Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Cena je povoljna i ako bi trebala ici jos dole, na zalost sve to je preslo mnogooo vise. SVI francuzi mislim i na daciju imaju problema sa dizel motorima pogotovu sa 1.5dci jer fabrika kaze dizne se moraju zameniti, dizna pocinje losije da radi i baca vise goriva na usijano celo klipa i klipovi pucaju. Treba zameniti dizne raspitaj se za cene bice jasno.Mani se francuza, macka u dzaku znam kako se kupuju preko. Bolje pogledaj one sa belom zastavom i crvenim suncem, bolesno dosledni kvalitetu.

 

Japanac je Japanac, nema spora. Oko izbora dizel ili benzin, nisam jasno opredeljen, paše mi i 1.2 benzin i 1.5 dizel. Što se tiče čoveka koji bi auto "šacovao" i kupio za mene, imamo divnu pred-istoriju, doneo mi je tri mini-morrisa, dva renoa, prijateljima celu gomilu svakojakih auta i svi se slažu u jednom: čovek ne samo da ima "njuh" nego odiše poštenjem - jednostavno neće kupiti auto ako je auto takav da ga ne bi kupio za sebe - znam ga, ima trideset godina, ako ne i više i verujem mu više nego rođenom bratu. Ako bude rekao da ne kupim Modusa, verovali ili ne, poslušaću ga. Ako mi umesto toga bude rekao da je, recimo Panda 2005 bolji izbor u klasi cene i za željenu namenu, prihvatiću savet jer znam ko stoji iza toga - međutim, znam pouzdano da ih je već nekoliko donosio, samim tim, nije to uopšte loš auto... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje dvogodišnje bavljenje probiranjem polovnjaka me je uverilo da je najbolje da i dalje vozim moj 30godina star R18.

Svi dizeli su prešli min 50 000 km godišnje. Tako ti je lakše da odrediš kilometražu .

A najbolje me je "opravio" jedan Robert iz Subotice. Par meseci smo se pogadjali za njegovu Mazdu 6 i na kraju kad sam odustao reko mi je

" Niko neće da ti proda dobar auto za male pare". Velika istina.

Da li je pametnije umesto polovnog ( mačka u džaku) od 3500€ kuputi nov od 7000 pa ga posle 5 godina utoputi za 3500?  Trošak je isti ali voziš nov auto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje dvogodišnje bavljenje probiranjem polovnjaka me je uverilo da je najbolje da i dalje vozim moj 30godina star R18.

Svi dizeli su prešli min 50 000 km godišnje. Tako ti je lakše da odrediš kilometražu .

A najbolje me je "opravio" jedan Robert iz Subotice. Par meseci smo se pogadjali za njegovu Mazdu 6 i na kraju kad sam odustao reko mi je

" Niko neće da ti proda dobar auto za male pare". Velika istina.

Da li je pametnije umesto polovnog ( mačka u džaku) od 3500€ kuputi nov od 7000 pa ga posle 5 godina utoputi za 3500?  Trošak je isti ali voziš nov auto.

 

Eh, da imam 7K€, ne bih ja sad tu prebirao brabonjke sa vama... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolje nova Dačia nego polovni krš. 5 godina ne moraš ni šrafciger da gurneš u njega. Garancija, servis, molim lepo.

 

Komsija, znas li ti sta moze da se kupi polovno za 7k5 evrica? Moze da se kupi auto koji ce da sa'rani 5 tih tvojih novih dacija.

