Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Drivere imam, furnira ostalo od prethodnih kutija. Daske jeftine. Jedino sto me da kazem kostalo je slobodno vreme. Kutija je takva kakva je. Uvek mogu da se ubace neki bolji drajvercici, otvori BR ako treba. Za sada koristi se ono sto se ima na raspolaganju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo za uradak, bas ovih dana mi pristize materijal za 4p1l a u ispravljanju GZ34....nazalost nislije bili nesto u offu pa sam trafo namotao u j.bulevaru, ali sve je ovo lepa igra i hobi.

Nego jednom smo nesto razmenili neke ideje, pa da proverim...kako je na kraju izvedeno grejanje? 

P.s. ja cu lampike s leva na desno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Опет, чисто да не изгубим статус DIYера. :)

9oVPisB.jpg

Шта.

Почео сам са RPi4 плочицом, хардверска ревизија 1.1, са уграђеном меморијом од 4GB. Хтео сам верзију са минимумом меморије потребна за Ropieee (1GB) али требало је доста чекати за ту верзију, па завршио сам са 4GB. У будућности можда убацим верзију са мање меморије, ако ова плочица иде у headphone систем.

Плочица је директно модифицирана тиме што су промењени кључни осцилатори на самој плочици (25MHz / 54MHz) са осцилаторима произвођача MicroCrystal, и то са OCXO (oven-controlled crystal oscillators). Одабрао сам верзију A, која даје прецизност сата од ±50ppb, тиме да се околина осцилатора мора оддржавати на температури од 0°C до 60°C. Због тога, RPi плочица заједно са осцилаторима је затворена унутар алуминијумске кутије дебелих зидова, која је након инсталације енкапсулирана у делу осцилатора.

USB веза иде према вани путем изолатора на бази ADUM4160, који омогућава изолацију до 5kV. ADUM4160 се напаја преко USB магистрале, пружајући (1) изолирани USB излаз и (2) неизолирани USB излаз. Због даље заштите, ADUM4160 је затворен унутар друге алуминијумске кутије дебелих зидова, енкапсулирана због физичке изолације.

Напајање је путем L-Adapter напајања који је дизајнирао и објавио Salas на DIYAudio. Плочице су његова израда, а компоненте сам бирао ја због мање висине кутије које сам замислио - Cornell-Dubilier кондензатори, и вањско хлађење регулатора (опет, због мање висине кутије). Трансформатор је торусни, производство Trafomatic-а, енкапсулиран и мало предимензиониран. Излаз напајања је тачно 5.1V, финално подешено након повезивања плочица.

aK1Bdmr.jpeg

Лого на алуминијумским кутијама је само због сујете, нема неку функционалну улогу. :D

Кутија је дрвени рам, чија је унутрашњост обложена бакарном фолијом, и пар поклопца од алуминијума дебљине 3 милиметара, обрађени waterjet-ом, пескарени стакленом прашином 100um, и финално елоксирани за нешто већу заштиту од гребања. Ножице су израђене од алуминијума (6082) у комбинацији са керамичким куглицама (Si3N4) и подлошкама од полиоксиметилена (POM).

Везе са вањским светом су стандардне:

uyHLhrV.jpg

Са левог на десно - Furutech FI-06 IEC, Neutrik Ethercon за везу са мрежом, Neutrik PowerCon за будућу функционалност, рупе за хлађење у форми имена стримера, неизолирани USB излаз, и изолирани USB излаз, оба путем Neutrik NA-USB конекторима.

Ах да. У духу Велшких имена, назвао сам стример ŵraidd (корен, почетак, извор). Чинило ми се прикладно.

Финална слика склопљеног стримера:

CQT7tAe.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, InSides said:

Лого на алуминијумским кутијама је само због сујете, нема неку функционалну улогу. :D

Ne znamo mi bas, mozda privlaci neki orgon :D 

A i ona dva d na kraju reci...ee to je vec izvor negativne energije :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio kod Kineza, prodavano kao korišćeno mislio sam da su originali, ali je izgleda fake. Raspala se 2kom. kad sam hteo malo da pokrivim nožice da uđe u podnožje. Onaj treći je preživeo i merio sam ga u pretpojačalu ma ko original je. Možda i jesu originali ali je lepak vremenom popustio od grejanja ili su ih pregrejali kad su ih skidali sa PCB. Tražio sam refund, rekao je da oće ako pošaljem slike. Evo mu slike, baš me zanima odgovor. Sva tri su manje od 10$ mislim preživeću. Hteo sam za dž. da kupim, ne ide to izgleda tako. Vrlo čudno, ovo je  military verzija u keramičkom kućištu, ne bi smelo da se desi čak i da su fake. Ili je radilo jedno 30god. na 150C. Čak i ne liče na one koje je slikao i postavio na Aliju.

OPA 2604 broken.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio kod Kineza, prodavano kao korišćeno mislio sam da su originali, ali je izgleda fake. Raspala se 2kom. kad sam hteo malo da pokrivim nožice da uđe u podnožje. Onaj treći je preživeo i merio sam ga u pretpojačalu ma ko original je. Možda i jesu originali ali je lepak vremenom popustio od grejanja ili su ih pregrejali kad su ih skidali sa PCB. Tražio sam refund, rekao je da oće ako pošaljem slike. Evo mu slike, baš me zanima odgovor. Sva tri su manje od 10$ mislim preživeću. Hteo sam za dž. da kupim, ne ide to izgleda tako. Vrlo čudno, ovo je  military verzija u keramičkom kućištu, ne bi smelo da se desi čak i da su fake. Ili je radilo jedno 30god. na 150C.
1729663843_OPA2604broken.thumb.jpg.33e3da66a4388ff07cc2bc8910286c4d.jpg
U Nisu su imali dobre, proveri.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma to je pitanje, već se duže vreme ne proizvodi. Jedino stari korišćeni (kad mi Kinez vrati pare), probaću kod drugih da kupim.  Imam dva stara originalna, eno ih u CD plejeru, ovo mi je bilo onako, da kupim i imam u šteku par komada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...