Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Konačno sam  posle više od tri godine upalio spravice. Napravio sam interkonekte od mogami neglex w2549 kablova i neutrik 352g chincheva. Fensi kalaj, sa 4% srebra ... protiv vukodlaka.

Sviraju Lightspeed, Babel i Fostex 206-ce sve u šesnaest ... i bolje n'o što se sećam ... sviraju sasvim prihvatljivo čak i sa konfekcijskim Philips CD plejerom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo Beli, samo jako samo jako !

:)

Inace, u svom audiofilskom ludilu sam zapatio svoj prvi lampaski amp, skoro pa nesto slicno da je sastavljeno od delova koji su kod tebe na prodaju (set 6c33c-B, 6H8C, lm317 grejanje, simens C jezgra...)

Taj amp mi je pokazao sta znaci lampa na mid-high. Jedinu zamerkicu imam na tanjem duuubokom bass-u, ali daleko od toga da je amp neslusljiv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2.5.2017. at 9:53 PM, skrstic said:

Davno si bio. Nemam Babel ali imam Folsoma a čuo ih i sa 2A3. Taj 2A3 mi je pokazao da ima još dosta da rastem.

Ma, peckam te onako, samo jerbo je Fostex u pitanju... A krčkam i ja nešto kao Folsom, ali sa sta540... Samo polako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, chakija said:

Bravo Beli, samo jako samo jako !

:)

Inace, u svom audiofilskom ludilu sam zapatio svoj prvi lampaski amp, skoro pa nesto slicno da je sastavljeno od delova koji su kod tebe na prodaju (set 6c33c-B, 6H8C, lm317 grejanje, simens C jezgra...)

Taj amp mi je pokazao sta znaci lampa na mid-high. Jedinu zamerkicu imam na tanjem duuubokom bass-u, ali daleko od toga da je amp neslusljiv.

Tnx, Bricoja.:D

To je i bilo u planu, SE sa pola ''babuške'', ali sam odustao od nje. Do daljneg pojačalo snage neće biti sa lampama, već samo pretpojačalo ... eventualno ''snagaš'' sa 4p1l k'o i za pretpojačalo ili nekom sličnom ''mrgom'' od lampe, pošto bio bilo uposleno samo za ganjanje fulrejndžera u OB.

Inače plan je za sada da se skutijaju 2(ili 4) x BatoMM za Alpha15A u OB i TDA7297 za Fostex206 ... eventualno umesto Fostexa bi moglo nekoliko Tesla ARE567 ili nešto poput toga ... razmišljam i o Line Array sa Westrama ili nekim sličnim jeftinjarama koje dobro sviraju ... naravno i to  u kombinaciji sa Alfama.

A pre svega, moram da skutijam neki pošten izvor ... za sada prvo neku digitaliju a posle  ću da vidim da ubacim i L78 u igru.

 

Nego, ne znam šta ti je prikačeno na babuške, al ako nije neka zahtevna mrcina, problem bi možda mogao biti u ''lošim'' izlaznim trafoima ... mene to ne brine mnogo, jer ako jednog dana budu cefke u sistemu, neće biti uposlene ispod stotinak Herca ...  a za to bih i ja znao da namotam dovoljno dobar trafo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trafoi bi trebali biti dobro uradjeni (mislim da ih je radio Sindric).

Na babusku je nakacen moj beyma svadbarski trosistemac (15k200, 10m250, cp385nd+td194...ko razume shvatice :D ) koji se do sada vrlo dobro pokazao u otkrivanju nedostataka kod drugih komponenti.

Da se razumemo, kad kazem "tanak" bass, to se odnosi na striktno najnize oktave ispod 40Hz i u poredjenu sa mosfet mrgama poput chevin research A3000, studiomaster 1000, zatim bipolarnim mrcinetima kao sto su crown CTS4200, Bryston 4B, krell ksa50.

Od svih navedenih pojacala Chevin mi ima najbolji bass i overall sound, ali je isto tako najglasniji zbog ventilatora, a i potrebna mu je restauracija/osvezenje. 

Babuska ima smek koji nijedno od navedenih pojacala nema, ali je zato prokleta neefikasna grejalica-idealan zimski amp!

 

E da, kao dobrodoslicu za povratak u Hi-Fi / DiY vode, spreman sam da ti poklonim par dobro ocuvanih Tesla ARE567 ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, chakija said:

E da, kao dobrodoslicu za povratak u Hi-Fi / DiY vode, spreman sam da ti poklonim par dobro ocuvanih Tesla ARE567 

Šta da ti kažem za ovakav gest,  sem :thank_you2: i :drinks:

Btw, povratak je možda prejaka reč, ja bih pre rekao da tek polagano hvatam zalet i pripremam teren za :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sad ako moraš da pitaš, možda je to onda bio samo vic koji si ispričao ... msm, ono kad ćerkica traži za Uskrs zeca, a tata joj ga donese  na ražnju - pečenog ... ma kačio i sliku zečeva na ražnju, ako se dobro sećam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, Beli said:

Nemoj kuhanje i ovog maleckog više stavljati u istu rečenicu, da se ne bi neko slučajno zabunio ... k'o  sir Oliver onomad za Uskrs :Viannen_loungelizard:

A jok, dogovorili smo se bivsim vlasnikom zekana da kada ga dobro ugojimo i kada naraste vracamo ga nazad a mi dobijemo novog maleckog...tako da nista od kuhanja...:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Alex said:

Prelepo. De baci neku o materijalu, koji je ovo lim, kako obrađen, kako si odštampao IN/OUT?

 

Okvir je od oraha, tretiran je sa uljem kupljenim u JYSK-u.

Lim je od prohroma i debljine je 0.8mm. Posle obrade se skine zaštitna folija i nema poliranja. Napravi se priprema u nekom programu za crtanje ( koristim Corel ) šta se želi napisati na limu, nanese se tanak sloj spray-a kao na slikama. Kada se osuši, laserom se naprži željeni natpis. Spray obično ima graver. Inače cena je oko 100€ za ovu količinu. 

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Eci said:

Lim je od prohroma i debljine je 0.8mm.

Hvala, sve jasno!

Btw gde sečeš lim, ili negde našeđ takav sa folijom pa sam sečeš?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...