Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

vidi ........ bilo sta sto napravis da ima 40 izlaznih tranzistora po kanalu , 176mF ,  cetiri graetza i 750VA trafo , a da mu se u srcu nalazi cela dva elementa aktivna po fazi ...... mora da zvuci dobro

 

XA ampovi generalno jesu korak dalje u odnosu na Aleph seriju , po pitanju zvuka ali je veoma vazno istaci da se veliki deo raazlike medju njima nalazi u cinjenici da Aleph nisu a XA jesu full simetricni ampovi (mosni spoj)

 

ukratko - Aleph potencira parne harmonike , XA serija potencira neparne harmonike u THD spektri , a to potonje uvek zvuci rezolutnije , pod uslovom da govorimo o komparativno slicnom iznosu  harmonika

 

zakljucak - prirodnija komparacija se moze izvesti izmedju Aleph X i XA ampa , buduci da su oba simetricne konstrukcije 

 

ako bi napravio Aleph X sa JFetima u ulazu ........ XA amp bi odneo pobedu (zvucno ) samo u uslovima da je neophodna veoma velika dinamicka rezerva (-citaj prelazak u AB klasu) i jos narocito ako slusajuci pogledas na strujomer ..... :hihihihi:

 

sve je lako kad se odlucis sta hoces ..... i koliko hoces da potrosis na materijal ......... ali je ipak mnogo lakse kad se u startu odlucis na zvucnike koje nije tesko poterati

 

Klipsch Horn , na primer :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Interesantno, vec drugi put mi se u objasnjenju potencira ta simetricnost. Ne mislim samo za tebe, vec i kada su mi pisali o Aleph 5 i Beta 24.

 

JFet, toliko dobri za ovaj hobi, a niko nece vise da ih pravi, a i da se nadju kostaju ko bubreg. Hm.

 

Hvala za review, sad mi je jasnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beta ....... je beta

 

pitaj Igora kakva je u odnosu na ovo

 

sto se tice JFeta - imas ih u Diyaudio Store , Linear Sistems

 

ako se odlucis , nije skupo

 

pomisli samo kakve su cene cevi ....... i odmah ce ti biti lakse da ih platis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vec narucio delove za Betu. Ocajnicki kukam za neko AB pojacalo koje se puno ne greje kako bih mogao da slusam muziku u periodu, jun/jul-septembar.

 

Definitivno me bacas u razmisljanje za Aleph X, ali to tek kad budem zavrsio ovaj projekat i skockam kutije do kraja kako ja budem zeleo.

 

Ono sto bi moglo da se uradi u medjuvremenu, jeste da se nabave ti JFets...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ebala te beta ....... :hihihi:

 

svira ona ..... ali nepotrebno prekomplikovana , sa nekoliko drawbacks koji iz toga proizilaze

 

primer preinzinjerisanog projekta

 

btw. XA60.5 ima celih 150W disipacije po kanalu ..... to nije puno

 

 

mislim - poenta kod A klase je to da ne smes da postanes pohlepan za watima , jerbo onda ode u crveno po pitanju toplote ........ znaci - kilaze , znaci eura ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lako je da se zezaju obicni smrtnici :D

 

necu da idem kod Igora da slusam, sedim kuci i mislim da je sve ok...dobitna kombinacija :D

 

Slazem se za A klasu, zato i pravio A3...samo i ako idem ka tome za Aleph X, ona verzija sa 15V  privlaci, samo ebe sto ti mosfetovi se cuju tek na vecoj voltazi...kompromisi, kompromisi...mrzim to :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Thx 

 

Deluje poznato Robi?  :respect:

 

Ko god je video plastifikaciju pomislio je da je u pitanju keramika :-)

 

Dobra ideja je tu bila presudna, da ne pričam o dizajnu oblikovanju. Drago mi je da je uspelo na sveopšte zadovoljstvo ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lako je da se zezaju obicni smrtnici :D

 

necu da idem kod Igora da slusam, sedim kuci i mislim da je sve ok...dobitna kombinacija :D

 

Slazem se za A klasu, zato i pravio A3...samo i ako idem ka tome za Aleph X, ona verzija sa 15V  privlaci, samo ebe sto ti mosfetovi se cuju tek na vecoj voltazi...kompromisi, kompromisi...mrzim to :D

ma nista beti ne fali...sve je u fifiju subjektivno: meni je bila super sa Ektama.

Bowersi imaju basove sa spulnom od 100mm koje jednostavno XA.5 bolje kontrolisu. Ajd da stanemo na ovome :acute:

 

Ako ti sta pomaze, Beta je u direktnom poredjenju (radila se samo promena ampa, sve ostalo isto) bolji amp od Karana KAS 270 i Mark Levinson ML29. Znaci jos uvek jedan od najboljih projekata u AB klasi (da iskljucimo npr X.5 ampove koji nisu dostupni diyerima)

 

Savet: samo bez sekiracije, napravi betu i ako ti se sta eventualno ne dopadne imaces gomilu delova za Aleph X

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne izmisljam toplu vodu, ali ne mora biti samo jedno pojacalo. Zamisli da napravis aktivnu skretnicu na Bowersima. Onda lepo bas lozish sa SS pojacalom (moze i AB klasa), srednji kljukas sa M2, a visoki pojis sa triodom...

Ja sad sve nesto zamisljam elektrone kako lete u vakuumu (u triodi), a sa druge strane gomilu elektrona koje struja tera kroz mnogo peska, tj mosfete...nesto kao...violina vs. Testera... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koje ampove - pitas za M2 ili za XA.5 ?

 

 

 

 

bilo koji decentan repeater coil , sa namotajima 150+150:150+150 , sto ce reci 600:600 sa center taps

 

kud ces dalje od Iskra trafoa ......... kojih opet nema ni za lek

 

dokazano bolje rade/sviru od "originalnih" , koje Papa stavlja u FW F6

 

Aha, tnx. Ma imam neka lepa C jezgra mala koja sam poodavno kupio pa sam mislio da se možda okušam u motanju linijskih trafoa. Mada i to kad dođe na red, za koju godinu ... :blackeye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma nista beti ne fali...sve je u fifiju subjektivno: meni je bila super sa Ektama.

Bowersi imaju basove sa spulnom od 100mm koje jednostavno XA.5 bolje kontrolisu. Ajd da stanemo na ovome :acute:

 

Ako ti sta pomaze, Beta je u direktnom poredjenju (radila se samo promena ampa, sve ostalo isto) bolji amp od Karana KAS 270 i Mark Levinson ML29. Znaci jos uvek jedan od najboljih projekata u AB klasi (da iskljucimo npr X.5 ampove koji nisu dostupni diyerima)

 

Savet: samo bez sekiracije, napravi betu i ako ti se sta eventualno ne dopadne imaces gomilu delova za Aleph X

 

sve mi je to jasno, ali se malo salim sa Zenom :)

 

Ako cemo iskreno, slusam ja muziku i uzivam i uz A3, sa druge strane, narkomanski navuko u ovaj hobi, da jurim i skupljam delove...pa se postavlja pitanje zasto buduci projekat ne bi bio bolji od predjasnjeg. Beta ce to sigurno da bude.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...