Jump to content

DC Block


Zen Mod

Preporučeni Komentari

ako vam se desava da toroid nekad zuji , a nekad ne - evo starog trika , namenjenog da skine DC koji se cesto javlja u prljavoj mrezi.zasad sema - sutra i pokoja fotkica gadgeta namenjenog da se nakalemi na vod razvodnog kabela .cela dskalamerija - najbolje u plasticnu kutiju , s obzirom da je na 220V vodu ....btw. Bryston slicnu foru ugradjuje u sva svoja veca pojacala naravno - svesni ste blabla neophodnih sigurnosnih mera i nacina kako se izvodi na siguran nacin

post-2-126384705527_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To besh moze i sa jednim gricgrecom i dva elka...

a moze .....a moze i bez toga ........ :tongue10:ovako je i fullproof i do 2V5 , i da ne razmisljas mnogo da li ce se elkovi grejati ......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad tek proverih dc komponentu u suko uticnici gde napajam babela...dig multimetrom mereno varira od -0.1 do +0.86v...nije ni cudo sto kad komsija radi brusilicom torus zuji pojacano u ritmu.Moracu stura da sklepam jedan...mozda mu pomogne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad tek proverih dc komponentu u suko uticnici gde napajam babela...dig multimetrom mereno varira od -0.1 do +0.86v...nije ni cudo sto kad komsija radi brusilicom torus zuji pojacano u ritmu.Moracu stura da sklepam jedan...mozda mu pomogne.

al' gledaj da ga uradis samo sa jednim elkom i dve diode :tongue10:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Babel bio zujao i kod bassivusa u gostovanju...sad sam i njega priupitao da premeri -0.4 do +0.4v.Tako da posto je edelinski za jezgro najverovatnije ubacio komad ruske armature...moguc je boljitak....al ne, bolje da se nenadam. :buehehe: Imam elkove ko savrsene za to...f&t 47000u 16v, plavci na saraf :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar nije nešto na temu sličica ispod. post-21-126384651351_thumb.gif post-21-126384654438_thumb.gifSve što sam do sada video, a i probao je bilo na temu elektrolita paralelno diodama.

pile - majstore - mea culpa pri crtanju :tongue10::buehehe::angry7: nije mi opravdanje ni sto mi je cera skakala po glavi dok sam crtao .......editovana sema u prvom postu .......... B);)B)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar nije nešto na temu sličica ispod. post-21-126384651351_thumb.gif post-21-126384654438_thumb.gifSve što sam do sada video, a i probao je bilo na temu elektrolita paralelno diodama.

Ajde molim te, malo iskomentiraj Z1 iz prve sheme i ako mi imaš volje nešto reći na jedan komentar koji sam davno pročitao - da je opasno spajati kondenzatore kao na slici 2. Mislim da je netko to napisao na audiofilu, ali se ne sjećam tko.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije, jer ti nije ni prvi put na ovu temu da crtash... :tongue10: Znaci prvo dc trap pa onda filter...

a crtam svasta - to stoji ...Z1 - varistor za 250Vne rece - otkud tvoj Babel fura 4A iz mreze - od one lose baterije u multimetru ? :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne rece - otkud tvoj Babel fura 4A iz mreze - od one lose baterije u multimetru ? :confused1:

Ima dusu da mi izvadish za tu bateriju u multimetru...al i sa novom je merio isto sadasnju struju tj napon preko 0.27R. :blackeye: Osh da ga dignem opet ako neverujesh...mozda sad onaj kanal sto nije hteo na toliku struju pristane. :angel0: Mislio sam na momenta ukljucenja...posto su leteli svi sporogoreci staklenci u soft startu do 5A vrednosti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad tek proverih dc komponentu u suko uticnici gde napajam babela...dig multimetrom mereno varira od -0.1 do +0.86v...nije ni cudo sto kad komsija radi brusilicom torus zuji pojacano u ritmu.Moracu stura da sklepam jedan...mozda mu pomogne.

Jedno pitanje od ignorant-a: kako merite DC u utičnici. Da pitam pre nego izađe beli dim. Nije da nije izlazio... Pre četrdesetak godina sam sprovodio slične opite...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedno pitanje od ignorant-a: kako merite DC u utičnici. Da pitam pre nego izađe beli dim. Nije da nije izlazio... Pre četrdesetak godina sam sprovodio slične opite...

Dig multimetar na jednosmernu i u suko...stavi na podeljak od 20V da spiceve bolje pokaze.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pile - majstore - mea culpa pri crtanju :blackeye::angel0::hyper: nije mi opravdanje ni sto mi je cera skakala po glavi dok sam crtao .......editovana sema u prvom postu .......... :hyper::D:hi:

Ne bi se ja nešto tu mešo :) Beli dim nije loš :confused1: vido ga ja x,y puta :) Nego nije šala 220 :doh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde molim te, malo iskomentiraj Z1 iz prve sheme i ako mi imaš volje nešto reći na jedan komentar koji sam davno pročitao - da je opasno spajati kondenzatore kao na slici 2. Mislim da je netko to napisao na audiofilu, ali se ne sjećam tko.

Zaboravi, to je već filter, nego me mrzelo da seckam sličicu.Za eliminaciju DC-a je dovoljan prvi deo (do Z1). Filtere ne volem, pa ih neću ni komentarisati.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedno pitanje od ignorant-a: kako merite DC u utičnici. Da pitam pre nego izađe beli dim. Nije da nije izlazio... Pre četrdesetak godina sam sprovodio slične opite...

verovatno si merio DC otpor mreze ....... kao i svi mi koji smo kao mladunci merili neke trafoe :confused1:prevaci DMM na DC voltazu i zabodi pipalice u uticnicu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dig multimetar na jednosmernu i u suko...stavi na podeljak od 20V da spiceve bolje pokaze.

To sam i hteo da uradim al' nisam imao ... hrabrosti. Ako sevne, znam ko je kriv! Ja sam dete analognih multimer-a.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...