Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

  • 1 year later...

Prošlo par dana od mog poslednjeg beskorisnog doprinosa u temi (a bogami i na forumu) ali se stvari nameštaju... Štaviše... Toliko sam si namestio sistem da se isti totalno raspao. Samim tim, sve što se ovde pisalo o audio sistemu ostaje samo da se pamti. Sticajem određenih okolnosti došlo je do izvesnih promena u stanovanju pa sam se prišljamčio svima onima koji imaju male sobičke i nema prostora za bahaćenje... Sledeći korak je već isplaniran a usmeren je ka nekoj kombinaciji tipa JBL Control 1 + JBL SB-1 (ili kak'a slična varijacija na temu)... Naprosto nema mesta za bilo šta kabastije od toga...

Kabasti segment hardvera će na žalost da se seli kod nekog drugog (nekih drugih, zavisi kako ispadne) a sve putem oglasa...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za sada računam ili na Bastarda i preamp (od toga mi se ne mili odvajati) ili na NAD-a koji je trenutačno još uvek gastarbajter u Baču ili Kenwooda koji mi zvrnda uz komp... Zvučnici su jedini kritični, treba da bude koliko god je moguće malo i fleksibilno za smeštaj. Oni koje najviše mogu da stišam a da još uvek svira kako tako pobeđuju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Počeo sam razmišljati kao Tesla. Sve da pospajam bežično, ali kada vidim šta se nudi od toga i koliko košta dođe mi da plačem. Kad spomenuh bežično onda mislim na računare kao izvor zvuka. Ono u fazonu sa centralnim skladištenjem podataka a kontrolom koji zvučnici sviraju i koliko glasno da regulišem na telefonu. Tako bih mogao da stišam sve zvučnike u prostorijama gde me nema a pojačam recimo na terasi dok kafenišem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma dođe mi da nazovem vlasnika stana gde stanuje samozvana operska pevaljka (dotična kojoj smeta buka) pa da mu platim duplo samo da taj stan ostane prazan... (Dotična se predstavlja kao operska pevačica, međutim, u pitanju je nastavnica/profesorica(?) pevanja koja je iz meni neznanih razloga otpuštena iz muzičke škole)... Mada, zvučna izolacija i nije loša ideja kad već spominješ :)

Ma samo da nađem neku dobru dušu koja će da udomi ove moje siročiće u oglasima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da pozoves pevaljku na kafu, pustis malo muzike, pa se ona uveri da to nije tako lose? A ako ni to ne upali, izdas taj stan i trazis drugi, gde imas mozda vecu sobu za slusanje muzike? A posto imas auto, ne mora ni biti u centru grada? Samo razmisljam naglas i kontam sta bi covek mogao da uradi. Ovo sa malim zvucnicima...mora se, ali da bas ne smes da odvrnes, neee...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu da izdajem stan gde sam jer... pa malo je komplikovano ali dovoljno je da kažem da nije moj... Pa pride činjenica da ja nisam baš tipični primerak "vuka samotnjaka" i ne nameravam da do kraja života ostanem sam (to što ja više nisam mogao da funkcionišem sa osobom "A" ne znači da ne postoji neka osoba "B" sa kojom bih mogao da funkcionišem) U svakom slučaju, moram da uradim "restrukturiranje" i namesto grandioznog preći na neki praktičniji audio sistem, pa makar i na uštrb apsolutnog kvaliteta... Ozbiljno razmišljam o opciji da imam jedan centralni izvor (server?) a okolo na neki način putem LAN-Wifi konekcije vršim "emitovanje" ali za sada stvarno nemam jasnu predstavu kako bi to uopšte moglo da se izvede, štaviše, pojma nemam šta mogu i šta ne mogu... Kako fizički, tako i finansijski...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam jedan stacionarni desktop i jedan laptop, Arcam R-DAC, prenosivi hard na kojem mi je muzika, dva integrisana pojačala i jedan pre-power kombo a za zvučnike ću još da kombinujem pošto u ovoj priči elektrostati na žalost više ne mogu da učestvuju... Šta se sa ovim i od ovoga može izvesti, hebeno pojma nemam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 years later...

Five years later...

Ne d'o mi đavo mira... Rekonfiguracija koznakoje iteracije na varijaciju modaliteta opcija... Povadio paučinu iz Bastarda, ispregledao imal' šta da izazove požar u stanu. Ništa. Sklonio Babela, nakačio zvučnike - uznapredovao sa Tannoy 603 II na Dynaudio Audience 42 i ispostavilo se da nije meni toliko sluh oštećen koliko sam mislio. Možda mi između ušiju oštećeno, ali uši još služe. Koliko-toliko. Arcam DAC sam prvo prodao pa vratio pare, kaže čovek, klikće i prekida. Još ne znam šta. Kad ga već imam, bilo bi lepo iskoristiti ga, ali periodično klikće. Za sada mogu samo preko optike da ga hranim s Pioneer PD-S507-ice, a vizelno nix problema. Jbga. Ako ništa drugo, bar mi se porodični život malo uravnotežio. Videćemo :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...