Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

Za razliku od ostalih tema, ovde krećemo unatraške... Od gotovog do početaka...***In this thread, I'll start from the opposite end... From finished, back to beginnings...***Evo šta kažu oni koji su do sada imali prilike da vide i čuju...http://www.diyaudio.rs/index.php?s=&sh...post&p=2293

Nastavak price iz SuboticePrvo i najvaznije - vise od dva sata smo slusali muziku a ne zice, utikace, ampove, plejere, zvucnike...Znam da je ovde tema F5 ali pricam o ukupnom utisku.Sve u svemu, kako ranije nisam bio u prilici da cujem elektrostatike, o njima sam znao samo iz raznoraznih komentara po casopisima i forumima. A tamo pise sve i svasta, te nemaju dovoljno energije, te mala efikasnost, te zvuk na koji se tesko navikava, te nedostatak dinamike, te problemi sa smestajem i jos dosta toga. Takodje i za zvucnike koji su ugradjeni u plocu bez kutije ili bas refleksa kazu da ne mogu dobro da reprodukuju niske tonove. Srecom, ja znam da na tarabi svasta pise...Posle samo par sekundi slusanja sam shvatio da su to price zaludnih ljudi tipa - kiselo grozdje.Elektrostatici u kombinaciji sa Pirlesima i aktivnom skretnicom sviraju stvarno fantasticno. Sve je na svom mestu, basovi jasni, duboki i definisani, srednji i visoki u ravnotezi, zvucna slika precizno iscrtana, svaki detalj se cuje, zvucna energija kod glasnijeg slusanja odlicna, dinammika odlicna, balans odlican, pomernje slusaoca po prostoriji ne izaziva raspad zvucne slike...Dve najbitnije karakteristike:- sve zvuci vrlo verno i prirodno (a slusali smo dosta toga od raznoraznih zanrova) thumbup.gif- prijatan zvuk koji ne zamara. thumbsup.gifDa ga ne tupim mnogo - sistem ima samo jednu manu - nema mane! Druga mana mu je sto nije moj.Kao sto vec rekoh, nismo zlusali zice i transformatore vec muziku. Nijednog trenutka mi nije palo na pamet da bi mozda neki drugi amp ili preamp svirao bolje. Ukratko, ako ovo nije hi-end, sta je onda hi-end?Stvarno bih voleo da oni koji imaju fabricki sistem ranga nekoliko desetina hiljada evrica, budu u prilici da poslusaju kako vozi F5 (doduse dva komada).Jos bih vise voleo da mi neko eksplicitno objasni STA to moze da se poboljsa, tj. da nadje neku manu ovog sistema. Da budemo jasni - ni Steinov sistem nije nimalo jeftin ali je u domenu realnog dometa za vecinu audiofila. Naravno, ljubiteljima zvucnih imena na sarenim kutijama iz kojih dolazi zvuk ovakav sustav sigurno nece doneti zadovoljstvo, ali uostalom ko njih j.... Ovaj forum nije ni pravljen za njih, zar ne?Jos jedan detalj - Stein zivi u kraju sa nestabilnim naponom. Bar 5-6 puta su sijalice jedva zmirkale (nismo merili ali napon je sigurno padao daleko ispod 200V). Sve te promene napona nisu nimnalo uticale na kvalitet zvuka. Sistem je radio stabilno i postojano, bez padova u kvalitetu.Sto bi rekao Zdravko Colic - Ne bi ja tu nista dir'o.

