Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Zabušio rupe za nosače ručice , polako se nazire kraj. Za ovaj zahvat sam morao koristiti horizontalnu glavu na glodalici - iskustvo više..

Radovi sa šperom su gotovi, ostala  mi izrada čašice osovine , kućišta motora i smanjivanje prečnika tanjira na prečnik baze

 

 

IMG_1577.jpg

IMG_1579.jpg

IMG_1580.jpg

IMG_1587.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uspešan Face Lifting jednog moćnog HIRAGA ampa. Pre neki dan stigla sa galvanizacije prednja ploča 10x200x460, gde su mi date odrešene ruke po pitanju rešenja natpisa.

Evo rezultata. Natpis HIRAGA u ravni sa licem ploče visine reljefa 3mm, u drugom planu monogram JH (Jean Hiraga) visine 1,5mm. Lice brušeno, natur eloksirano, spremno za montažu. :)   

01_HIRAGA JH prednja ploca 10x200x460_1.JPG

03_HIRAGA JH prednja ploca 10x200x460_3.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Leonardo said:

Uspešan Face Lifting jednog moćnog HIRAGA ampa. Pre neki dan stigla sa galvanizacije prednja ploča 10x200x460, gde su mi date odrešene ruke po pitanju rešenja natpisa.

Evo rezultata. Natpis HIRAGA u ravni sa licem ploče visine reljefa 3mm, u drugom planu monogram JH (Jean Hiraga) visine 1,5mm. Lice brušeno, natur eloksirano, spremno za montažu. :)  

 

:svakatidala:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubacio 4 pio matice u bazu, spojio platformu za ručicu sa bazom šipkama od prohroma prečnika 8mm

Platforma fino klizi na šipkama, lako će se odrediti centar ručice od centra baze, pa se platforma fiksira šrafovima M4 za šipku

 

IMG_1588.jpg

IMG_1591.jpg

IMG_1592.jpg

IMG_1593.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zflazar said:

lepo!

...nego da ubaciš/ubušiš u bazu pripremu za još dve prohrom štangle za nedajbože još jedan nosač za ručlu na 120 stepeni od ove, ili je to preteranonepotrebno? :)

ja bi to proterao.. te štangle.. malo je jedna ručka, dve su taman, tri su.. pa to će onda Grozni da mora :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Zflazar said:

lepo!

...nego da ubaciš/ubušiš u bazu pripremu za još dve prohrom štangle za nedajbože još jedan nosač za ručlu na 120 stepeni od ove, ili je to preteranonepotrebno? :)

 

Radi je o prototipu, posle testiranja u raznim sistemima sa raznim ručicama/zvučnicama, gramofon putuje u Zadar kod barba Elvisa ( kao poklon ). Rekao mi je da ne bušim bazu za više ručica. Bude li se baza pokazala dovoljno dobrom, na nekim budućim primercima lako se mogu zabušiti još dve rupe za dodatnu ručicu na 120* u odnosu na ovu. Na bazi se vidi linija gde bi ta dodatna ručica trebala biti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...