Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

^

Ovih nekoliko slika je slikano onako random. Ima tu jos dosta vinila. :)

Ova slika sheme je samo od jednog slot-a. 

Slikao sam (takodje) samo deo zida. Polica ce ici duz celog zida dnevne sobe. 

Da jos napomenem da je i visina sobe nametnula da se i ona shema dela police dodatno modifikuje. Bice prvi slot od poda, tj. onaj najnizi za CD-ove.

Uostalom, kako bude bilo progresa u ovoj "avanturi", bice i novih slika.

Quad - za finis zasluzan Zoltan Soltanus, kao i za kompletnu reparaciju statora, folija, EHT-a i svega ostalog sto ide u komplet refurbish.  :worship:

Polukoncertni klavir - Zimmerman ( mala nemacka kuca koja je vremenom "usisana" u Bechstein familiju). 

https://en.wikipedia.org/wiki/C._Bechstein

Izuzetan komad. Kako po tonu, tako po ocuvanosti/stanju.

Tzv, "minjon".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, Doktor said:

. . . 2 kubika teskom mukom pronadjeno preko Drine u izuzetnom stanju za specificnu namenu :)

. . . radovi pri kraju po proverenom principu i merama 

b.jpg

b2.jpg

super će da izgleda (prekodrinska bukva menščini?) unutrašnje dimenzije moje police su identične :) nije loše pričvrstiti policu tiplama za zid (kad se ploče stave biće veoma teška).. samo napred, šalji slike :thumbsup:

a klavir je bombona :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

super će da izgleda (prekodrinska bukva menščini?) unutrašnje dimenzije moje police su identične :) nije loše pričvrstiti policu tiplama za zid (kad se ploče stave biće veoma teška).. samo napred, šalji slike :thumbsup:

a klavir je bombona :)

Tako je. Parena bukva. Prijatelj koji izvodi radove se bas namucio trazeci materijal.

Prvi put je kaze stigao pikapom sve pa do predgradja Sarajeva ( :o ) i nista nije zadovoljavajuce pronasao. Na zalost, dosta toga se poseklo po Bosni, Srbiji, a sa druge strane nije se ulagalo u nove sadnice ( pa i sam znas kako to ide u Italiji. Video si autostradom kada si putovao ka Toskani. Oni lepi redovi stabala klasifikovani prakticno po sektorima, po godistima. Mislim na autoput Trst - Venecija, pa Venecija (Mestre) - Bolonja ). e pa upravo ti Italijani i pokupise iz Bosne to najbolje.

Elem, drugar je isao ponovo sledece nedelje. Nekom ludom srecom kod Zvornika je naisao na samo par kubika odlicno uskladistene, dovoljno dobro prosusene parene bukve, odlezale.

Javio mi . . .  ja malo stucnuo na cenu . . .  on me u dve,tri reci ubedio da necu naci ovako nesto ni za priblizno tu cenu koja je po njemu bila bargain ( meni kao medicinaru je bila malo povisoka ) . . .  ja dao signal za kupovinu . . .  i to je dovezeno u Bgd.

Sama polica ce biti teska. Imace siroke stope, ali naravno je da ce biti i dodatno tiplovima pricvrcena uz zid. Ne ide nam u prilog sto to nije noseci zid, ali nadjeno je i tu resenje.

 

Thnx za klavir - znas coveka ( hint - Zuce, gitara, klavirstimer . . . :) ).

I tu ima prica . . . . mi smo bili sasvim zadovoljni pijaninom Yamaha U3. To je stiglo pocetkom 2000-tih u jednoj velikoj posiljci iz Japana u salon klavira u Beogradu ( i ovde be se sada moglo debatovati kao i na onoj drugoj, bolnijoj temi " Get everything . . .  " koliko smo danas unazadjeni u odnosu na to vreme koje ni tada nije bilo idealno. Naprotiv ).

Od nekih 20+ pijanina Yamaha i Kawai, jedan komad je izabran.

Ne bi se nikada menjalo da nije sasvim slucajno izletela ovakva prilika sa Zimmermann-om. To je bila prilika koja se ne propusta. Yamaha je usrecila nekog drugog, a mi smo dosli do ove "retke zverke".

 

1 hour ago, neskor said:

mogao si i ovako nesto napraviti :lol:

. . .

Citas mi misli. :)

Da sam samac, kupio bih identicne metalne police koje imam na klinici gde smestamo kartone pacijenata.

Ovako nekako . . .

http://www.metalnepolice.com/arhivski-ormani/

Ali, supruga se pita takodje, tako da je ova ideja bila u startu sa indignacijom odbacena vetom.

 

kartotecni-orman-k1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor jbg, da sam znao uštedeo bih ti muku oko nabavke - ima u NS baza parene stolarske suve čpč bukve, zadnji put kada sam bio (pravio plint za Thorens 160 super) imao je barem 50 kubika (zajedno sa hrastom i jasenom).. bukva je naravno iz Bosne (i prodavac), cena je, bemliga ne sećam se, ali verovatno i skuplja od ove koju si nabavio direktno.. no, bitno je da je materijal nabavljen.. a Italijani će naravno radije da kupe bukvu iz bosne (hrast iz Hrvatske), bor iz Dalmacije (.. kajan ti ljubim prečiste skute.. :) ), nego da seku svoje

nači Piano Man :) on je jedini ozbiljan trgovac klavirima.. a klavir izgleda kao da je sad proizveden :good: zavidim :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland

Piano Man - :D

Poznajemo se 35+ godina. Nekadasnji "saborci" po klavijaturama, stalni gosti kafane Sumatovac, koje vise nema. :(

Ja odoh u medicinske "vode", on ostade sa klavijaturama, ali ovaj put kao ugledni stimer i suvlasnik salona.

