Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Sinoc odem do drugara, ima nesto da mi se pohvali.

Sacekam da olabi vrucina pa po mraku odem. On me ceka , pogasio sva svetla samo otvorio vrata od sobe sa izlazom na dvoriste. Docekuje me Dzuboks,  svetli  ko Las Vegas i trese kucu kako se cuje. :w00t:

Uglavnom, (sada posle intervencije) sve radi. Bira ploce, pusta, vraca u karusel, meri popularnost (koja se pesma najvisa a koja najmanje trazi:pilot:i to  na mehanickom principu) svetli ko fliper.  Ludilo.

Cudo od mehanike  i elektrike ( ne mogu da kazem elektronike). Puno  nekih kontakata, klizaca, mehanickih senzora, programatora, :nijenormalno:

Dva ogromna (fullrange?) zvucnika.

Nije nesto mnogo ni radjeno na  njemu. Bio zaglavio  robot, ruka koja uzima  i  vraca ploce. Podmazivanje,  ciscenje, cinculiranje sto ja kazem. Na srecu u user manualu sve detaljno objasnjeno. Gde ide mast, gde ulje, kako se steluje mehanika,...

Skidam kapu onome ko je ovo izmislio , napravio i odrzavao. (Mnogo mehanike i sve savrseno radi posle 50 i vise godina)

Sto se tice sudbine dzuboksa, poznajuci kakav je hrcak  moj drugar, to nema sanse da se otudji.  Ima da bude na udarnom mestu u nekom njegovom muskom brlogu (mans cave).Verovatnoj na terasi iznad kuce pa ludovanje  u letnjim nocima .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quote

Dva ogromna (fullrange?) zvucnika.

bit ce da jeste,iz Rock-ola dzuboksa je neko vadio to,dodavao na sirokopojasni tweeter,uradjen je open baffle,eno ga kod poznanika..nije ultimativna prefinjenost jednog Sonus Faber/Ktema,al svira sasvim korektno..^_^

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, sir Oliver said:

Sinoc odem do drugara, ima nesto da mi se pohvali.

Sacekam da olabi vrucina pa po mraku odem. On me ceka , pogasio sva svetla samo otvorio vrata od sobe sa izlazom na dvoriste. Docekuje me Dzuboks,  svetli  ko Las Vegas i trese kucu kako se cuje. :w00t:

Uglavnom, (sada posle intervencije) sve radi. Bira ploce, pusta, vraca u karusel, meri popularnost (koja se pesma najvisa a koja najmanje trazi:pilot:i to  na mehanickom principu) svetli ko fliper.  Ludilo.

Cudo od mehanike  i elektrike ( ne mogu da kazem elektronike). Puno  nekih kontakata, klizaca, mehanickih senzora, programatora, :nijenormalno:

Dva ogromna (fullrange?) zvucnika.

Nije nesto mnogo ni radjeno na  njemu. Bio zaglavio  robot, ruka koja uzima  i  vraca ploce. Podmazivanje,  ciscenje, cinculiranje sto ja kazem. Na srecu u user manualu sve detaljno objasnjeno. Gde ide mast, gde ulje, kako se steluje mehanika,...

Skidam kapu onome ko je ovo izmislio , napravio i odrzavao. (Mnogo mehanike i sve savrseno radi posle 50 i vise godina)

Sto se tice sudbine dzuboksa, poznajuci kakav je hrcak  moj drugar, to nema sanse da se otudji.  Ima da bude na udarnom mestu u nekom njegovom muskom brlogu (mans cave).Verovatnoj na terasi iznad kuce pa ludovanje  u letnjim nocima .

što ti ne rade poruke?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ne , baza ostaje malo manjeg prečnika od tanjira

Neće biti ni furniranja - ostaje ovako, dobro će se obraditi šmirglom pa će se lakirati

Sasvim jednostavno :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako sam zamislio. Cilj mi je da iskoristim materijal ovih dimenzija za bazu koji mi je preostao od jednog ranijeg projekta - lepo mi se uklapa u plan ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravio sam mesto za subtanjir, dleto+čekić pa posle freza. Sada je baza kod strugara, kod njega će se poravnati dno - to nisam mogao frezom, njena stopa je suviše mala pa je upadala u rupu

IMG_1053.jpg

IMG_1059.jpg

IMG_1062.jpg

IMG_1066.jpg

IMG_1068.jpg

IMG_1069.jpg

IMG_1070.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već duže vrijeme razmišljam da upotrijebim Arduino za kontrolu pretpojačala a odnedavno pomalo i radim na tome. Slabo vremena ali ipak radio i nešto konkretno. Izbor je pao na Arduino nano, zbog malih dimenzija i lakoće programiranja. Za regulaciju jačine sam odabrao PGA2311. Trebalo je biti sve na par pločica ali na kraju sam se odlučio da svaki sklop ide posebno pa se može, uz male izmjene, upotrijebiti PGA2310 ili motorizirani potenciometar, rotacioni preklopnik za izbor ulaza i sl., ili kao zaseban sklop ugraditi u drugi uređaj.

