Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Danas finiširao nedavno prikazano kućište š440 / v157 / d290. Urađena plastifikacija "crna polumat sitna struktura", prednja i zadnja ploča eloksirana crno zatim gravirani natpisi. Ugrađeni konektori, prekidač, klemica za GND i elementi za mrežno napajanje.

Iako ne ljubim previše ovakvu savijanu konstrukciju "2U" moram priznati da mi se na kraju baš svidela i da sam potpuno zadovoljan rezultatom. Kućište je urađeno za kolegu Bratislava, kome sada predstoji ugradnja tube phono mm/mc pojačala, koji je već

u funkciji na prototipskoj dasci. Kako i sami vidite po ideji kolege razdvojeni su segmenti trafoa, napajanja i same elektronike pojačala. Nadam se da sam uradio dovoljno otvora za hlađenje :) 

Čim phono dobije "dušu" i bude kompletiran biće još fotografija. 

 

P5100012 [1024x768].JPG

P5100013 [1024x768].JPG

P5100014 [1024x768].JPG

P5100017 [1024x768].JPG

P5100020 [1024x768].JPG

P5100026 [1024x768].JPG

P5100027 [1024x768].JPG

P5100028 [1024x768].JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lim je debljine 2mm, AlMg3 polutvrd. Pošto je velika kutija deluje da je lim tanak. Konstrukcija je vrlo rigidna i pride sasvim solidno raspoređeni zavrtnji povezuju dve polovine vrlo kvalitetno. Svi zavrtnji na spojevima su M4 i uvijaju se u raskivne matice koje su gvozdene-pocinkovane, kako se da videti na fotografijama. Kućište se može sastavljati i rastavljati xxx puta i navoji će biti kao novi. Moja procena je da neće imati nepoželjne manifestacije. Konačno kada kolega bude završio ugradnju, a to će biti uskoro, imaćemo rezultate i znati zasigurno je li uspeh potpun ili nešto treba doraditi. A i to nije nikakva tragedija, obzirom na mogućnosti.     

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zflazar said:

Leo,

nije li taj lim pretanak možda?

pitam zbog vibracija i posledične mikrofonije cevi u kutiji

to se resi tako da podnozje bude "meko" vezano za sasiju.

obavezno sa gumenim podloskama.

tako ja ucio od starih majstora.

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10.5.2017. at 11:55 AM, Alex said:

Neki interesantna spravica. Verovatno vojni, šta znam gdi je merio mikroampere, al radi.

No štogođ da je radio nekad, uskoro će meriti mirnu struju ampa A klase.

DSC_0137.jpg

DSC08106.jpg.38184964f6871aaba82944f38a43e00d.jpg

:spiteful:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad uvek Babel kao bolje od oridjidji N.P. (ma ne sumnjam, shalem se, znam da je :P )

 

Nego, nije znanje znanje znati vec je znanje znanje dati! :oldtimer:

:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rano je , XA25 je jos taze vruca roba ........ tako da Babelfisheraj istog nije za siroke narodne mase

kao sto bese sa Babelfish J2 - origigi je jos aktuelan proizvod , i ne bi bilo fer razvlaciti srodne seme po netu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...