Ali dzabe pricamo o tome kad covek nema toliko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam za Reno, ali Fiat Panda je definitivno super autic. Samo sto je bas malecki. S'druge strane, ne tako cest, Fiat Multipla. Jeste ruzan samo tako, ali nedavno sam se vozio u njemu i prijatno me iznenadio. A motor 1.9 jtd je neunistiv. Vredi pogledati. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam iskustva sa modusom, pa ne mogu komentirati. Što se tiće 1,5dci motora - vozi ga moj susjed već oko 150 000 km. To je ona varijanta sa 65 ks (ako sam promašio za 1-2 ks nemojte tjerati mak na konac!) i, koliko znam, do sada samo pali, vozi i servisi u preporučenim intervalima. Ne znam kakva je kvaliteta goriva kod vas, ali kod nas su svi proizvođači znali imati problema zbog nečistog goriva u nekim krajevima ili periodima. Otkad je INA počela investirati u obnavljanje/zamjenu rezervara na svojim pumpama i pritužbi je manje.

Ja osobno sa TDI-om (ne, nisam spomenuo TDI zato da ga preporučim, nego da dam potpuniju informaciju ;) ) nisam imao problema u vezi goriva, ali sam i uvijek pazio gdje točim.

Nadam se da to ponešto pomaže. O Renaultu kao tvrtki imam visoko mišljenje.

Što god na kraju kupio - želim puno sigurnih kilometara bez kvarova i bez crne kronike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam utisak da ces ti kupiti modusa sta god mi ovde rekli

inace, ako ga vec kupujes kupi benzinca, dizeli odavno nemaju smisla osim za traktore i kamione

moj glas takodje za daciu i to ovu novu sa 0.9 motorom kad vec preferiras renault (3500 za ucesce, ostalo kredit)

da ja kupujem mali auto, samo panda, ostalo ne bi ni gledao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Panda je izuzetno visoko na listi, opcija broj dva - pod uslovom da dobijem realne i čvrste argumente zašto ne Modus (ali nešto konkretno - ne samo teoretisanja šta bi bilo kad bi bilo)

Elem, Modus izgleda ima jedan gadan nedostatak - jednostavnost zamene sijalice u faru. Odnosno, sve samo ne jednostavnost. U Twingu zamena sijalice u faru traje oko dva minuta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo malo iskustava iz prve ruke...

U firmi imamo modusa, 1.2,  16v.

Meni se auto jako jako dopao kada sam prvi put seo u njega. Svetao enterijer, komande lagane, relativno upravljiv auto koji nije za neku dinamičku vožnju, ali upija neravnine na putu samo tako. Veoma je udoban za tu klasu, rekao bih možda čak udobniji od lagune...

Auto je kupljen u francuskoj, 2006 godište sa navodnih 76k km.

Od kada je kupljen bio je 4 puta na servisu i uvek se vraćao sa dijagnozom da je sve O.K. samo su mu malo resetovali kao neka podešavanja i kao to je to.

Auto razorčaravajuće loše ide. Sa svojih 75ks trebao bi daleko bolje da prima gas. Merio sam mu ubrzanje i treba mu bezmalo 17s do 100kmh. Za mene je to prava večnost jerbo sam se od skora ponovoio (eto malo hvale, uslovno rečeno) sa alfom 156 sa gorepomenutim jtd motorom.

Modus je koncepcijski veoma praktičan auto. Dovoljno je mali da se može lepo vozikati po gradu, a opet dovoljno velik da poveze 4 čoveka u pristojnom komforu.

Kod njega je interesantno što se zadnja klupa pomera napred nazad, pa tako šteluješ hoćeš veći gepek ili više mesta na zadnjoj klupi.

Ovo baš i nema puno efekta s obzirom da je gepek u oba slučaja, bar za moje pojmove, mali. 

Potrošnja na ovom benzincu je poprilična i iznosi oko 7l prosek, s tim što ovaj podatak treba uzeti sa rezervom jer verujem da auto nije baš naštelovan kako treba.

Pri tom valja napomenuti da je motor poprilično bučan.

 

Sve u svemu, meni se auto isprva jako svideo zbog udobne vožnje i prijatnog enterijera, ali me je na kraju razorčarao zbog tako lošeg osetljivog motora i loših voznih karakterisika. Prakičnost mu realno nije neka jaka strana. Scenik je tu daleko bolji, a pri tom je još udobniji.

