Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

nego ljudi moji,jel se ko igrao sa ovim kondomima za cefke?....da mi je neko pricao,ne bih mu verovao:

-smanjeni subsonicni efekti kod gramofona-kao da si ukljucio subsonic filter

-procistio zvuk

-njanjavo zvucece cefke ,koje mozda nekom zvuce prefinjeno,fino,rezultno,gura u pravac zvuka cefki sto rade NOS varijante:dobija se na energicnosti/direktnosti u zvuku :guitarplayer:..trosak od par grosa,usteda,moze pojacalo dobro da svira i sa jeftinijim cefkama,ne treba da klecis recimo pred Siemens ECC83,gde mozda za komad traze 120 ojra......

-potenciometar se odvrce mnogo komotnije...ovo pogotovo dobrodoslo sto pod porastom maligana,odvrcu pot sve jace i jace..:BeerMugCheers:

 

sta kaze vijece pametnih na ovo ?

 

IMG_4398.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, prophet said:

To je protiv vibracija?

teoretski da...ili za smanjenje prodora RF smetnji u cefku...ja sam i kod tranzistoraca uvek koristio subsonic filter (gde je ta opcija postojala),zbog prakticki istog rasporeda komponenti,pa je dolazilo do tih subsonicnih titraja,koji su bili vidljivi na membranama...sa stavljenim kondomima ti nezeljni efekti su smanjeni-skoro su eliminisani ako se kreces u zoni normalne glasnoce slusanja..prvo su mi preporucivali stavljanje nekog mekseg materijala pod nogare pojacala (deblji textil)...to je bilo uzas blagi,nepozeljni efekat se nije smanjio,a zvuk je omeksao u 3PM....nesto slicno je tamo '90-tih radio neko u SRB,samo je to bio neki "prsten" visine cca 15mm,on se navlacio na podnozje cevi,i na dno cefke,ali se mogao koristiti iskljucivo u opcijama gde je bilo dovoljno prostora za to...ovi danasnji fenserajsko izvedeni cevasi gde je vidljiva samo cefka,a podnozje se nalazi ispod gornje-ukrasne ploce,tu nije bilo sanse.....8 komuda nepunih 11 ojra...ima tip (jebajevina,francuz) i za vece cefke....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mehanika, cist prenos vibracija kroz staklo na mehaniku lampe, i besomucno pojacanje tih efekata sa gramofonskim preampom. 

Mora da ima efekata.

Na kriticnim mestima su se uvek koristila naprezanja stakla, opruge i sildovi, a kod klasicno izlozbeno izradjenih koncepcija lampi, gumice vrse odlican posao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, prophet said:

Subsonični titraji uglavnom dolaze od vinila. Ima toga i na cevašima i na tranzistorcima. Takve vinile izbacujem iz upotrebe iako imam subsonic filter. Sad kako te gumice to eliminišu nemam ideju.

cinjenica je da ti subsonicni problemi variraju od izdavacke kuce,do izdavacke kuce.....kod kvalitetnijih presova je to manje...

 

35 minutes ago, vladd said:

Mehanika, cist prenos vibracija kroz staklo na mehaniku lampe, i besomucno pojacanje tih efekata sa gramofonskim preampom. 

Mora da ima efekata.

Na kriticnim mestima su se uvek koristila naprezanja stakla, opruge i sildovi, a kod klasicno izlozbeno izradjenih koncepcija lampi, gumice vrse odlican posao.

ima,ima efekta...jasno se to cuje...jbga kod nekih vintage sprava imas one prstenove,koji se posle natezu oprugama na osnovnu plocu,ili su koristili one aluminijumske "socket"-e...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, paja959 said:

cinjenica je da ti subsonicni problemi variraju od izdavacke kuce,do izdavacke kuce.....kod kvalitetnijih presova je to manje...

Nije do kuće, pojedine serije su u pitanju. Nekako su usput pokupili mehaničke smetnje u procesu izrade. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Svideo mi se patent nextgen-a od wbt-a, medjutim ima punk delova pa za prvu 3D stampu sam crtao i stampao neku varijantu sto lici na silver bullet (eichman ili eti), u svakom slucaju sam prezadovoljan kako je uspelo i toplo preporucujem da ako se neko bavi diy kablovima da proba :)

Naravno neke stvari sam vec ispravio na njima tako da sledeci ce biti jos bolji :)feb98b632db6804d61728e2d77a9492c.jpg48ad52811197a513aa4157084ea6f90f.jpgdde7940fe3ea2d2a0eec3f4736b6009a.jpgbe718018b3e2727addb29d97bff7a87a.jpgb644493e609dd3f1367cdb4f1c9cce92.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, goggolar said:

Svideo mi se patent nextgen-a od wbt-a, medjutim ima punk delova pa za prvu 3D stampu sam crtao i stampao neku varijantu sto lici na silver bullet (eichman ili eti), u svakom slucaju sam prezadovoljan kako je uspelo i toplo preporucujem da ako se neko bavi diy kablovima da proba :)

Naravno neke stvari sam vec ispravio na njima tako da sledeci ce biti jos bolji :)feb98b632db6804d61728e2d77a9492c.jpg48ad52811197a513aa4157084ea6f90f.jpgdde7940fe3ea2d2a0eec3f4736b6009a.jpgbe718018b3e2727addb29d97bff7a87a.jpgb644493e609dd3f1367cdb4f1c9cce92.jpg

Imam ja jednu sugestiju, možda da prepraviš ovo malo. Ovako je moguće napraviti sveti gral konektora.

Kontakti mogu biti sami provodnici, centralni pin odštampati šupalj od plastike, proturiti žice, saviti ih u nazad i tadaa, imamo konektor bez lemova, krimpovanja i sličnih zlih stvari. 
 

Ako ti ovo ne odštampaš, ja palim strug da pravim od teflona

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...