Stizali klaviri preko Kopra u Ljubljanu, Zagreb, Beograd. Ja mu se iskreno divio kako je uspeo sa kolegama iz SLO i CRO da pronadje zajednicki jezik i da to sve stima.

Ocigledno je da smo polovinom prve decenije XXI veka krenuli ozbiljno finansijski da posustajemo, tako da je prvi salon klavira koji je zatvoren bio upravo u Beogradu.

A ti klaviri koji su stizali iz Japana su svi redom bili kompletno reparirani. To su pijanina, polu i koncertni klaviri koji su korisceni po skolama, studijima i zvucali su superiornije upravo zbog toga sto je drvo bilo starije, duze je odlagano i cuvano i kvalitetnije je od ovih novih serija Yamaha i Kawai-a.

A ovaj Zimmermann je sasvim slucajno naleteo. Piano Man dobio jedan dan telefonski poziv da nekome na Senjaku smeta ovaj predivni "minjon" ( verovatno novi vlasnik nekretinine, tacnije naslednik ) i kada je moj dragi prijatelj video Zimm-a ( tako mu tepa moja kcerka ), kako on to voli da kaze : " . . . kada sam poceo da mu odvrcem prvu nogu, odmah sam se setio tebe . . . :D ", expresno me je nazvao i to je bilo reseno u sekundi.

Yamaha je vracena u salon, Zimm je stigao u nas dom, a Piano Man je dobio finu razliku u vidu novcanica, zasluzeno.

Btw, nikad' ga nisam pitao koliko je dao za njega toj osobi kojoj je smetao ovakav klavir.

I nije bitno. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, ivan_ said:

Kako fiksirate police, ovim metalnim tiplama? Da li ima jos neko dovoljno dobro resenje?

. . .

Pitacu prijatelja koji to radi. Ja sam totalni analfabeta za takve stvari.

Uostalom, kako budu moduli stizali, bice slika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Poznajemo se 35+ godina

ja ga upoznao sasvim slučajno - sin ga pronašao, džorao se sa njim za onu Framus gitaru, dok su oni isprobavali lektriku, ja sam puštao bale na pijanina i klavire, tada ih je imao dvadesetak.. bilo je jasno da zna o čemu priča i da zna šta radi :) a to, koliko je platio nije bitno, sigurno je platio manje, ali do nas takvi aberi sa senjaka ne stižu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Woland said:

ja ga upoznao sasvim slučajno - sin ga pronašao, . . .

:)

Framus - odlican komad. Nije mu to uzi fah, msm. gitare,  ali se i takvi "biseri", a da nisu sa dirkama, povremeno pojave kod njega.

Ima on jos jedan zadatak da obavi ( pronadje ) za mene licno, ali o tom potom ( kada naidje, bice u " novopridoslim skalamerijama " ).

Sto se tice Senjaka i takvih abera, kao i u svim specijalnostima, najvaznije je da imas experta na zadatu temu i kao na nekom pecanju na "dubinsko" - strpljivo cekas "udarac". :D

A on neminovno dodje.

Nekad' i iznenada. Seti se samo Sava V. i coska sa ESL-57, pokrivenih na svu srecu providnom ciradom , u jednoj od njegovih odaja radionice i kako je sve islo posle.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktore,vidi malo ako mozes,naravno skucen prostor u nekim slucajevima namece neke solucije hteli mi to ili ne,da te velike i visoke stockove smanjis malo..one ploce koje su na dnu su pritiskane velikom tezinom,i sva prljavstina koja je unutar omota,se sad

svom tezinom svih LP-i koje se nalaze iznad toga,utiskuju u brazde <_<..a jos je toplo..ove sto su ti eventualno blago talasaste,tim ce opet mozda i pomoci,makar malo :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@paja959

Sve je to jasno kao dan. Ovo je privremena mera koja je krenula sinhronizovano i iskreno se nadam da ce biti ubrzo kraj ovakvom polozaju LP-a.

Sa druge strane, ne pitaj me kako mi trpe ledja i nozni misici ( kvadricepsi, zadnje loze i listovi ) obzirom da radim premstanja upravo zbog toga skoro pa svaki bogovetni dan kada dodjem s posla.

Vinili su to.

U knw wht I mean. :)

A za prljavstinu . . .  pa valjda ce neki VPI perac da se pojavi u okolini na prodaju ? Uostalom, kao i onaj vintage VPI PSU.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

@paja959

Sve je to jasno kao dan. Ovo je privremena mera koja je krenula sinhronizovano i iskreno se nadam da ce biti ubrzo kraj ovakvom polozaju LP-a.

Sa druge strane, ne pitaj me kako mi trpe ledja i nozni misici ( kvadricepsi, zadnje loze i listovi ) obzirom da radim premstanja upravo zbog toga skoro pa svaki bogovetni dan kada dodjem s posla.

Vinili su to.

U knw wht I mean. :)

A za prljavstinu . . .  pa valjda ce neki VPI perac da se pojavi u okolini na prodaju ? Uostalom, kao i onaj vintage VPI PSU.

 

yes a know what U mean :)..ja sam moje tovario kod selidbe u Ikea cegere,pa ih pakovao-obavijao sa najlonom za pakovanje,obelezavao ih brojkama,da znam gde sta treba da se vrati u redosled,u koju policu..hebo sam sve po spisku onom idijotu sto ih je sve pokupovao :loleverybody:..slatke muke :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

Ne bih ni ja. Ali ako bi ih sve stavljao na "cosak" morao bih da zvonim kod komsija i na II i na III spratu. ;)

 

ma, samo mene pozoveš i rešim te muka, ni policu ne moraš da praviš :crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...