Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Za sada sam zadovoljan sa vodenim hlađenjem kod sebe - T ne prelazi 39 *C, ali dobro je znati svašta

 

Sad testiram RAIJINTEK Pallas sa A10-6800K  fabricka brzina na 4.10Ghz . 24 °C  je sa ukljucenim ventilatorom a bez ventilatora go je oko   38 °C  a vec 2 sata drndam igru .... mogu bez veceg zagrevanja (54°C) da ga narokam na 5Ghz :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mogu bez veceg zagrevanja (54°C) da ga narokam na 5Ghz

 

E to je posao! Ako ne clockaš CPU i uključiš ventilatore možeš po ljetu ohladiti sobu na 18 stupnjeva pokraj dva KSA100 monobloka! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

 

Ninjice, nista licno - mislim da neki od ovih ljudi koji postuju na forumu za koji si dao linkove, jednostavno ne zna sta radi.. pa covece, daj nek mi neko objasni svrhu ovakve konf samo za win i jplay (player):

 

AudioPCHDPLEX H5.S Fanless PC Case; picoPSU-150-XT; Intel DH87RL; Intel i7-4770T; Crucial SSD M500 120GB
16GB G.Skill Trident-X DDR3-1600 (F3-1600C7D-16GTX); Maplin XM21X Linear PSU;

Windows Server 2012 R2 Core with Signature 1A of v1.22 Audio-optimiser

 

Ne da ne verujem da je server "bolji" od w7 ili w8, nego verujem da ljudi nesvesno sami sebi pakuju da nesto iznalaze time bezeci od stvarnosti.. Server, koji ima toliko servisa i kojekakvih mehanizama potrebnih za aplikacije za koje je napravljen, sad neko uzme i pocne da kasapi.. Pa dal je to normalno?! Pazi server, ne standard desktop?!!

 

PS. Ninja, nista licno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ljudi nesvesno sami sebi pakuju da nesto iznalaze time bezeci od stvarnosti..

 

:thumbsup:

 

Ova konfiguracija može da renderuje animaciju iz 3D maxa sa Raytraceom na full HD rezoluciji, dok u isto vreme gledaš BluRay film a u pozadini svira FLAC na 1mbit. I to da ne secne ništa od 3 navedena.

 

Mislim da je kod PC-a kao izvora zvuka od najviše važnosti zvučna karta... Digitalni signal je digitalni signal, te je on kao takav isključivo digitalan..... bio sa pentiuma 2, ili i7..... od DACa sve zavisi............

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda ja ne shvatam bas najbolje ali:

 

Sam racunar mu dodje transport, isporucivanje dig i2s signala do daca. Produkcija muzike iz player-a  podrazumeva vrstu optimizacije - npr dovoljno slobodne memorije i proc snage, pogotovo ako se koristi Memory play opcija - dakle ucitavanje odredjenog broja materija u RAM. Ajde, zato mogu da razumem da imas 4 ili 8 gb, kao i to da trenutno donja klasa procesora mora da bude dovoljna za bilo kakvu vrstu operacija koje player obavlja. Medjutim, znam da postoje kruzoci okupljeni oko izvesnih persona koje kreiraju parcioce software-a - playere - te sugerisu ljudima ovako sumanute konfiguracije. Zasto, nikako mi nije jasno. Znam da ima nekih objasnjenja, ali mi se ne citaju hiljade strana foruma da bih to saznao. Ajde, ako je neko voljan i zna da mi rekne o cemu se tu radi? Zaista sam otvoren da primim k znanju, bez predrasuda.

 

Inace, uskoro cu poceti ovu mrcinu svoju da koristim u te svrhe, pa sam malo svrljao i nasao par player-a za MAC- a, piratske verzije, koje inace prilicno kostaju (jedan od njih je nekih 600-700$). Cisto sumnjam da ce biti drasticne razlike izmedju njih - i jako jeftinih, ali i onih koji su besplatni, naravno ozbiljnih varijanti kao sto je FOOBAR

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nego verujem da ljudi nesvesno sami sebi pakuju da nesto iznalaze time bezeci od stvarnosti.. 

Da, upravo tako...

1. Digitalni signal je digitalni signal, te je on kao takav isključivo digitalan.....

2. od DACa sve zavisi............

ad. 1.: I da i ne, nije sve (za)dato u vašem tvrđenju...

ad. 2.: I da i ne, ima nešto i u osbinama stream-a da ga tako nazovem, koji mu je doveden na obradu i u okruženju, da, opet, to tako nazovem (clock...) u koje je postavljen...

Što više učim vidim sve više mogućih klizavica...

Otud i želja da se što bolje upoznam sa (recimo) kernel-om i TCP i slično...

Svako „napada“ (recimo i ovaj) zadatak na svoj način, koristeći (u mom slučaju ono malo) znanja koja poseduje... Ograničen sam, namerno, u poslednje (duže) vreme Linux-om i nisam nezadovoljan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, upravo tako...

ad. 1.: I da i ne, nije sve (za)dato u vašem tvrđenju...

ad. 2.: I da i ne, ima nešto i u osbinama stream-a da ga tako nazovem, koji mu je doveden na obradu i u okruženju, da, opet, to tako nazovem (clock...) u koje je postavljen...

Što više učim vidim sve više mogućih klizavica...

Otud i želja da se što bolje upoznam sa (recimo) kernel-om i TCP i slično...

Svako „napada“ (recimo i ovaj) zadatak na svoj način, koristeći (u mom slučaju ono malo) znanja koja poseduje... Ograničen sam, namerno, u poslednje (duže) vreme Linux-om i nisam nezadovoljan...