Takođe, hteo bih da napomenem da automehaničari mrze ovaj auto jer je prilaz motoru totalno debilan. Skoro čitav motor se nalazi zavučen u kabinski prostor, tj. ispod šoferke.

 

Na kraju, u toj klasi ako hoćeš pouzdan i praktičan auto koji se fino vozi, a pri tom te nije baš puno briga za spoljni izgled, moj predlog je toyota yaris verso benzinac. U njega stane kubik drva bez problema :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Honda Jazz?

Spolja mali i kompaktan autic B klase, a unutra prostora i gepek (380l) kao u C klasi.

Super za gradsku voznju a i za dalji put kad treba poneti mnogo.

Pouzdanost vrhunska,jedino je budzet malo tanak pa da se vidi neka malo starija.

 

Ako ne-i moj glas ide Pandi (najpouzdaniji Fiat)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brat mog prijatelja ga je imao. Novog. Meni se nije svidjao jer mi je nekako ko pikap. Plastikaner unutra, posebna sedista nazad...U toj klasi i ceni mi je Clio bolji izbor. Ista velicina ali luksuzniji. Vise putnicki nego Modus koji je vise maloprivrednicki.

 

 

uz duzno postovanje, ti bas ozbiljno lupetas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledao sam (na mobile.de) šta se još nudi od preporučenog (Honda Jazz i Toyota Yaris) i nije ohrabrujuće - puno kilometara ili baš momački slupano u klasi cene 2500-3000 za godište 2004 ili novije (što me dovodi do konačne cene do cca 3500 ovde što je limit)

U svakom slučaju, hvala za komentare i preporuke, konsultovaću se sa prijateljem i pitaću i njega za savet i preporuku...

 

Ono što nisam odmah rekao a možda je trebalo, tražim auto koji ima do max 150k km (manje je bolje), godište 2004 ili novije (EUR4) da nije ozbiljno oštećen (ogrebotine i sitna nagnječenja se daju lako rešiti) a ono što je Chakija spomenuo o elastičnosti motora mi nije nešto posebno veliki faktor kod odabira - ni ovaj moj Twingo ne briljira što se tiče ubrzanja - apsolutno nema uticaja na moj "babački" način vožnje po gradu, mala potrošnja jeste faktor a bogami i kasnije održavanje. Na žalost, za Japance u Subotici nema specijalizovanog servisa niti nekoga na koga bi se čovek mirne duše mogao osloniti pa mi već želudac radi od nervoze kada pomislim koliko bi me neko mogao oderati. Renault je tu dobro pokriven, ima nekoliko servisa koji to rade dobro i po pristojnim cenama.

 

Što se tiče izbora goriva/agregata, kod nas se zna na kojim pumpama se vredi ili ne vredi točiti, u firmi kolege imaju Renault Megane 1.6 benzinca, Dacia Sandero (isto), Opel Corsa 1.7 dizel, BMW 520D, Seicento, Opel Astra karavan (1.7 dizel) i Punto 1.2 16V pa se na osnovu njihovih iskustava mogu ravnati koja god me varijanta zakači.

Moj Twingo troši oko 5l/100km u gradu leti, ali i 7l/100km zimi (takođe gradska vožnja). Ne fali mu ništa ali ako krenemo na more, nema vožnje brže od 110kmh jer preko toga postaje nepodnošljivo bučan i potrošnja eksponencijalno raste... E, tu je kvaka (osim činjenice da moje dve žemske misle da treba poneti sve iz kuće kada se ide na letovanje)...

 

Prespavaćemo mi još nekoliko puta, prestrojiti se možda, ali ću ipak za početak da probam da vidim može li se od Modusa očekivati da zadovolji moje želje... (sledi iščitavanje foruma gde ljudi uglavnom pišu o problemima)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
×
×
  • Kreiraj novo...