Jump to content
Sign in to follow this  
Zen Mod

Video capture

Recommended Posts

svega nekoliko puta sam nesto radio na polju istog ..... uglavnom kratke stvarcice ;elem - pitanje - za bilo kog ko je radio imalo vise na tom planu - kako izbeci postepeno kasnjenje tona u odnosu na sliku ?malopre sam radio capture u Sony Vegas ( Sony kamerica - USB stream), i dobio na kraju video file-a od 1H15m da mi ton kasni nekih 4-5 sec za slikom any tips ?ako se niko ne javi - imam utisak da mi ne gine par sati cackanja po netu ..... i to opet nece biti tip iz prve ruke ..... bilo kakav savet koristan - pouzdan prog za capture , trikovi za korektan file itd .

Pre ce biti problem povezivanje tj. USB mod. Nemas na PC makini firewire konekciju? Ne treba ti Vegas itd, XP dolazi (pretpostavljam i naslednici) sa Windows Movie Maker, besplatno. Dovoljan za ekstrakciju u AVI formatu. Kasnije prebacujes u DVD/DivX format, ima freeware aplikacija za to.

ma secam se da sam i nekad imao problem - kad sam radio sa ViVo grafickom i ne secam se vec kojim programom ;imam firewire na kompu ali nisam siguran da ova kamerica ima isto .problem je generalan - bar za mene - jer mi se desava(o) nevezano za interface bice da je neki kratak spoj - u glavi .....

Capture u koji format ? DV, MPEG, AVI ?Da li je na računaru USB 1.1 ili 2.0 ?Da li kamera ima Firewire priključak ?Za kašnjenje zvuka su mi najsumnjiviji codeci - naročito ako je capture rađen u AVI, to zna da bude poprilično komplikovano za namestiti, s obzirom da su računari poslovično nakrcani kojekakvim codec packovima. Takođe, ako je namešten capture u AVI sa nekim codecom (DivX, XviD, itd.) moguće je da računar nije dovoljno snažan da iskonvertuje video u real-time.Druga stvar koja mi pada na pamet je korišćenje USB-a za transfer.Generalno, USB ima nestabilan protok, na papiru USB 2.0 ima čak i veći protok od IEEE1394 (Firewire) - 480 Mbps naspram 400 Mbps, ali se upravo Firewire koristi za prebacivanje video materijala, zato što je po standardu garantovana konstantna brzina transfera, bez padova i ako je Firewire dostupan uvek bi ga trebalo koristiti (ako računar nema priključak, PCI kartice su poprilično jeftine).Ako se capture sa kamere radi čisto za arhiviranje, ili samo za lično korišćenje, preporučujem capture u MPEG format, iako će fajlovi biti znatno veći od DivX-a i njemu sličnih codeca, zato što je prilično nezahtevan po pitanju jačine računara, zadržava solidan kvalitet slike, i lako ga je prilagoditi u DVD format, a ako se materijal ubacuje za neki ozbiljniji rad, onda samo u DV format.Za capture u MPEG i neku jednostavniju montažu preporučujem Ulead Video Studio - prilično je lak za podešavanje i korišćenje.

Simpli (a nije Red)Kablic za kameru - jedan kraj firewire drugi trapezasti odgovarajuceg profila, svaki prizvodjac ima svoj (nazalost)Obavezno Firewire konekcija za video streaming > Win Movie Maker > Avi2Dvd (freeware, pa jos lokalni jazikpost-9-126488714583_thumb.jpg

radio capture sa Vegas-omkomp - slikica - file - slikica od kodeka imam standardno instaliran K-Lite mega packvrazja kamera nema firewire

post-2-126488792363_thumb.gif

post-2-126488793527_thumb.gif