Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

prelepo je, svaka čast!

dao si mi ideju da sličan voltmetar iskoristim kao indikator ulaza na preamp-u, koji će u kutijanoj verziji imati tri ulaza a iskoristio bih napon grejanja 6,3VDC za pun utklon instrumenta (ulaz br 3), naponski delitelj 50:50 za ulaz br2 a bez napona na instrumentu za ulaz br1.

preklopnik za ulaze mi svakako ima "viška" prekidačkih kanala (4 kanala sa po 3 pozicije).

u toj varijanti bih trebao i cifarnik da menjam, t.j. tamo gde su tebi crtice na luku indikatora bi stajali brojevi 1,2,3...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ivan_ said:

 

A jesi stvio led unutra, ili je ovo neka neobjasnjiva svetlos` koja dopire iz nepoznatog pravca. Ne vidim na drugim slikama osvetljenje, al' mozda si sliko ugasen amp.

a1.JPG

Zamisao je bila da ceo ovaj back-plate sveKli, to bi se dobilo tako što se ošmirgla - matira pozadina, pa se stavi par ledovki tik uz plexi, okolo al lim da reflektuje svetlo ka unutar, i onda bi svetleo ceo backplate... ali ja i moj nedostatak kontinuuma prostor-vreme su učinili da stavim samo jednu ledovku - učvršćenu izolir trakom - da svetli odozgo, pozadinu sam ofarbao belo... :mda:

Rupe ove napred linearne, jer su zato dabise gde okreće ventilator unutra, da hladi, kale, brdo...

Će budu slike još, kad ga zgotovim. Aktivno hlađenje jer sam više poludeo, stavio sam hladnjake 40x12x3.5cm (doduše sa rebrima horizontalno) i rekoh, oke, imam disipaciju oko 60W/kanal, ohladiće to oni, ali ne, grejali su se kao nenormalni, poludeo sam i jednostavno stavio 12cm ventilator na sekundar trafoa na jednu diodu i 33R, i ćao pozdrav.
Obratiš pažnju da on postoji i da se čuje prvih par dana... Nakon 20ak dana slušanja, kao sam se setio da tu postoji i ventilator neki, da... Ma ne čuje se bre, nikad :) Da bude malo manji amp, a da i dalje bude A klasa i da se ne pregreva, eto, ne vidim zlo nikakvo u korišćenju ventilatora...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, silentbob said:

stavi bar jedan termo prekidac na ladnjak da iskljuci struju ako ne daj boze crkne ventilator.

 

Razmišljao sam o tome. Hoću. Verovatno neki kontroler za vent, da vidim samo koji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

pa ne okrece se taj bas kao potenciometar ...... dugacka ti malo skala

ok malo ispalo duže... onako po sećanju... :)

znači Ono Levo treba da uđe u kutiju kao ova pored nje, da ima identičan instrument ali sa 1-2-3 pozicijom, iznad njega volume knob, ispod njega source knob...

...mada još ima drugih ideja bez cajgera...

WP_20170516_16_48_29_Procompressed.jpg

WP_20170424_00_13_55_Procompressed.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre neki dan završene i predate zadovoljnom vlasniku tri kutijice. Jedna za DAC, dve za phono pre. Slične kutijice sam već ranije radio ali su bile eloksirane u natur varijanti, dok su ove urađene u crnoj varijanti.

Zaboravih da ih fotografišem dok su još bile na astalu, friško sastavljene, pre predaje. Dobrom voljom novog vlasnika dobio sam fotografije smontiranog DACa pa ih delim sa zajednicom.

DAC je JLSounds AK4490     03-1.thumb.jpg.878721d77f4307d0065032c56ab1bf99.jpg      02-1.thumb.jpg.dde51fecffd06bad4c8bcd965262f648.jpg591d3feeae922_04-11024x768.thumb.jpg.a312cf6ea4d7a2f786401e51de7b75c5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako sam krenuo u novi život, dobro sam i uspeo da se snađem. Babel svira evo već nekoliko dana 0-24 i malkice sam se i svikao na to kako ovo ovde zvuči ali me definitivno zanima kako zvuči Bastard u istoj ovoj konstelaciji. Pošto je CD skopčan preko XLR-a na preamp koji je balansiran a Babel mislim da nije, onda je sigurno da u startu neće biti isto sa više aspekata... Danas sam mislio da ubacim Bastarda na mesto Babela pa da probam... Doduše, malo to sve teže ide pored svega što treba da uradim a to između ostalog podrazumeva sortiranje i organizaciju SVIH ploča (što vinila, što CD-a) pošto sam konstatovao da je nekome jako smetalo što je ploča Mahalie Jackson u mint stanju pa je sa B strane našarano novih brazdi, ali onako, baš opsesivno-kompulzivnog karaktera :( Ko zna šta je još sve od ploča uništeno dok nisam bio prisutan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@InSides molim te reci mi, da li zaštita koju si premazivao preko površine bronzanih delova dodaje neku debljinu na ostvarenu meru pre nanošenja. Drugim rečima, ponaša li se kao neka vrsta laka ili penetrira u površinu materijala i ne menja ostvarenu meru. Ako si nekim slučajem merio delove pre premazivanja i nakon, kolika je promena ako je uopšte ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Leonardo said:

@InSides molim te reci mi, da li zaštita koju si premazivao preko površine bronzanih delova dodaje neku debljinu na ostvarenu meru pre nanošenja. Drugim rečima, ponaša li se kao neka vrsta laka ili penetrira u površinu materijala i ne menja ostvarenu meru. Ako si nekim slučajem merio delove pre premazivanja i nakon, kolika je promena ako je uopšte ima.

Свакако.

Пенетрира делимично. Додаје нешто испод 10 микрона што је лимит моје мерне опреме. EverBrite каже у упутству да је дебљина финалног слоја око 5-8 микрона, ако се ураде по упутству два слоја.

Ово се примети једино код ситних навоја, као рецимо М6 који је навој за осовину за плоче по цртежу - наиме, мало се теже завија, али нипошто толико да би направило неке проблеме.

Остало ми пар мл... да ти пошаљем на пробу?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...