 

cek, sta mu tu dodje najbitnije? onako laicki, uopsteno? dakle svejedno koji OS da je u pitanju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cek, sta mu tu dodje najbitnije? onako laicki, uopsteno? dakle svejedno koji OS da je u pitanju?

Uh, to je kao da si pitao: koja je najbolja topology za pojačalo.... Sve je to kao aršlama lukac. Svaki sloj mora biti dovoljno dobar ali je tu i duboka veza između HW i SW...

Znam, odogovor je nikakav, ali ne verujem da postoji „opšte rešenje“... Najvažnije je obezbediti na svakom mestu dovoljan capacity tog communication channel-a da ne utiče na podatke koje prenosi, tj. da uspeva da obezbedi ispravku grešaka (ne u onom smislu koji Ti prvi pada na pamet) i da se sve to dešava što bliže real-nom vremenu... Može to da se desi da se uradi i sa „jadnim“ processor-om a može se desiti da na ploči koja za to nije i najjači processor bude sasvim neprikladan... OS je tu samo kao još jedna porodica slojeva i tako dalje...

Ergo, nema najbitnijeg, najslabiji beočug je onaj koji može srušiti sve...

Nekada „samo pot“-preamlifier odradi bolji posao nego izvrsno napravljen tube-preamplifier, nekada je to TVC i tako dalje... Nema pravila... Makar ne da neko uspeo da me ubedi da ume da ga izrekne/obrazuje...

Naravno, nisam ja onaj koga Valja ubeđivati, samo iznosim svoje neuko viđenje svega toga, kao odgovor na pitanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cek, sta mu tu dodje najbitnije? onako laicki, uopsteno? dakle svejedno koji OS da je u pitanju?

Mogu li se nadovezati na pitanje?Mnogi sakate OS da ne troše resurse. Ako stvarno dolazi do promjene u reprodukciji onda možda nije do toga što fali resursa jer ništa lakše od toga da nabacamo npr. 32 gb RAM-a ili da stavimo procesor sa 12 jezgri sa sumanuto visokim taktom rada ili sa cashom dovoljno velikim da nam odsvira iz njega bilo što. (valjda postoji takav HW :D )Nekako mi ne izgleda da je stvar u štednji resursa jer oni su nam dostupni u dovoljnim količinama (tako mi se kao laiku čini).Je li stvar u tome da što manje paralelnih stvari radi to manje parazita u obliku nekih strujnih, naponskih artefakata kola po matičnoj ploči? Nešto poput logike o savršeno filtriranoj struji za napajanje DAC-a.Uz to, mnogi se slažu da je digitalan prijenos potpuno točan dok god se ne traži vremenska domena, tj. dok god naša pila ima vremena sve te pakete sortirati po redu?Komentar?EDIT: Žika je djelomice odgovorio na pitanje dok sam još tipkao. Tenx!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ninjice, nista licno - mislim da neki od ovih ljudi koji postuju na forumu za koji si dao linkove, jednostavno ne zna sta radi.. pa covece, daj nek mi neko objasni svrhu ovakve konf samo za win i jplay (player):

 

AudioPCHDPLEX H5.S Fanless PC Case; picoPSU-150-XT; Intel DH87RL; Intel i7-4770T; Crucial SSD M500 120GB
16GB G.Skill Trident-X DDR3-1600 (F3-1600C7D-16GTX); Maplin XM21X Linear PSU;

Windows Server 2012 R2 Core with Signature 1A of v1.22 Audio-optimiser

 

Ne da ne verujem da je server "bolji" od w7 ili w8, nego verujem da ljudi nesvesno sami sebi pakuju da nesto iznalaze time bezeci od stvarnosti.. Server, koji ima toliko servisa i kojekakvih mehanizama potrebnih za aplikacije za koje je napravljen, sad neko uzme i pocne da kasapi.. Pa dal je to normalno?! Pazi server, ne standard desktop?!!

 

PS. Ninja, nista licno

 

Cuj ninjice!? Pa mogu ti skoro pa i tata biti ;-)

 

Drugo, pre odbacivanja, prvo procitaj ili jos bolje probaj. Tu se sve ugasi i Win bude nevjerovatno brz. Imas probnu verziju,  instaliras i probas. Ako ti je magla, vratis se na Mac koji je bez magle ( :msn-rofl:  :msn-rofl:  :msn-rofl: ) a ako nije, kupis licensu i uzivas.

 

Jednostavno, bez neke teorije zavjere. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je kod PC-a kao izvora zvuka od najviše važnosti zvučna karta

Da.I drajveri za istu.Potom operativni sistem.A na kraju konfiguracija računara - baš ovim redosledom.

Verovali ili ne, Holivudska studia(DreamWorks SKG, Pixar Animation Studios, Industrial Light and Magic and Digital Domain) , za grafiku i audio koriste UNIX-based OS X.

Zašto ? Zato što "super-računari" uglavnom mogu da rade samo na njima. :buehehe:

 

 

pazite u čemu je  Joda renderovan

 

Postavljena slika

drugi ugao Postavljena slika:JC_moon:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Koji najjeftiniji tablet izabrati da može pokrenuti Foobar2000 (Windows), i da ima USB (poželjno dva USB-a)? Zvučna karta nebitna jer bi trebao raditi preko USB-a na externom DAC-u.

 

 

Da li si siguran da na tabletu možeš dobiti digitalni audio signal napolje kroz USB?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...