Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

  • 4 nedelje kasnije...

^

Onda je trebalo da ga metnes nedelju, dve, ranije. Imao bi manje ovakvih "cimanja", tipa grejanje, razbijanje.

Sa druge strane kada sam radio u Gabonu, bio je Buda vozac nekadasnje firme "Autoput" i kiselio kupus brzometno.

Samo se cujemo recimo, ponedeljak,utorak . . . i eto nas za vikend kod njega na sarmi. :)

Jbga, tamo klima kao u Papenovom loncu. Ide max do 30-32 C, ali je vlaznost nikad ispod 97%.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, ninja said:

Stojao je 4-5 sedmica prvo u kuhinji,  tek sad je na balkonu :-) 

... a ista je klima i ovdje... samo sa predznakom - :)

 

btw: Nasao sam ti gram nr.  2 :) ... Le Tallec Stad :) 

A a a  . . . nisam znao za taj detalj . . . onda je to sasvim OK i sto bi se reklo bas po PS-u. :thumbsup:

Taman je on dok je bio to vreme u kujni "zavrteo" vrenje.

Suppa za Stad-a. :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ninja said:

Gotovo,  malo jakok tejpa,  malo stiropora,  jaci odozdo i odozgo i "bunker" napravljen...  primitivno a efikasno.... dok ne bude ispod - 15C duze od sedam dana,  onda mora grijanje a ako je ispod 25C onda se mora razbijati 2 puta dnevno :)

IMG_20161113_154301.jpg

IMG_20161113_154311.jpg

 

 

 

a kako vadis kiseli kupus?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, sir Oliver said:

I  kod  prvog vadjenja izjednači spoljnu  temperaturu sa temperaturom bureta. Ako već nije izjednačena od dugog  stajanja i nemanja grejanja unutar kutije.

Djelimicno tacno ali ne ispravno. Mozes ti to i bolje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ste primetili, nesto sam se bavio bubasvabama D i AB klase. I jos nekim susilicama za ves koje slucajno izgledaju kao kablovi za zvuchnike. :)

E pa da iznesem kratko zapazanje:

D klasa: Jok :( Lose mi zvuchi bez obzira na kablove. Nije moja solja caja, sto bi rekli englezi :D

AB-ubica: Moze da prodje, sa tankim kablovima. Sa jednim parom Cat 5 zica (0.4 mm pun presek) se ubitacno dobro cuje (tda 8560 chip)

Sa debelim kablovima, isti chip zamulja i nist' ne valja... (verovali ili ne)

Sledece cu da probam lak zicu 0.8 ili 1 mm nisam siguran, isto razdvojenu stipaljkama...

A posle i tda 7297, kad stigne iz Kitaje...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj. Vredi. A to sto se tice kablova, imam utisak da su ti chipovi skloni mozda nekakvim oscilacijama, pa ne vole svakakve kablove. Znam da sam negde procitao da je N.Pass rekao da je imao slucajeva da neka pojacala osciliaju, ali jako blago pa se to ne moze bas i primetiti, osim sto ne zvuce kao sto bi trebalo, a niko ne zna zasto? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...izšvajsovao nejakim rukama 4 Lapp-a 3x1,5 mm2 na Neutrik XLR-ovce, širm kablova vezao samo sa jedne strane.

Služiće kao pupčane vrpce između pojačala i napajanja. 4x3= 12 žica, mogu da vodim grejanja, visoki napon, uzemljenje, vodu, plin i chardonnay sa vodovima kako mi se dopadne...ili ne dopadne...

najviše sam uživao u radu na njima. Kupio čak i gedžet za blankovanje žice (106RSD :) ) da ne pasem izolaciju...

WP_20161118_17_33_13_Procompressed.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...