Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

...Pa nek je i fragilan. ...

Fragilnost kao izraz sam upotrebio u smislu da za rad u A klasi postoje tvrde granice. Ako ih predjes - ili zaglavis u strujnom klipingu (Single-Ended varijanta) ili prelazis u AB klasu (push-pull varijanta). Postoje i razne fore sa sliding bias-om, modulacijom kojecega, bla-bla-truc, kako god okrens rad u A klasi je limitiran zadatom mirnom strujom kroz aktivni element.To sto ti je sistalo i pistalo, grejalo i kuvalo su losi pojacavaci a kod takvih je svejedno u kojoj klasi rade (isto vazi i za dobre pojacavace - svejedno im je u kojoj su klasi rada, prosto sviraju dobro) :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hmmmm... ima i PCI verzija:http://www.si5.com/products.php?pID=4038

Nema ovo veze sa PCI. Samo je Tripath pojacalo ucvrsceno na pleh koji pasuje na PC backplane. Ne ubada se u osnovnu plocu. Y kablom se dovodi napajanje, sa obicne zvucne karte se uvodi LineIn a na dve 3.5 bananice odvodi ka zvucnicima ( ne bas pametno resenje kod cupanja ocekujem beli dim).I onu moju ja mogu da usrafim u PC. Problem je sto nema Volume kontrol. Ako ostane na MAX prilikom ukljucenja ima da se strecne i vlasnik PCa a bogami i komsije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema ovo veze sa PCI. Samo je Tripath pojacalo ucvrsceno na pleh koji pasuje na PC backplane. Ne ubada se u osnovnu plocu. Y kablom se dovodi napajanje, sa obicne zvucne karte se uvodi LineIn a na dve 3.5 bananice odvodi ka zvucnicima ( ne bas pametno resenje kod cupanja ocekujem beli dim).I onu moju ja mogu da usrafim u PC. Problem je sto nema Volume kontrol. Ako ostane na MAX prilikom ukljucenja ima da se strecne i vlasnik PCa a bogami i komsije.

Upravo tako....Eto ideje za proizvodnju PC pojacala....mislim....trebalo bi smisliti sigurnije resenje....pa proizvodnja :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj moj "djeva" je smotan ko sajla. Pitanje je sledeće:- postoji li kabel kojim se sa laptopa (USB) može povezati na DAC koji ima digital in ulaz u RCA varijanti ili je potreban neki poseban adapter?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj moj "djeva" je smotan ko sajla. Pitanje je sledeće:- postoji li kabel kojim se sa laptopa (USB) može povezati na DAC koji ima digital in ulaz u RCA varijanti ili je potreban neki poseban adapter?

tebi je takav "kabal" Siroma ugradio u njegovu varijantu SSSDAC-a , a zove se USB to SPDIF (or something) adapter/konvertor .istina - to moze da bude i kabel , al' onda posred srede njega jedinoga imas neku budzu ..... a u budzi adapter/konvertor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam si ja sa tebe takvu zajebanciju sa glagoli. Nista roze.SPDIF je zaobidjen . Konvertor radi USB----> I2S----> DAC ( NoOverSampling)---->pojacalo. Iskoriscen CD. Srpski Sirotinjski DAC.post-39-126469326961_thumb.jpgOno sto Stein pita je izgleda :USB-(x)->SPDIF ----> DAC ----> pojacalo gde je (x) taj kobl sto on 'oce, a DAC vrsi prvo ekstrahovanje I2S signala i zatim DA konverziju. post-39-126469330825_thumb.jpg Ja sam na onaj SSDAC nacin zaobisao dve konverzije.Evo moze i kabl koji vrsi konverziju ali na kablu mora dzamutka koja to radi. Kako se konvertor napaja sa USBa ne treba poosebno napajanje. Dovoljno veliki termo buzir ( jedina stvar uz cvarke koja se na toploti skuplja) da obuhvati sokocalo , zagrejes i imas kabl koji vrsi konverziju.post-39-126469332831_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možete kako hoćete, mene lično ne dotiče: čovek ima problema da pita. Zamolio mene da pitam umesto njega. Dakle, kabel ili ima na sebi adapter ili je potreban poseban adapter ali onda nije kabel sa USB+RCA krajevima. Ja sa tim po tom pitanju nemam nikakve veze, kod mene stvar rešava AB kabel koji se koristi kod vezivanja USB printera. Dakle, nije niti reč o meni niti o mojim uređajima. Niti meni treba. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...

Kućište:

Postavljena slika

imam isto kuciste samo silver :Viannen_loungelizard:

+ ostatak je ovde:

http://www.diyaudio....pamp-u-zvucnoj/

slicna je i konfiguracija........

drugi komp je stariji (kanta) + Lindza + ovo kao izvor :

Prodigy HD2 Gold

Postavljena slika

Postavljena slika

AK4396 Specifications:

    [*]Sampling rate: up to 192kHz

    [*]THD+N: -100 dB

    [*]DR, S/N: 120 dB

Features AK5353 ADC.

