Jump to content

Zanimljivi & smešni na You Tube


Preporučeni Komentari

Upravo pogledao na TV. Sjajan dokumentarac. Čak mi nije važno dokazati je li točan - toliko je sjajan! ;)

 

 

Jbte, kad sam ja ovo odgledao! Sinoć... hehehe...

 

Elem, deo ovoga se lepo može odslušati i videti u takođe već odavna poznatim kratkim filmovima na storyofstuff.org.

 

Ono što me malo nateralo da sve primim sa rezervom je (navodna) reakcija vode na strukturalnom nivou na različite reči - zamisli, napisane baš na engleskom jeziku. How convenient. A to da je flaširanje vode jedna od industrija koja najviše propagira zdravlje i zdrav život a istovremeno jedan od najvećih kreatora zagađenja zarad čistog beskrupuloznog profita, ne sumnjam.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6.2k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ma nisam potpuno neupoznat sa takvim idejama i od ranije. 
Samo da dodam, bez primisli da moram išta dokazivati, da je u filmu navedeno da voda reagira na riječi na bilo kojem jeziku. Što im donekle daje alibi na tvoju sumnju.
Rekao bih, kad bih vjerovao, da reagira na emotivnu vibraciju koja prati neke izraze na bilo kojem jeziku.

Čak i bez potrebe za dokazivanjem iznesenih tvrdnji ono zbog čega film vrijedi i doktoru znanosti sa obje noge na zemlji (obje polutke sive mase na fakultetskim skriptama?) i bilo kojem pseudoznanstveniku/alternativcu/gospodinu Mišaku je odnos prema najdragocjenijoj tekućini na Zemlji - vodi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da dodam, bez primisli da moram išta dokazivati, da je u filmu navedeno da voda reagira na riječi na bilo kojem jeziku. Što im donekle daje alibi na tvoju sumnju.

 

Neću da oponiram (nedajbože) no je samo zanimljivo otprintati na papir reč na bilo kojem jeziku, iseći istu i nalepiti je na čašu vode i onda dobiti fascinantne rezultate. (ako je istina, fascinantno je)

 

Problem je što postajem matoro gunđalo i više ne verujem u senzacije tipa "otkriven lek za kancer: soda-bikarbona"...

 

Više verujem u to da su duboko u podzemnim izvorima pronađeni tragovi antidepresiva i hormona iz anti-bebi pilula koji se koriste u modernoj medicini i verujem da zapravo niko pojma nema kako ta sva jedinjenja i sintetički hemijski spojevi reaguju jedno s drugim i na one koji piju vodu koja dolazi iz takvih, sada već nedvosmisleno onečišćenih izvora.

 

Vodu koja se smrzla u glečerima pre nekoliko desetina hiljada ili čak više godina mogu da si priušte samo najbogatiji. Svi mi ostali pijemo nešto drugo... I očigledno ne možemo ništa da uradimo po tom pitanju. TRT.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Više verujem u to da su duboko u podzemnim izvorima pronađeni....

 

 

 

Točno tako!

I inače smo skloni odbaciti čitav rad kad nađemo jednu grešku umjesto da se fokusiramo na ono korisno. Tako smo, npr. zajedno sa komunizmom odbacili i socijalnu svijest. Primjera za nepotrebno odbacivanje cijelog paketa umjesto samo sumnjivog dijela ima posvuda.

Dokumentarac po meni ima vrijednost, a sumnjive dijelove neka si svatko sam cenzurira po svom nahođenju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osnovni problem je što više nikome ne verujemo. S početka možda većina ljudi i jeste verovala u sve i svašta i onda su se pojavili razni pojedinci koji su iz ili ličnih ubeđenja ili kao potajni saradnici one druge strane krenuli da dovode u sumnju tvrdnje onih kojima smo verovali... Ali to je oduvek bilo tako. Ljudima je oduvek trebalo da veruju u nešto - s početka su to bili bogovi, potom kao predstavnik Kreatora ubacila se crkva kao interesna grupacija pa je recimo vekovima Zemlja bila ravna ploča koja je imala neki svoj "Kraj Sveta" i bolje bi ti bilo da ne rizikuješ preispitujući tu činjenicu (dogmu) jer bi ti se moglo desiti da stradaš - ako odeš predaleko, mogao bi pasti preko ruba u ništavilo ili završiti na lomači ako previše laješ... Previše je primera i kao da čovečanstvo ima prekratko pamćenje, večito ponavljamo iste greške...

Udarac nekog ovećeg kosmičkog tela u planetu možda i nije tako loša stvar. Ponekad treba počistiti teren za igru i započeti iznova. Jebo nas taj koji nas je istovario ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumijem smjer i razlog, Stein.
Tek radi još jednog "svjetla" bih dodao da je najlukaviji način da se sakrije informacija upravo taj da tu informaciju degradiraš do besmisla na način da ju proturaju opskurni likovi (poput bezbroj alkoholičara i narkomana koji svjedoće o viđenju NLO-a) i jednostavno čekaš da se za taj "pokret" uhvate kreteni.
Tako nisi zabranio protok informaciji, ali si "štetu" sveo na simbolične grupice jadnika koji stvaraju novu dogmu toliko banalnu da se ne može uhvatiti na kritičnu masu ljudi i tako promjeniti kolektivnu svijest.
Nedavno je Branko spominjao Huxleya, a sjećam se da je prije nekoliko godina još netko pisao o njemu na forumu radeći usporedbe sa Orwellom i ocjenjujući da se nije obistinio Orwel (osim u Sj. Koreji) nego baš taj Huxley.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...