Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Hvala!

Sto se LEDova tice situacija je sledeca, dvobojne led diode su koriscene (crveno-zuta), sve 3 crvene su konstantno aktivne, dok se zute ukljucuju u zavisnosti od pozicije selektora. MIx zute i crvene daje neku narandzastu boju koja je indikacija aktivnog ulaza, ostali ulazi su crveni (ne vidi se bas najbolje na slikama) Na taj nacin je po mraku moguce utvrditi koji je ulaz aktivan.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, kan042 said:

Zgodno, hvala na odgovoru. Možda je moglo sa običnim LED da svi ulazi svjetle s malim intenzitetom a punim samo aktivni ulaz?

Da. I to je dobra ideja!

Mada je taj deo price (boje ledova, pozicija pota i selektora) definisao buduci vlasnik, ja samo privezo konja di je gazda rekao:D

Meni se realno nije svidelo da razvlacim zice od cinceva na desno do selektora pa na levo do potenciometra, pa natrag u sredinu ka preamp PCB-u, al sam prihvatio izazov.

Pa ni to ne pravi bas velike probleme, veci problem u ovom uredjaju je bio buzz od trafoa i blago zujanje na zvucnicima.

Na trafou je zvrndao "magnetni shield" ili ti parce trafo lima po obodu transformatora, reseno demontazom istog, sad je mrtav tih, bilo bi glupo da onako zaliven epoksidom zvrnda.

Trafo definitivno ima rasuto magnetno polje, a parce trafo lima ga umanjuje za samo nekih 3dB. (mereno na izlazu ampa). Rotiranje trafoa nije mnogo pomoglo, jer kad smanjis na jednom kanalu pojaca se na drugom.

Ne znam koliko bi mumetal na toj poziciji doneo atenuacije.... al kolko vidim kosta boz sacuvaj.....

Sustinski problem je mala stampana ploca ampa, tako da se mora postaviti u sredinu hladnjaka, a na taj nacin se ulazni kablic izmedju power ampa i preampa izlaze magnetnom polju trafoa.

Resenje ovog problema je bilo u pronalazenju fizicke pozicije tog kablica (ide na gore do vrha elektrolita, pa se nizbrdo spusta na plocu preampa), tako da je indukcija na njemu minimalna.

Toplo preporucujem svima koji rade A klasu da ulazni stepen drze sto blize zadnjoj ploci, tako da ulazno ozicenje, koje nije obuhvaceno feed backom, bude barem 25cm udaljeno od trafoa. (nije Pass blesav sto su mu kutije pola metra duboke) 

 I tako..... testiran na stabilnost, ok je,  dugacki trial test po pitanju zvuka je radjen i buducem vlasniku najvise lezi dominantan parni harmonik sa pozitivnom fazom (vise gain-a u pozitivnoj poluperiodi). To je podesavano na power ampu famoznim P3 potenciometrom. Preamp je po pitanju suma i izoblicenja dosta cist, na 3V izlaznog signala, harmonici su jos uvek ispod -100dB.

Interesantan rezultat je dao shade feedback primenjen samo na jednu poluperiodu (na preampu), davao je 2-gi harmonik na -80dB, a visih harmonika nema uopste. Na kraju sam odlucio da ne farbam zvuk na dva mesta, vec samo na power ampu. 

I tako..... interesantna bila gradnja :wub:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, shonne said:

Vladimire, moze li neka recenica u vezi JC2,...?

U sustini topologija je od Levinsonovog JC2 preamp-a, ali se i dosta razlikuje.

Na ulazu su k170/j74 komplementarni diferencijali koji teraju Fairchild komplementarne Mosfete u VAS-u.

Igrao sam se i sa jos 3 para bipolarnih tranzistora na VAS-u, ali u tim varijantama nema nista od gain-a od jfet-ova, rade skoro kao bafferi, a to mi nekako jeres, sprljiti oktet toshiba da rade kao bafer i feedback mixer. 

S obzirom da ima celih 6 tranzistora po kanalu i napaja se cap multiplajerom, ne znam dal moze nesto jednostavnije da se napravi. (a da nije buba)

Mogu slobodno da kazem da ne krade nista od muzike, ako dodaje onda je na pozitivnu stranu i u mikro kolicini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto bi se islo ka jednostavnijem. Cap multiplajer je fina stvar, dramaticno smanjuje ripl, jos da se doda neki postregulator sa fidbekom da drzi napon bice jos bolje, posto su "goli" tranzistori u preampu osetljivi na suske i variranja napona iz napajanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Bajlag said:

U sustini topologija je od Levinsonovog JC2 preamp-a, ali se i dosta razlikuje.

Na ulazu su k170/j74 komplementarni diferencijali koji teraju Fairchild komplementarne Mosfete u VAS-u.

Igrao sam se i sa jos 3 para bipolarnih tranzistora na VAS-u, ali u tim varijantama nema nista od gain-a od jfet-ova, rade skoro kao bafferi, a to mi nekako jeres, sprljiti oktet toshiba da rade kao bafer i feedback mixer. 

S obzirom da ima celih 6 tranzistora po kanalu i napaja se cap multiplajerom, ne znam dal moze nesto jednostavnije da se napravi. (a da nije buba)

Mogu slobodno da kazem da ne krade nista od muzike, ako dodaje onda je na pozitivnu stranu i u mikro kolicini.

Hvala :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle gramofona ( koji je još uvek na lakiranju.. ) malo sam se prebacio u druge vode. Sastavio sam izlazne trafoe sa varijabilnim prenosnim odnosom za preamp sa C3m lampom, zamislio zflazar da bi to mogao biti sledeći poduhvat... videćemo kako će sve teći

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

df0a9afb984a409c8ca8207c1ddffe34.jpg

 

ono ozgo, sa crvenim manifestacijama, ono što mu fali poklopac i prednja ploča, ee baš to :) još dvared spavate pa ću da vam kažem šta je :)

 

hint - prvi je diy u ovim krajevima.. a i šire.. a i najšire ako se odbace oni što su se bavili randomom..

 

nači, niko nema što Woland imade, načinio Zen [emoji106]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...