***And a Google translation I will refine and adjust...

Continued story from SuboticaFirst and most importantly - more than two hours we listened to music and not the wires, connectors, amplifiers, players, speakers ...I know that the issue here talking about F5, but the overall impression.All in all, as previously I was not able to hear electrostatics, I knew about them only from the comments by various magazines and forums. And there is written one and all, and do not have enough power, and low efficiency, and sound that is difficult to get used to, and the lack of dynamics, and problems with housing and so much more. Also for speakers that are built into the plate without a bass reflex boxes, or say that can not be good to play the low tones. Fortunately, I know that everything written on the wall ...After only a few seconds I realized that listening to the stories of people zaludnih type - sour grapes.Elektrostatici in combination with the active router Peerlesima and play really great. Everything is on your site, basovi clear, defined and deep, medium and high in the balance, sound iscrtana precisely, every detail is heard, sound energy in listening glasnijeg great, great dynamics, excellent balance, movement slušaoca per room does not cause the collapse of sound Image ...Two important features:- All sounds very faithfully and naturally (and we heard so much from various genres) thumbup.gif- Nice sound that does not zamara. thumbsup.gifTo tupim not much - the system has only one blemish - no disadvantages! Another disadvantage is that it is not mine.As already said, we didn't listen to wires and transformers but music. Any time we did not mind that perhaps another amp or preamp played better. In short, if this is not hi-end, what is the hi-end?I would really like to those who have pre-ranking system a few tens of thousands of euros, to be able to hear the driving F5 (though two pieces).More would prefer to have someone explicitly explain what can be improved, ie. to find a blemish in this system. To be clear - no Steinov system is not cheap but it is in the domain of the real range for the majority of audiofila. Of course, lovers of sound names in the colorful box, which comes from this sound system will certainly not bring pleasure, but besides them who j. ... This forum is not made for them, is not it?Another detail - Stein lives in the end with unstable voltage. At least 5-6 times the bulbs barely žmirkale (we measure the voltage, but certainly falls far below 200V). All these changes in voltage are not affected the quality of sound. The system is stable and permanent, with no drop in quality.As the said Zdravko Colic - I would not have the touch.

***Ostalo ubrzo stiže...***Stay tuned, there's more to come... <_<
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To tupim not much ....

Alal mu na prevod <_<

A sad ozbiljno. Najbolji momenat od svega u Steinovom sistemu je to sto je on totalno neutralan (sistem mislim!) i nema svoj zvuk.

Dakle, kada je snimak ostar, svira ostro, ako je snimak sirov, svira sirovo, ako je snimak zaseceren, svira slatko itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogami Stein nam se fino ponovio.Ovi novi paneli i subovi su mnogo dobri...Za razliku od starih, koji su za moj ukus bili previse svetli, novi paneli zvuce Just Right sto bi rekli braca Francuzi :moil: Pozorniza je ogromna, zapravo ogranicena samim dimenzijama sobe (sto ce reci da imaju vise mesta da disu, bila bi jos raskosnija YMHO). Visinska prezentacija je nesto sto ja jos nisam cuo na klasicnim kutijama. Domacin kaze da je to normalno jer su prakticno paneli visoki skoro 2m i emituju zvuk po celoj visini. Ovo se kosi sa onim postulatom o tackastom izvoru zvuka ali meni je ovo bilo fenomenalno iskustvo...Potpuno drugaciji zvuk on proslog set-upa, daleko vise relaksirajuci i nenametljiv. Bas je odlicno pratio panele, i brzinom i definicijom. Mali prigovor na isti-fali onaj ultimativni slam koji sam ja mozda ocekivao od 16 komada Peerlesa od 18cm :idea: i ne idu do podrumskih 20Hz (procena Steina od 40Hz). No, prakticno su bili postavljeni u slobodnom prostoru, kada budu postavljeni u slusaonici na spratu i blize zadnjem zidu (ako to bude cilj) verovatno ce se i to poboljsati. A onda je Stein (nakon x-og poziva moje bolje polovina da pozurim kuci) pustio Yello i do vraga, demantovao moje nezadovoljstvo basom i umalo doveo do manje porodicne svadje :moil: Ono sto sam ja cuo kod Steina je skoro pa dijametralno suprotno manjim panelima. Tamniji zvuk (bash po meri), ogroman sweet spot (kod proizvodjaca sa manjim panelima je to bila micro pozicija, sweet spot je prakticno bio minimalan) i nekako, izostanak razmisljanja o kristalnim visokim ili cistim srednjim tonovima...Nekako, nisam bio opterecen da seciram muziku analizirajuci da li mi nesto fali ili ima viska icega. Kao sto je to nas prijatelj iz Nisa bolje od mene definisao...Na kraju ali meni skoro pa najbitnije, lakoca kojom nestaju u prostoru je za pamcenje! Eto, ima tu verovatno i zasluge A klase powered by F5, preamp je Treshold, ...Nimalo naivno. Da ga ne poznamo, mislili bi da je neki taykun. A ono, sve je DIY! Bravo!!! <_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SlatkiaAko budeš počastvovan pozivom na prezentaciju sistema, nemoj propustiti priliku da se snabdeš kvalitetnim elementima u Bačkoj Topoli.Imaju odlične kulene i kobasice, sve originali, nema lažnjaka.Biće tvoj frižider veseliji nego Steinov. :moil:

E posetili smo mi taj deo Backe Topole i nisu nas razocarali a pogotovu na salasima <_<
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

One more recent review translated by our fine google translation service. I did some correcting because it would only make people laugh. I can't imagine what would it do if translated to Danish... <_<

Did correct the woofer size. Not 18cm, in fact, the mounting hole is 146mm. So, read on...

