Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Zen Mod said:

Ninja sada spava , sanjajuci Ninjasnove :)

Jok :)

btw: Stigli kuci tacno u 6 i ako bude sve po planu motorin se pomjera na lokaciju lakseg koristenja :)

A izgleda da se ostarilo za ovakve duge relacije, postalo čisto mučenje i bez ikakvog zadovoljstva, sreća pa je junior išao i bio voljan da vozi dok sam je dremuckao i upozoravao :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WP_20170813_19_54_06_Procompressed.thumb.jpg.0f6873b047d23a22bfad69cead4cea1e.jpgisprobavam dansku zvučnicu na nemačkom hibridgramofonu na američkom stepup-u vezanom za zrenjaninski phono koji ide na forumski buffer pa na ruske izlazne cevi preko nemačkih poštanskih drivercevi na engleske zvočniku dualconcentric.

isprobavam na nemačkom ovčaru od 50kg. Za sad GreenPeace se ne buni. MileHund spava i sni snom pravednika.

Lajf iznot bad at all. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Woland said:

ja se danas objedam i pijem (jbt) pivo.. inače nikada (pa ni tada :) ) ne pijem pivo, ali ovo . . . .

. . .

Nikad' nije kasno poceti (ponovo) sa pivom.

Btw, thnx 4 info. Ovo strong Moretti nisam imao videti prilike uzivo, te stoga, ni probati.

Ove sezone u Italiji sam pio uglavnom njega, msm. birra Moretti, ali regular lebel. Sto "zidarski" format, tj. 0.5 l u staklu ili limenka 0.3 l.

Inace, od tih regularnih dobro je (jos uvek) bira Peroni, a ovog leta sam posle vise godina ( prakticno skoro pa 30 god. ) nasao i morao ponovo probati birra Forst, juzni Tirol, ali italijansko. Jbga, secanja na Trieste, glavinjanja po ulicama i jurnjavi za "starke" i "leviske". A da, naravno, i za po neki vinil .:D

 

Btw, jer upravo pauza, pa se osvezavas ?  ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Woland said:

još malo da se dotučem :) pa u krevet a sutra nazad

Tooooo . . . . . cepaj samo . . . . pa odmor .  . . i vrci se da nastavljamo gde smo stali po pitanju gramofonskih baza, rucica, igala, fono-a i ostalih qrcoboca. :)

Samo da te obavestim - nocas oko 23:30 cekanje na SLO-CRO granici bilo nesto preko 2 h. Nahebasmo onako svi i sa ove i sa one strane na CRO-SER . Cirka 3.5 h jutros oko 04:30. Puno gore prosli ljudi sa SER-CRO strane. Bilo slucajeva kada se cekalo i po vise od 8 h. Katastofa.

P.S. na SLO-CRO vise cekanja kod policije CRO, na CRO-SER signifikantno vise cekanja kod policije SER. Ovaj odnos u vremenu cekanja licno nisam do sada nikada doziveo.

Srecan put i dolazak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Woland said:

ooo :) bravo Doktore, super izgleda, ajd sad da se popunjava :)

 

Postavljeno danas pre podne u slot-ovima. Ima jos dodataka tu. 

U petak ankerisanje za plafon, jerbo zid iza nije noseci, pa ce i tamo ici oni "laki" tiplovi.

Fali u sredini jos jedan slot za vinile. :D

Vikend - krece . . . . ahhhhhhhhhh . . .  konacno punjenje, pa ce onda biti i slike. 

Stay Tuned.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor:dobro to izgleda,jedino si trebao da uradis neku "administraciju" sta i koje ploce su gde bile,jer lako moze da se desi epizoda "izgubljen u svemiru"  :D..jest sizifov posao spremiti/spakovati/markirati sve to,ja sam imao (samo) cca 80 "paketa" LP-a,al se isplatilo na kraju,za tren posla se naslo sve ponovo na svom mestu B)

arhiviranje.jpg

arhiviranje 2.jpg

arhiviranje 3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, paja959 said:

@Doktor:dobro to izgleda,jedino si trebao da uradis neku "administraciju" sta i koje ploce su gde bile,jer lako moze da se desi epizoda "izgubljen u svemiru"  :D...

@ninja je imao prilike biti sa mnom u jednoj situaciji  -  nepoznat prostor . . . . dimenzije prostorije i broj vinila jedno bar 3 x veci . . .  prosao sam jedan krug . . .  pamtio  . . . posle se vratio do ulaza . . .  i vadio redom sve ono sto me je interesovalo . . . pregledao onda stanja kartona, unutrasnjih omota, samih vinila . . . . odbacivao/vracao opet u rafove . . . . odlagao za kupovinu. . . . :)

Heeeh, decenije su to i iskustvo sa berzi ploca u Bgd.

Vec znam gde ce sta gde ici, kojim redim i sta sa koje strane . . . . maaaa, . . . . bice to super. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima raznih softvera za katalogizaciju vinil kolekcije. Od stand alone do internet verzija. Samo ukucaš ID ploče i izabereš izdanje, print,... uneseš u bazu jednim klikom i voila. Posle lako pretražuješ po izvodjaču, orkestru, kompozitoru, dirigentu, ... Uneseš i TAG MestoNaPolici i sve rešeno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://www.collectorz.com/music/vinyl-database.php

https://www.cnet.com/how-to/how-to-catalog-your-vinyl-collection-online/

http://collectingvinylrecords.blogspot.rs/2009/11/catalog-your-vinyl-record-collection.html

Ma i u OrangeCD možeš da upisuješ vinile, šta zna softver čime ga puniš.

Mada je bolje po meni koristiti internet programe, ukucaš BarCode sa ploče  i imaš sve podatke ukucane u bazu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, sir Oliver said:

 

Mada je bolje po meni koristiti internet programe, ukucaš BarCode sa ploče  i imaš sve podatke ukucane u bazu

cuj ukucas :computerguy:,kad smo se vec tolko sofisticirali,dodas i bar code citac :P..i onda mozes pustiti mozdane vijuge na pasu,samo je pitanje ako ih bas u svemu pustimo na pasu,lako mogu da zakrzljaju...:127fs698873:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, paja959 said:

cuj ukucas :computerguy:,kad smo se vec tolko sofisticirali,dodas i bar code citac :P..i onda mozes pustiti mozdane vijuge na pasu,samo je pitanje ako ih bas u svemu pustimo na pasu,lako mogu da zakrzljaju...:127fs698873:

 

Ja ga skeniram sa telefonom :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...