Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Nadstrešnica nad terasom u procesu tweakovanja. Modifikuju se grede u konstrukciju. Na drugoj slici isprobava se pozicija za slušanje terasnog audio sistema a instalacija zvučnika sledi nakon krovopolo... krovnopolag... krovonolopo... kad stavim krov...

terasa.jpg

terasa 2.jpg

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nastavak radova na bazi gramofona : zabušena rupa za čašicu osovine , na strugu je poravnata površina udubljenja za subtanjir i na kraju proba sa subtanjirom

Sledi izrada nosača ručice, čašice osovine i kućišta motora

 

IMG_1150.jpg

IMG_1151.jpg

IMG_1152.jpg

IMG_1154.jpg

IMG_1155.jpg

IMG_1158.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da je bilo dovoljno zvučničkog kabla, zvučnici bi bili postavljeni. Ma da sam imao bilo kakvog dvožilnog izolovanog provodnika...

Jedina dilema ostaje da li staviti male (jeftinije) Schneidere sa papirnim membranama ili (malo skuplje) Philipse sa poli-nešto membranama i ribonskim visokotoncima? I jedni i drugi su približno istih gabarita od pripadajućih im mini-fifi-linija?

Inače, terasa proverena na funkcionalnost u prisustvu i u saradnji šesnaestak prijatelja i prijateljica tokom proslave povodom otplaćenog stambenog kredita.

(za radoznale, svi spojevi izvedeni lepljenjem i tiplovanjem -  ako je spajanje drvenim klinovima bilo dobro za brodove koji su prelazili okeane i otkrivali nove kontinente, pomislih, ne može da bude loše ni na terasi - jedno je sigurno, nema šta da zarđa :D )

 

terasa done.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U najpozitivnijem smislu ti zavidim na dvorištu i terasi. Priroda je pravi HiFi sistem. Uslovna zamerka na odvojenost od kuće zbog padavina. 

Što se tiče zvučnika moraš da staviš slike i spoljašnosti i unutrašnjisti, šemu skretnice i naravno merenja jer bez svega toga nema pomoći.;):P:lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, stein said:

Da je bilo dovoljno zvučničkog kabla, zvučnici bi bili postavljeni. Ma da sam imao bilo kakvog dvožilnog izolovanog provodnika...

Jedina dilema ostaje da li staviti male (jeftinije) Schneidere sa papirnim membranama ili (malo skuplje) Philipse sa poli-nešto membranama i ribonskim visokotoncima? I jedni i drugi su približno istih gabarita od pripadajućih im mini-fifi-linija?

Inače, terasa proverena na funkcionalnost u prisustvu i u saradnji šesnaestak prijatelja i prijateljica tokom proslave povodom otplaćenog stambenog kredita.

(za radoznale, svi spojevi izvedeni lepljenjem i tiplovanjem -  ako je spajanje drvenim klinovima bilo dobro za brodove koji su prelazili okeane i otkrivali nove kontinente, pomislih, ne može da bude loše ni na terasi - jedno je sigurno, nema šta da zarđa :D )

 

terasa done.jpg

http://www.parts-express.com/dayton-audio-hdn-8-weatherproof-sound-exciter-transducer--300-387

Boby, a ovakvo nešto? Zakačiš za 2 tanke šperke koje ćera oslika i impregniraš ih lakom za čamce..., i okačiš na zid.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, skrstic said:

U naj pozitivniem smislu ti zavidim na dvorištu i terasi. Priroda je pravi HiFi sistem. Uslovna zamerka na odvojenost od kuće zbog padavina. 

