Jump to content

Cene zvučničkih jedinica u Srbiji...


Zvu

Preporučeni Komentari

Cene kod nas... He he. Važi. Navikli smo da kod nas nema ništa jeftino (ili da nama nije ništa jefino, kako god :clap: ) i da su cene nekada i mnogo više nego u okruženju. Odem na Europe Audio sajt (za mene skorašnje otkrovenje) i vidim da je cena nekih jedinica koje sam skoro kupio vrlo slična ceni na tom sajtu. Krenem radi reda da poredim i cene za neke Monacor zvučnike. Dobio sam iz ITC electronic-a maloprodajni cenovnik za ceo Monacor program i gledam ti ja na sajtu... Cene se razlikuju u 1 do 2 evra max. Nekad je u ITC-u jeftinije za toliko , a nekada skuplje ali u suštini je to to.

Takođe imam cenovnik Dayens-a i krenem da poredim cene Tymphany i Scan Speak proizvoda kod nas i na sajtu. Dakle idemo ovako...

DAYENS..............................................................Europe audio

..................................visokotonci............................

XT25TG30-04 - 60 evra komad...............................25 evra komad..........Vifa

DQ25SC15-04 - 25 evra komad...............................9 evra komad..........Vifa

XT25BG-60/04 - 70 evra komad..............................28.4 evra komad..........Vifa

..................................basevi..................................

830869 - 96 evra komad..........................................62 evra komad..........Peerless

830667 - 87 evra komad........................................51.35 evra komad..........Peerless

830952 - 353 evra komad........................................125 evra komad..........Peerless

830847 - 300 evra komad.....................................156.84 evra komad..........Peerless

18W/8531G00 - 300 evra komad ..........................161.43 evra komad..........Scan Speak

22W/8851T00 - 400 evra komad..............................276.61 evra komad..........Scan Speak

Visaton neću ni da pominjem. Lopovluk...

Znači "čovek" je pobedio. Drug Dejan Dobrin DERE kožu sa leđa toliko da boli na pogled. Nije jedini u tome ali je jedini koji formira maloprodajnu cenu tako što preporučenu maloprodajnu cenu proizvođača pomnoži sa dva...

Naravoučenije... NIKADA I NIŠTA NE KUPOVATI U DAYENSU

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo vam pa pogledajte cene vazdušnih zavojnica čoveka iz Novog Sada i DAYENS-ove...mister iz NShttp://www.fininamotaji.in.rs/KALEM_VAZDUSNI-web.htmDAYENSZavojnice - Dayens.pdfZnači DUPLO je skuplji... I da znate da se posebno doplaćuje (neću da grešim dušu koliko) potapanje u specijalni lak (lak za parket) svake zavojnice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Negde sam pominjao ranije...par Visaton B200 u ITC-u sam platio 200 a Dejan Dobrin ih je cenio 340, kada sam mu prokomentarisao da je skup rekao je da će ih on kupiti ako ih negde nadjem jeftinije... :clap::clap: Posebna priča je to što on drajvere kao konstruktor kutija dobija po povlašćenim cenama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naručivao sam neke delove za bicikl iz Velike Britanije. Pogon Shimano 105 i zadnji menjač Ultegra su kod nas koštali (tada) 15000 dinara. Ja sam naručio po ceni od 70 evra. Carina i ostali porezi na budale su me izašli oko 3200 dinara. Znači, meni su stigli delovi kao fizičkom licu iz Engleske u Srbiju za manje para nego što ovde koštaju kod ovlašćenog distributera.

Iz toga sledi... Neka su za njega ove cene sa sajta (ali nisu jer on dobija manje cene, ovo su maloprodajne). On čovek naruči robu, država ga oporezuje 50% od cene koštanja robe (nikad mi se nije desilo da prođem jeftinije). Tako dobijenu cifru blagoslovi sa još 50% od originalne cene za njega i idemo u prodaju.

Vule, sa cenama sa sajta ovi ljudi zarađuju. Monacor i Beyma cenovnici se manje više poklapaju. Ovo što radi Dobrin je NEČUVENO.

