Jump to content

U poseti Banaćanskim Cevašima i Cevnim Banaćanima


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Bili Eci i Grozni na torti.

jela se carrott-cake torta sa ekstra kremom od slatke pavlake, pila se kafa, rakija i voćni čaj.

Slušao se široki repertoar muzike sa uvertirom Mussorgskovljevih Slika sa izložbe u interpretaciji V Aškenazija (Decca) - hvala Groznom na poklonu, zatim orkestrirana verzija istog od strane M. Ravela sa Karajenom (Geutsche Grammophon), nastavili sa muzikom iz Cabaret-a, pa udarili u Rolling Stones, pa mali šarali i za kraj slušali Max Richterovu transkripciju 4 godišnja doba.

Pustio gostima i Daft Punk (jednu od retkih ploča koje nisu Gwozden-friendly), odneo Grozni u Beograd ploču da proveri dal je greška u sistemu ili ploči :P 

hmmm. Bilo super, više pari ušiju, diskusija živa na temu ličnih preferenci zvuka sistema, koji je bio na dobrim mukama celo vreme što od reperoara što od slušačkog panela. Ferenc mu zamerio da nije dovoljno precizan/agilan, Grozni mu zamerio da je suviše agilan, ja bio najsrećniji po pitanju dobre konstruktivne atmnosfere ozbiljnog slušačkog panela gde je svako slušao isto, čuo različito, niko se nije uvredio i svi se razišli kućama u sreći i veselju.

Mislim da smo postigli jednu zrelost komunikacije na temu našeg hobija gde svako može da kaže svoj argument i da izrazi ličnu preferencu prema određenim zvučnim atributima a bez opasnosti da se zavadi sa ostalima i da ostane zla krv posle toga.

mislim da smo svi iz priče izašli bogatiji za jedno iskustvo i u nadi da ćemo ponoviti druženje.

WP_20170226_18_53_39_Procompressed(1).jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Danaske je, a u nedostatku bolje terminologije bilo isteni ... Em druženje, em đakonije, em mjuz kod dinosaurusa (sistem bez digitalije) i sveukupno, dođe mi da se preselim negde bliže pa da ovakva druženja budu češća, mada, onda ne bi bilo ovoliko jedinstveno i posebno. Do groba zahvalni domaćinu i domaćici :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Woland said:

au brate, mogli smo da se nađemo đuture svi, na nekoj poljani na pola puta ZR - VR, da se ljudski izogovaramo i obavimo prečanski uvod u FAK :)

+1, uz dodatak da bi bii udealan meeting point kod tvog drugara, penzionisanog profy odbojkasa u konobi. :)

Debeo hlad, oko tebe vintage radio aparati, excellent espresso, fin okolis i kupacice . . . . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Woland said:

o da :) Vrbaski Šlajz, na Velikom Bačkom Kanalu.. sjajno mesto za Hiend FAK :)

Konoba Pescatoria. :D

Btw, poruci drugaru da mu pod hitno naprave sajt. Probao da guglam i ne nalazim. :(

Inace, od mene apsolutna preporuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Woland said:

ću mu kažem ujutru kad mu budem vraćao sač.. poručio mi da mu donesem novine :)

Vi's ti njega. Tante za bupe. Skolski je to. Nadam se da cita neke kasvetne novine ?

Obzirom na ex karijeru predpostavljam da je Corriere della Sera. ;)

Btw, a i kujna mu je za cisto 10. Msm, hardver unutra sto smo imali cast da nam sa ponosom pokaze ( jes' da je bilo pakleno toplo kao u nekom loncu u paklu ).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fala Steinu na poseti, ulepšao mi je dan koji je brzom brzinom prošao.

Doneo metar-i-po ploča-u-uspravnom stanju, za sad nemam hrabrosti da ih izlistam, uskoro će godišnji pa ću onda a ako me uhvati ranije neizdrž, ižicaću slobodan dan za tu namenu.

Stvarno je bila opuštencija, morali bi češće da ukrštamo puteve :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Woland said:

au brate, mogli smo da se nađemo đuture svi, na nekoj poljani na pola puta ZR - VR, da se ljudski izogovaramo i obavimo prečanski uvod u FAK :)

Haj, dobro, teoretski da, ali međutim... Mi smo ("mi" u ovom slučaju znači moja snaša i ja) provozali dupeta da je upoznam sa svojim prijateljima, iste upoznam sa snašom (ex-gospoja baš i nije bila toliko zagrejana za moje prijatelje ali to i nije tema) a mojoj snaši baš bilo lepo (dečurliju ostavili kod bake) a sutra rano ujutru krećemo u Tivat (ne toliko što tamo toliko volim no što su nam prijatelji tamo našli smeštaj ad hoc) a stisnuti između kojekakvih termina/obaveza baš nekako upali u cajtnot i nekako na jedvite jade ugurali osam noćenja na moru da nam bude prvo zajedničko letovanje. Da nam relaksacija ne bude samo slana voda i kamenje, odlučio sam da malo putujemo okolo na jednodnevne izlete kako gde i kad uspemo. Juče smo bili u prestonici Bačke, danaske u Banatu a do kraja godišnjeg možda uspemo da izmajmunišemo još nešto gde se možemo družiti bez opterećenja :) Elem, sviđa mi se što mi snaša svo vreme pevuši u kolima dok putujemo (što znači da oboje volimo bar nekoliko istih stvari u životu)... Biće dana za još...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Woland said:

tražio je Danas.. on je tamo od 6 (kafana je rudarski posao) a novine u moju vukojebinu stižu u 7, pa ne može da ih kupi :) osevapi se svako ko mu ih donese :)

Hvala za hint.

Cisto da znam sta da mu donesem sledeci put od stiva za citanje  kada svratim(o).

Bice to najverovatnije posle god. odmora. Kraj avgusta, prva nedelja septembra najverovatnije. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...