Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Upustis rupu 1.5-2mm veceg radijusa. Na laseru iseces prsten od mutnog klirita i ubacis ga unutra. Koji led od pozadi i eto...

Ово напред знам, него ово иза један или више ЛЕД-ова? Клирит забушен за ЛЕД-ове или само прислоњене?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ово напред знам, него ово иза један или више ЛЕД-ова? Клирит забушен за ЛЕД-ове или само прислоњене?

Po teh. mogucnosti, potrebama i afinitetima...po volji ti. Samo difuzne ledovke ne sasecaj previse jer posteno gube rasipnu moc.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice zvuka...posle svih dac-ova koje sam sklopio i tudjih koje sam slusao.... Bafalo direkt preko xlr u babela me je odusevio na prvih par nota. Necu dalje komentarisati kakav je zvuk...jer nas ima raznih koji cuju kera napred levo il pozadi desno. Al znam da Cakija redovno kad je na klonji u glavi i dalje slusa Nardis od Patricie Barber i Fasil od Marc Sinana. Direkt iz cipa u naponskom modu sam ga slusao do nedavno kad sam zavrsio svoju plocicu legato3 izlaza. Legato3 poseduje trimer da se nulira DC al i dalje na izlazu ima pola napona u odnosu na masu (napajanje Legata je +-15v). Problem je sto babel (a i aleph30 kod kolege bassivusa) ne mogu bez mase na xlr-u direkt sa legata da sviraju jer nemaju pravi diferencijalni ulaz. Tako da ga slusam preko bafera tj rca konektora.....pa i takav je primetno bolji nego Sabre sa direktnim naponskim izlazom.No, pocelo je krtozenje delova za novo pojacalo al to otom potom...Baff2 kolege bassivusa:Tri taleme, tri placid napajanja (mono za baffalo, dva dupla za legato), legato 3 sa sve Amtrans AMCH kondovima...

post-16-0-84053900-1308495638_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za moderatore...

Moze se ovo od Superfi-jevog posta gore prebaciti u zasebnu temu da se ne kvari Impulsova. A bice jos informacija kako budem zavrsavao Igorov dac.

ovo je zajednicka tema , tako da nema kvarenja

otvorite posebnu kad i kako vam odgovara - da vam se modovi ne petljaju u koncepciju i naslov

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... u vezi zvuka baffala, babela i econowave-a,stvarno, u par navrata kad sam isao do kancelarije da pustim fax, setio sam se zvuka najlona sa akustare i udarca chinele. Toliku vernost u zvuku nisam do sada cuo. Definitivno je najsuvlji, najsiroviji, najprirodniji zvuk do sad. Najjebatiganazovikakooces tip zvuka koji se nekom svidja nekom ne. Ja bih rado ziveo sa takvim zvukom...Daj otvarajte novu temu da mozemo da mogu malo vise da kenjam kad me stigne motivacija :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... u vezi zvuka baffala, babela i econowave-a,stvarno, u par navrata kad sam isao do kancelarije da pustim fax, setio sam se zvuka najlona sa akustare i udarca chinele. Toliku vernost u zvuku nisam do sada cuo. Definitivno je najsuvlji, najsiroviji, najprirodniji zvuk do sad. Najjebatiganazovikakooces tip zvuka koji se nekom svidja nekom ne. Ja bih rado ziveo sa takvim zvukom...Daj otvarajte novu temu da mozemo da mogu malo vise da kenjam kad me stigne motivacija :D

ha ha, cekaj malo druze...Svakako cemo se uskoro videti, cuo sam superlative za tvoje zvucnike, jedva cekam da ih cujem. Sto se tice Buffala, delim tvoje misljenje. Ja sam na gluvo odlucio da je to to...Kako CD sa kojim sam miran do svog kraja imam, ostalo mi je da nabavim dac za Hi-Res formate (a mozda i za red book?). Ne sumnjajuci u Sync-a i na njegovu preporuku, usao sam u tu pricu.Projekat je rezultat rada nekoliko mojih prijatelja (ako smem sve da ih tako svojatam): Sync (glavni i odgovorni), Leo (kutija), Nagard (pomoc oko nabavke nekih delova), Ivy/Bassivus (pomoc oko nabavke mnogih delova), Ante (elox), itd, itd...Rezultat je po meni spektakularan ali ja sam too biased :crazyrocker: Uskoro sledi matched pre-amp, ha ha, nadrkani pumpkin iz dva dela (elektronika +PSU), vizuelno potpuno sledi Buffalo. Ali tu se master Zen pita sta, kad i kako :aloofandbored12: PS prodajem jeftino Primare A32 i Pre30 :sarcastic_hand:

post-73-0-81402200-1308520190_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...superlative... :buehehe: Ma to Sync popije 2 piva i odma pocne sve da mu se svidja. Salu na stranu, pencil 7 je stvarno dobra kutija ali kao sto sam mogao i licno da proverim, jaaaako osetljiva na vrstu prostorije (uostalom, kao i svaki zvucnik). Sa Babelom i Buffalom sam ocekivao da ce alparci dati maximum. Medjutim, syncova soba je ne akusticna do te mere da je nokia 5800 i Geinklon sa lm1876 bolje sviro kod mene u stanu. Ovo naravno navodi na pitanje kako bi se EW cuo u adekvatnoj prostoriji .... :JC_moon: Inace, kada se uzme u obzir cena(koja je sad jos niza nego kada sam ih ja uzimao), mislim da je to trenutno UBEDLJIVO best buy zucnik. Ja i dalje cekam adekvatan amp i izvor da ih probam kod mene u stanu jerbo mislim da zasluzuju bolje od trenutnog DAT-a i geinklona. (ruku na srce, kad sagledam ulozeno-dobijeno tesko da moze bolje od ovoga).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pencili kod Cakije stvarno odlicno zvuce...nije kraj sveta al je zastrasujuce dobro. Kod mene u sobi to je zvucalo nikako...premestali ih i okretali po celoj sobi...nist im nije pomoglo. Jos da se nauci da gasi uredjaje kad mrtav umoran sa posla uhvati da lemi po njima...Superfijeva skretnica u econima je sad valjana...a kod njega u dnevnoj se odmah cuje koliko econu prija velika prostorija. Mrcinetina je beyma 12lw30n...no uskoro valjana sprava i za nju ce se sklopiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...