Stein bogami us fine upgraded.

These new panels and subwoofers are very good ... Unlike the old, which for my taste was too light, the new panels sound "just right" as our French brothers would say.

The stage was huge, in fact limited only by the dimensions of the room (that is to say that they have more space to breathe, would be more luxurious, IMHO). Altitude presentation is something that I still have not heard of the traditional boxes. Host says that is normal because they have practically almost 2m high panels and broadcast by the sound of the entire height. This is the slope with the postulate on the spot the source of the sound but to me this is any fenomenalno experience ...

Completely different sound on the last set-referred, far more relaxing and unobtrusive. Bas is a great track panels, and the speed and definition. Small complaint in the same line-the ultimate Slam that I may expect from the 16 pieces of 16cm (6.5") and Peerlesa not go to podrumskih (cellar deep) 20Hz (Stein estimate of 40Hz). No, actually they were set free in space, when set in the Listening to the floor and closer to the back wall (if the goal) probably will be to improve. And then it is Stein (after the x-th phone call, my better half to come home) and to let play Yello, and hell, denied my dissatisfaction with bass and nearly led to less family strife

What I have heard of Stein is almost diametrically opposite, than the smaller panel. Darker sound (not measure), a huge sweet spot (at the manufacturers with a lower panel is to be micro position, sweet spot is a practical minimum), and somehow, the lack of thinking about the crystal clear high or medium tones ... Somehow, I was charged seciram to music analysis that I have something wrong or anything surplus. As to our friend from Nis defined better than me ...

At the end of me, but almost, and most important, the facility disappear in the space for the memory!

Behold, there is likely to merit a class powered by F5, preamp is Treshold ... not a bit naive. That do not know, would mean that some taykun. And what is DIY!

Bravo!

Still needs to be repaired sense-wise... the translation...

Still not finished, more to come. The Poor Serbian's USB DAC is undergoing testing and will be a part of this system.

... :moil:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da nije malo mnogo kubik za prezentaciju sulundara <_<

Kubik je minimum, tol'ko treba za "burn-in", sto kazu: da se usvira :moil: Ja kad resim da dodjem, donosim brikete i antracit, da dignemo bias k'o u Aleph-u :idea:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da nije malo mnogo kubik za prezentaciju sulundara <_<

Pa dobro, onda buteljku vina (može i neko uvozno Talijansko ili Vrancusko, ne mora domaća kiselica, mislim, za "usviravanje"...) pa mu pokažem kako pliva riba... Ili recimo kilo mlevenog pa mu pokažem kako radi USB-roštilj-ćevap-DAC :moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusanje elektrostatika je za mene uvijek bio poseban uzitak, a prvi pravi vrhunski zvuk u zivotu čuo sam iz malih Apogee ribona sa cijevnim pojačalom u A klasi 8W.

Mene je "kupilo" nadprirodno "iskustvo" sa Apogee Divama i parom Jadisa pre, sada već, jako mnogo godina... (sasvim slučajno, tokom odlaska u kupovinu secondhand Priboja koji je bio prva iole "ozbiljna" sprava koju sam si kao honorarac u radio stanici mogao priustiti...) Dotični je vlasnik bio carinik, kasnije se, koliko znam, sa porodicom i svim fifi sitnisem pokupio i preselio u Australiju, Kanadu ili tako sta...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na kraju ali meni skoro pa najbitnije, lakoca kojom nestaju u prostoru je za pamcenje!

Upravo tako! :rofl: P.S. 'Ajde priznaj da si u pocetku mislio da preterujem u opisu Steinovog sitema.Off: Juce sam bio kod ortaka da izripujemo dve ploce na hard.Tip ima onaj cuveni Norsk audio baltik. Znao sam iz price po fifi forumu da je to bula ali tolika bula?Ljudi, pa to nije istina koliki je to odron od zvucnika :cheers::rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...