Ko hoće, mogu mu poslati Beyma i Monacor cenovnik na mejl da vidi i sam. Mada Beyma cenovnik možete skinuti i OVDE

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvuchniak ako ti trebaju delovi za bicikl moze se i ovde obratiti clanu MarkoJ sa hifi foruma. A sto se tice cena Monacora cena je dosta povoljnija za prodavce. Na primer cena Monacora u Elementi je jeftinija ovde nego na sajtu MonacoraOvo je od Marka

post-15-127099424255_thumb.jpg

post-15-127099427272_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzimam ja za bajk sve što mi treba preko chainreactioncycles-a. Naručim i uzmem opciju BankTransfer. Nemam problema što se toga tiče. Više problema imam sa cenom zvučnika... Imaš li nekoga preko koga mogu to da pazarim ???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ali je isto tako cinjenica da su dayensovi finalni proizvodi veoma konkurentni, narocito ako se uzme u obzir koliko pruzaju za svoju cenuuostalom, cenu uvek odredjuje trzisteda su mu magacini pun neprodate robe sigurno bi i cena bila drugacija...ovako, kome je skupo ima inostranstvo, kupovinu preko neta, pa svako moze da vidi sta mu je isplativijelicno mislim, da bi bilo jako glupo da oni prodaju jeftino delove od kojih prave sopstvene zvucnike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kvalitet njegovih finalnih proizvoda niko ne dovodi u pitanje. Ja želim da kupim neke jedinice koje i on sam koristi u svojim kutijama. Sad sam pogledao na sajtu Tymphany-ja. Njega uopšte nema na spisku ovlašćenih distributera. Naravno da ću da probam na drugi način da nabavim. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

druze, u pravu si...i ja bih popizdeo da sam samograditelj a da mi trebaju vifa ili ss jediniceuostalom, dovoljno mi je sto popizdim kad odem u grcku pa vidim cene svega i svacega, ili kad sam skoro gledao cene timberlenda na amazonune vredi, snadji se kako znas i umes...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Recimo da se slažem s tobom, kad su cene u pitanju. Ali nikako da naučimo jednu stvar. Socijalizam je propao, zakon ponude i potražnje,privatna firma može svoje cene da formira kako hoće, tj. na osnovu svojih interesa. Verujem da je interes Dayens-a da prodaje zvučne kutije.Ako je preskup, zatvoriće, i ne verujem da će neko suzu pustiti zbog toga.Inače se Scan Speak odvojio od Tymphany, nastupa samostalno. http://www.scan-speak.dk/http://www.scan-speak.dk/distrib_eu.htm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neka je socijalizam propao. Zakon ponude i potražnje na delu... Neću da ih kupim od njega pa makar išao do Segedina samo zbog visokotonaca i kladim se da ću jeftinije proći. Voleo bih da ne moram da izdvojim dva dana GO-a da uradim to ali moraću. Za to da je njemu u interesu da prodaje svoje kutije pre nego jedinice za ugradnju, to stoji. Sad ću da pogledam na sajtu OVDE kolike su cene. .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa eto kada sam to napisao jedan član mi se podsmevao, a da vam ne pričam kada sam zapitao u Dayensu onako... a jel to cena za uparene zvučničke jedinice jer ipak cena je duplo veća! lik koji se javio nasmejao se i pitao ma kakve uparene zvučničke jedinice, kao da se maže na hleb, ako on ne zna da sve fabrike bar koliko toliko uparuju zvučničke jedinice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neka je socijalizam propao. Zakon ponude i potražnje na delu... Neću da ih kupim od njega pa makar išao do Segedina samo zbog visokotonaca i kladim se da ću jeftinije proći. Voleo bih da ne moram da izdvojim dva dana GO-a da uradim to ali moraću. Za to da je njemu u interesu da prodaje svoje kutije pre nego jedinice za ugradnju, to stoji. Sad ću da pogledam na sajtu OVDE kolike su cene.

Delimo mišljenje. Jedino ih još carina štiti, ali će se i to promeniti...jednog dana...valjda :clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Madisound drzi Scan-Speak a s njim nema problema oko narucivanja, salju i preko USPS. Mene izaslo jeftinije od njih + postarina + carine/porezi nego da uzmem od Dayensa (i to jos racunato u odnosu na neku Dayensovu cenu s popustom)Treba i meni partsexpress za nesto cega ima ovde po takodje bezobrznim cenama, al' jbg :unsure:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...