Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Može - dobra ideja ;) Ipak ću probati prvo bez podloški, ne bi trebalo da se čuje motor - bolje se i hladi. Razmatram takodje opciju da poklopac napravim od čeličnog lima debljine 10-15mm , da se još više poveća masa kućišta motora i da se vibracije smanje na najmanji mogući nivo. Videću sutra kada zauzmem poziciju pored struga u kom ću pravcu krenuti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravio sam poklopac od čeličnog lima debljine 14 mm , sastavio kućište motora - sve je kako sam planirao. Težina kućišta je 1.5kg, biće sasvim dovoljna da motor mirno radi i da se kućište ne pomera u toku rada. Ovim su svi radovi na bazi i na kućištu motora gotovi. Sledi plastificiranje i priprema baze i nosača ručice za lakiranje. Od strugarskih radova je preostalo samo da se skine obim tanjira na obim baze - to će biti sledeće nedelje.. 

IMG_1924.jpg

IMG_1925.jpg

IMG_1926.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А ево и идуће идеје:

Screen Shot 2016-12-26 at 11.10.45 PM.png

Како би то изгледало склопљено, са све бронзаним чаурама, и POM плочицом за куглицу:

Screen Shot 2016-12-26 at 11.12.02 PM.png

И један изометриски приказ:

Screen Shot 2016-12-26 at 11.13.15 PM.png

На крају, можда и нешто буде од свега овог.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MA ne mislim na struganje i glodanje, vec na izbor materijala. Nema puno izbora bronze, malo veci izbor celika, ali daleko od dovoljnog..a kao pojedinac i ne mozes nesto da pristupis nabavci fine robe...

A kao trece, nema pristupa raznim tehnoloskim laboratorijama, koje su nekada bile u fabrikama, gde se definise tehnologija obrade, od brzina rezanja do termickih, uz proveru dobijenog.

Sada kao da pravimo kolace od blata, sta nadjemo to oderemo, sklopimo par delova, pa kako bude...a to mi davi entuzijazam da se nesto napravi, bas dobro..

Mislim, ako cu da pravim lezaj za gramofon bolji od torensovog, npr, treba koristiti bar bolje materijale, ake se vec ne menja dizajn lezaja, na bolje.

Ako to ne mogu..cemu gnjaviti strugara...
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pomišljam da bi svaki diyer mogao sebi izgraditi kući mini livnicu i malu kovačku radionicu... to bi bilo cool - po sopstvenom receptu kreirati materijale za strugara - ako već diyer ne zna da struže ili sam ne napravi strug - ko zna gde su granice diyanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Eci said:

Pomišljam da bi svaki diyer mogao sebi izgraditi kući mini livnicu i malu kovačku radionicu... to bi bilo cool - po sopstvenom receptu kreirati materijale za strugara - ako već diyer ne zna da struže ili sam ne napravi strug - ko zna gde su granice diyanja

Da, meni nije jasno zasto diyeri kupuju auto ili zasto uopste kupuju neki gotov proizvod :to_become_senile:

:icon_mrgreen:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Zen Mod said:

evo ja bas prekivam nove prohromske zbice za motor

:P

 

Ja cekam filter za ulje pa da mijenjam a uzeo sam Autosol pa ce da sija ko prohrom :) ... a uzeo sam i sad na rea:i  i dva "standa" da ne gnjavim gume u dugom zimskom snu :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemam sta da probam , znam tacno kako (prepravljeni ) Quad zvuci

 

em nije prvi koji sam sredio , em imam bar deceniju rada u reziji sa Quad 405-2 i JBL 4406 monitoringom

 

veoma korektan amp kad se dobro uradi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

nemam sta da probam , znam tacno kako (prepravljeni ) Quad zvuci

 

em nije prvi koji sam sredio , em imam bar deceniju rada u reziji sa Quad 405-2 i JBL 4406 monitoringom

 

veoma korektan amp kad se dobro uradi

Ja nisam u stanju da to probam sa mojim 3809, to te pitam?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...