPLEV012013.pdf

 

tesko da A.O.S. bude jeftina varijanta...

 

 

Ima li u Bugarskoj? Nije ti daleko...

 

http://audiotransducers.com/en/content/2-contact-us

 

koliko znam, tj secanje me sluzi oni su samo prijavljeni u Sofiji a negde po Evropi rade...inace su odlicni sa cenama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onomad kada sam jurio scanspeak ovo je najpovoljnije sto sam nasao a da salju u Srbiju:

http://audiotransducers.com/en/

 

Deo iz prepiske:

"Yes, we can send to Serbia.
Price as you can see on our webpage minus 20% VAT.
Shipping price (insured parcel) - about 40-50 EUR.
Payment in advance by bank wire."
 
Ne znam da li je neko imao iskustva sa njima ?

 

Nasao sam i neke iz Rumunije meso Cluj Napoca... malo sam se smorio kada sam cu da nisu iz Temisvara jer bi mi onda trebalo 1h voznje do njih :) I ovi su imali ok cenu, ako vas interesuje dacu vam kontakt i za njih...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao i u većini slučajeva, najbolja varijanta je grupna kupovina neke količine drivera i slanje paketa u okviru EU. VAT je neizbežan, ali recimo Rolph iz Audiocompoenents u tom slučaju daje odlične povoljnosti + još koji procenat niže ako mu se uplati direkt na bankovni račun. Dobiju se driveri iz zadnjih serija, iz iste proizvodne linijie. Ostaje problem prebacivanja te grupe drivera do nas vamo, ali se i to da srediti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...