    [*]24-bit / 96 kHz

    [*]SNR: 96/102 dBA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

buducnost sveta ..... svemira ........ i okoline ........... i ZM-a ....... za jedno 6 meseci :sarcastic_hand:Live iili Live Plus ..... 100 zelenih na ebay.dehttp://www.wdc.com/en/products/index.asp?cat=30

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel to ovo? Pa tome treba jos i racunar. http://www.itsvet.co..._dvddivx/26/453

Pominjes buku, glomaznost, plejere....???? Namena ovog uredjaja (WD) i racunara, ne moze nikada, ali nikada da se uporedi. Za 100 evra vise od ovog uredjaja pazario sam dole pomenutu konfiguraciju, ej covece za samo 100 evra. Kuciste mi stoji ispod 82cm lcd-a koji je okacen na zid, a koji je udaljen od mesta gledanja 4 metra, tako da ne cujem nikakvu buku, koju ti navodis. Kuciste nije uopste glomazno. Jedini plejer koji koristim to je Vlc koji pusta kodeke o kojima WD moze samo da sanja. Pazario sam i daljinski za racunar tako da je sada sve jos jednostavnije (10evra). A sto se tice potrosnje struje, pa ne moramo biti tako skrti.....WD kosa 140 evra, a u stvari placa se za parcence plastike, koje ne poseduje cak ni HDD. Znaci da bi se gledali filmovi, mora da se pazari ili usb dvd citac (35evra), ili flesh memorija (8gb-15evra), ili usb hdd (40 evra), ili da se poveze preko LANA gle cuda sa racunarom, hahahahahaha......A mozes li zamisliti za samo 100 evra vise od ovog parceta plastike kakve mogucnosti ja imam u odnosu na tebe.....hahahaha.....naravno, ne uporedivo je....

Nema potrebe da se smejete ovom uredjaju, da je nepotreban ne bi bio toliko popularan sirom sveta. Neko jednostavno ne zeli da ima PC u sobi gde mu je TV, vec ova mala kutijica od 300 gr pusta sve savrseno, bolje nego neki prosecan pc koji bi mogao da secne. Posebno ako se poveze pomocu WI-FI, eto elegantnog resenja bez kablova. Daljinski je svakako jos jedna prednost. Dobio sam na poklon od zeta karticu Buffalo Wireless Nfiniti koja je deklarisana da radi u N standardu, ali ne uspevam da dobijem dovoljnu brzinu tj N standard iako imam N ruter. Za sada sam preko LAN kabla, ali verujem da cu resiti problem sa N. Znaci ne pokusavajte preko obicne Wifi USB kartice da pustate full hd, seckace, jer nema dovoljnu brzinu prenosa. Nema sanse da secka zbog uredjaja, koji jede zivu decu :)

neki od komentara odatle........ocigledno da su podeljena misljenja :scratch_head:pasce cena tom uredjaju za 6-12 meseci sigurno :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam cunning plan da ide preko zice , tako da dodatni trosak za posten brz wifi usb card otpada ;dakleM - ima podrsku za brdo codeca , ima flac ( bas me briga za ape - ionako je toga 10% ) a imi i full HDMI - sto bi mi stvarno bio smor da resavam na PC-ju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam cunning plan da ide preko zice , tako da dodatni trosak za posten brz wifi usb card otpada ;dakleM - ima podrsku za brdo codeca , ima flac ( bas me briga za ape - ionako je toga 10% ) a imi i full HDMI - sto bi mi stvarno bio smor da resavam na PC-ju

Ma nećeš se ti naslušati dobre mjuze na tom, da prostiš, prcoljku, nekaga tih njegovih 100 jura :sarcastic_hand: E ako planiraš tj. hoćeš 'Family Entertainment' sa HDMI telezvizorom, ondaK će da posluži, :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo u temi, evo malo 'update'-a sistema: Meni ne smeta gabarit a ne treba ultra prenosivost sistema. Ostajem pri tome da kućište PC-a bude jedna od komponenti audio sistema a komfor postižem bežičnom tastaturom i mišem (USB). I to će biti zamenjeno spravom koja unosi manje smetnji, kad skupimo namenske finansije :) .Ubrzo nakon početnih pisanija došlo je do smene na mestu glavnog urednika :bye: . Merio, slušao, probao ovo, ono ..Ipak je prevagnulo komercijalno rešenje, :( . Umesto cics-ovog memory player-a već dugo se vrti sličan po konceptuali mnogo moćniji softver. Nemam nameru da ga (mnogo) reklamiram ali zaista čudo od plejera: XXHighEnd. Pristup je drugačiji od cics-ovog tj. nema underclock / undervolt sistema već traži punu snagu PC-a, što više to bolje. Brzina, brzina, brzina - svuda gde je to moguće. Pored SSD diska za operativni sistem (zbog radi brzine) najnovijeunapređenje je stari trik, davno poznat a sada i mnogo (cenovno) pristupačniji: RAM disk. Na RAM disku se sada vrti softver i tu se učitava i album tj. muzika. Brrr. Ovo je gramofon ponovo rođen. Bez pucketanja (mada ima i to, kad preteram sa podešavanjima :sarcastic_hand: )Hardverski, pored smene malih modula DDR2 za veće, u sistem je ušao 1,5Tb HDD za muziku i za sada su komponente iste:C2D 7400 / 2GB DDR2 / Thermalright SI-128 SE / LC Power Silent Giant napajanje. Muzika ide preko Infrasonic Quartet muzičke ili M2Tech HiFace USB-S/PDIF konvertora. Našao sam rešenje za tiho (bešumno) napajanje ali bukvalno s kraja proleća do dan-danas čekam uvoznika da se smisli i poruči robu od tamo nekog ino dobavljača. Slička dole. Skidanjem 12cm lepeze sa procesora, PC će biti nečujan.Nastavljamo dalje, :drinks:post-9-028737300 1287245739_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taman i ja da postavim pitanjce kad se skupise mudre glave na ovom mestu :cheers: Ako se koristi samo SPDIF kao izvor za DAC, da li ima uticaja o kojoj se zvucnoj kartici radei ili ako je integrisana zvucna sa maticnom plocom.kakva su vasa iskustva, da li utice na zvuk obzirom da su u pitanju O i I ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...