Ovako je zamišljeno:

PGA231X_Blok.jpg

Audio dio nisam baš nešto smislio do kraja i još lutam kako da to izvedem. Prvi buffer ide sigurno sa TLE2082 a drugi, ako ide, vjerovatno će biti NE5532. Prikaz izabranog ulaza i trenutne glasnoće je prikazan na LCD displeju 2X16 karaktera. Sve je zasnovano na lako nabavljivim dijelovima s eBay-a i sl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, taj preamp iz Elektor-a 2004. g. me je i ponukao da prije nekoliko godina nabavim PGA čip. Kao što vidiš, tu PGA nema čak ni ulazni buffer a kontroliše ga PIC. Nije mi se svidjela koncepcija iako stvarno izgleda atraktivno. Ja sam htio da napravim nešto jednostavno za programirati, da se lako po potrebi mijenja. Upotrebom Arduina je izbjegnuto komplikovano programiranje i softverski i hardverski. Podrška na internetu, veliki broj dostupnih biblioteka i primjera omogućava lako upoznavanje i stjecanje znanja za samostalan rad. Arduino nano je malih dimenzija a ima dovoljan broj pinova za većinu potreba.

Ovako bi trebalo da izgleda na kraju.

Pp.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On June 29, 2016 at 10:46 PM, Eci said:

Ne , baza ostaje malo manjeg prečnika od tanjira

Neće biti ni furniranja - ostaje ovako, dobro će se obraditi šmirglom pa će se lakirati

Sasvim jednostavno :)

 

Prelepo, bilo bi steta furnirati.

Jedno pitanje, posle dobrog smirgleraja, koji lak i kakav efekat? Sta je najlepse iz tvog iskustva?

Imam istu sperku od 32mm debljine, planiram zv.kutije, pa se ozbiljno razmisljam da taj materijal ostane finis uz dobru obradu i neki mat efekat...kao bi to izgledalo na ravnom delu gde nije vidljiv presek i slojevi, mislim bez furniranja uz neko lepo lakiranje?

Takoreci, materijal je carski, pa steta da se maskira i krije, ovako preseci demonstriraju i otkrivaju sadrzaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

disk ima vec poprecne pruge. i to nekoliko...

i dominantn je po kontrastu.

mnoštvo, tacnije desetine dodatnih poprecnih pruga koje imaju horizontalne ploce

samopšravi totalni vizuelni haos. I trebalo bi nekako odstraniti te pruge-linije

pošto vec postoje kod diska...

...

To i cinjenica da je disk bez ikakvog tehnickog ili vizuelnog razloga siri od baze.

umanjuje vizuelni dogadjaj i cini ga nepotrebno komplikovanijim a ne jednostavnijim.

Pri tome ne mislim nista lose :)

jako je malo potrebno, samo ovih par jednostavnih intervencija i bice jos bolje.

...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, kan042 said:

Da, taj preamp iz Elektor-a 2004. g....

Ja sam jedan neviđeni šaban... stoje mi svi komplet delovi, samo treba da ga sastavim, ma sve polemljeno i radi samo da se skutija, i tako, eto... nemam sad vremena nikako, i jbg....

A isprojektovao sam još jedan (i za njega imam najglavnije delove) preko flowcode-a, a po uzoru na ovo: http://www.matrixtsl.com/mmforums/viewtopic.php?f=29&t=8634

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/1/2016 at 11:43 PM, ab-Co-axial said:

Prelepo, bilo bi steta furnirati.

Jedno pitanje, posle dobrog smirgleraja, koji lak i kakav efekat? Sta je najlepse iz tvog iskustva?

Imam istu sperku od 32mm debljine, planiram zv.kutije, pa se ozbiljno razmisljam da taj materijal ostane finis uz dobru obradu i neki mat efekat...kao bi to izgledalo na ravnom delu gde nije vidljiv presek i slojevi, mislim bez furniranja uz neko lepo lakiranje?

Takoreci, materijal je carski, pa steta da se maskira i krije, ovako preseci demonstriraju i otkrivaju sadrzaj.

Furniranja sigurno neće biti - ostaje ovako :)

Mat efekat se dobija lakom na vodenoj bazi - šper će minimalno promeniti boju, neće potamniti ( kao kada se koristi lak za čamce ili dvokomponentni lak za parket )

Evo kako izgleda šper posle dva sloja laka na vodenoj bazi

 

IMG_1101.jpg

IMG_1102.jpg

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/2/2016 at 0:33 AM, ZZZ said:

disk ima vec poprecne pruge. i to nekoliko...

i dominantn je po kontrastu.

mnoštvo, tacnije desetine dodatnih poprecnih pruga koje imaju horizontalne ploce

samopšravi totalni vizuelni haos. I trebalo bi nekako odstraniti te pruge-linije

pošto vec postoje kod diska...

...

To i cinjenica da je disk bez ikakvog tehnickog ili vizuelnog razloga siri od baze.

umanjuje vizuelni dogadjaj i cini ga nepotrebno komplikovanijim a ne jednostavnijim.

Pri tome ne mislim nista lose :)

jako je malo potrebno, samo ovih par jednostavnih intervencija i bice jos bolje.

...

 

Pruge su in :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...