Što se tiče zvučnika moraš da staviš slike i spoljašnosti i unutrašnjisti, šemu skretnice i naravno merenja jer bez svega toga nema pomoći.;):P:lol:

E, to! Terasa (pokrov za terasu) se može uraditi na dva načina. Ovako ili spojena na kuću (sa kućom, zidom). Desetogodišnje iskustvo je pokazalo da zbog načina kako vetrovi duvaju zimi, vrtloženje nabija sneg na ovu stranu kuće u nanosima (ovo je jugozapadna strana) pa bi spajanje na kuću zahtevalo da se krajevi greda uvuku kroz zidove i oslanjanju na betonsku ploču/venac jer su zidovi od onih crvenih blokova koji ne drže mnogo ako se samo okrnje da se grede delimično uvuku i okolo zamandra cementom. Druga opcija je da se na same zidove fiksiraju stubovi a na njih osloni drvena greda (takođe vezana za zidove) pa da se onda slažu kose grede a u oba slučaja rezultanta biva veliki nanos snega nabijen na zid, a tamo mi je klima uređaj (spoljašnja jedninica) i nešto nisam oduševljen idejom da mi se tamo (onih zima kada ima mnogo snega) gomila teret. Odvajanjem terase od kuće (stvaranjem fizičkog razmaka) dobija se prostor da sneg koji navejava pada dole na betonsku ploču i konstrukcija se rasterećuje neželjenih prekomernih tereta. Drugo, pokrov terase je sada "montažni" tj nije integralni deo kuće pa mi se ne može natovariti dodatni porez za rezultujućih +25m2 "stambene jedinice"... Kada pada kiša, a evo i ovih dana se svojski trudi, nikada ne pada tako da nabija na ovu stranu pa je prostor između zida i nadstrešnice bukvalno suv. U slučaju potrebe da se priđe spolja klima uređaju, ima dovoljno prostora da se podignu merdevine i cela skalamerija skine, dopuni freonom, whatever... Dvojica gabaritinijih su pokušala da je zaljuljaju i cela se konstrukcija lagano giba u korenu, kod ankera gde je sav teret oslonjen, ali zbog malog poprečnog profila, ne očekujem velike oscilacije tokom ozbiljnijih vremenskih nepogoda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Pchelac said:

http://www.parts-express.com/dayton-audio-hdn-8-weatherproof-sound-exciter-transducer--300-387

Boby, a ovakvo nešto? Zakačiš za 2 tanke šperke koje ćera oslika i impregniraš ih lakom za čamce..., i okačiš na zid.

Za 30 dolara stvarno dobra fora :) Međutim, sumnjam da ću ovih dana da ikoga cimam da mi to dobavi... Osim ako se neko javi da mu dosadno pa nema šta pametnije nego da meni nabavlja delove sa partsexpresa... Sutra mi dolaze moleri da kreče iznutra celu kuću a pride i majstori za centralno grejanje da pune sistem vodom i provere novonastale spojeve tamo gde je nekada bio kazan-kamin-kotao u dnevnoj sobi pa da mogu da to završim i pokrijem, odnosno da zamenim laminat u dnevnoj sobi/trpezariji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam, sve se može kad nemaš šta drugo da radiš :) Osim već spomenutih molera i CG-oša, trebalo bi da odem do prestonice u Bachu i preuzmem svoj Babelfish, a i druge stvari, da ne nabrajam... Trenutačno ću biti više nego zadovoljan ako nađem vremena da odem da kupim dvadesetak metara dvožilnog kabela i razvučem, te prelomim koje od onih zvučnika koje već imam, da okačim. Još nisam skroz završio, presekla me kišurina, trebalo bi da pošteno fiksiram polikarbonatne ploče, trenutačno su samo pogurane gore a tako ne može da ostane, potom zaptivanje silikonom sa strane i navlačenje zaštitne lajsne sa boka itd, itd... Ovo će biti sve, samo ne još jedan dosadni godišnji :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Pchelac said:

Al, lepa terasa....! Ja moju tek zapoceo...

Budeš li imao praktičnih "problema" tj nedoumica, znaš kome da se obratiš...

 

 

Zbotić je provereno najstručniji za takva pitanja... :D

 

 

... Nisi valjda mislio?... Mislim, ono... kao, sebe da trpam gde mi nije mesto... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...